Меню


  • Modern giyim - İfade yeni bir yol
  • Sanat

????? ?????? ??????Modernizm, 20. yüzyılın ilk yirmi yılında sanat önemli bir yönü oldu. Ifade modern bir şekilde ifade ve yaratılış eski, muhafazakar, geleneksel yollarla reddedilmesini: Biz modern anlamak için Kübizm ve Empresyonizm aksine, Modernizm, daha fazla veya daha az kolaylıkla belirler. Modern giyim yerine geçmişin deneyim geleceği tahmin yansıtmaktadır. Bu moda dünyasında tahmin bir hava gibi.

alt

Kültürel bir fenomen olarak Modernizm

Modernizm - kendini ifade saflık arayışı. Bir sonraki büyük adım için bu arama. Moda dünyasında bu bugün uygulamak için, bu Yapısızlaştırmanın kavramı ile bağlamak kolaydır: Dış dikişler, ham kenar bıçak, asimetrik siluet, modern teknolojinin birleşimi - tüm olağan sınırları ötesinde.

????? ?????? ??????????? ?????? ??????

Tabii ki, ilerleme arzusu insan doğasına ait. Ancak, ilerleme için bir araç olarak sanat, tasarım ve kültür - modern bir fikir. Modernist tasarımcılar moda deneyler yaparak, orijinal teknolojiyi kullandık. Onlar moda dünyasının ön plandadır.

Modernizmin dönemi tadı önce zengin sınıflar kraliyet veya elitin diğer üyelerini dikte. gelenek kural tarafından dikte, ve ondan sapma alay konusu oldu. Modernizmin fikri tasarımı, moda ve 20. yüzyıl sanatının temeli haline geldi. Bugün, bizi etkilemeye devam ediyor.

????? ?????? ??????????? ?????? ??????

İronik, modernizm seri üretim ve tüketim tarzı ve tadı hakim başlayan bir seferde, gez ile geliştirilmiştir. 19. yüzyılda, tasarımcıların bir grup kitle üretimine karşı ayaklandı ve tat ve stil yeni bir tutum getirmek, geçmişte hatırlatıyoruz ne iyi kullanın. Bu takip modernizm için sesi ayarlamak.

????? ?????? ??????

Daha yüz yıl daha ilk bireyci milletlerden ve etnik ve daha sonra enternasyonalist ve çok yönlü hale bir stil yaratmak için arzusudur. 19. yüzyıldan beri, teknoloji olağanüstü bir oranda gelişmiştir. Şimdi biz buna kullanılır, ama sevinçle ve radikal bir zaman vardı. iletişim, ulaşım ve elektrik en önemli teknolojik gelişmeler sıradan yaşamı ve kavramlar dönüştürdü.

????? ?????? ??????????? ?????? ??????

Modernizm fütürizm ile ortak çok şey var. Basitçe söylemek gerekirse, fütürizm, her zaman sadelik ve kolaylıkla ilişkilidir. Sanatta, modernizmin en popüler temsilcilerinden biri onun Kübizm ve Fütürizm ile bir ressam Pablo Picasso oldu. Devrimci hareketin bir moda parlak temsilcisi Paul Poiret olduğunu. Basit çizgiler ve canlı renkler - Ünlü abajur elbise 1912 en iyi giyim modernizmi temsil eder.

alt

Şekilde Modernizm

Etkili modacı Paul Poiret sanatta modernizmin ilgi ve empresyonist resimler toplandı. O da eksantrik sanatçı Francis Picabia ve Picasso ve Matisse tarafından renkli resim toplama ile arkadaş.

Renk ve egzotizm için Poiret ilgi onun moda tasarımı ve tiyatro kostümleri etkileyebilir. Şu anda, sanatçılar da moda tasarımcıları ile yakın çalıştı. Yeni boyama tekniği de moda dergilerinde kullanılması parlak renkler sağlar. Poiret çağdaş Fransız sanat ve tasarım tanıtımı için 1901 yılında Paris'te tabanlı grafik tasarımcıların Derneği üyesi oldu.

????? ?????? ??????

Modernizmin Fikirler basitleştirmek ve aktif moda çevrildi geliştirmek. Korse S-şekilli bir şekilde daha sağlıklı ve daha az kısıtlı bir duruş elde etmek için kadınların kostüm kolaylaştırmak için girişimde belirlenmiştir. Bu da, korse pranga kurtulur, daha basit, kullanışlı silindirik siluet yol açtı Şık Korse: Viktorya döneminin yeni dönüş?????? ??????: ????? ??????????? ????????????? ?????.

????? ?????? ??????

Art Nouveau tarzında Stiller tekstil ve tasarım çizimleri uygulamaları kullanımı ile popüler oldu. Zamanla, Kübizm gibi geometrik şekillerin hakim olmaya başladı ve açısal formları sanat ve tasarım popüler oldu. Açısal çelik siluetleri yanı sıra şapka ve saç. Fırfırlar ve yemyeşil detaylar düz çizgiler ve açılar yerine, gitti.

alt

Şekilde Modern modernizm

Geometrik desen - modern dans görülebilir en yaygın unsurlardan biri. İyi dev modernist uzay yaşı Pierre Cardin gösterilmiştir. Onun tasarımı, temiz çizgiler ve geometrik şekiller estetik birleştirir. Unutulmaz basit ve aynı zamanda onun basit tarzı, basitlik, işlevsellik ve minimalizm süsü vurguluyor.

????? ?????? ?????? Oscar de la Renta
Oscar de la Renta
????? ?????? ?????? Oscar de la Renta
Oscar de la Renta

Genel olarak, modernizm sürekli farklı dönemlerde moda tasarımcıları ilham. Örneğin, Oscar dela bahar giyim koleksiyonu 2012 modernizmin duygusu uygulamalı ve göze çok basit ve hoş bir moda koleksiyonu yarattı Rentav. Bu basit, temiz çizgiler ve kolay siluetleri oluşur. Koleksiyon, klasik cesur bir renk paleti nispeten basit ve siyah beyaz çok sayıda muhafaza edilmiştir. Onun renkler ve desenler, örneğin, Picasso'nun bir resmi, 1937 Kalın, düz, basit çizgiler ve parlak ana renkler "Kadın pencerede otururken" Biz güvenle bu koleksiyon Art Nouveau esinlenerek olduğunu söyleyebiliriz o kadar basit - Bu koleksiyon Oscar dela anahtar unsurları Renta.

????? ?????? ?????? Oscar de la Renta
Oscar de la Renta
????? ?????? ?????? Oscar de la Renta
Oscar de la Renta

Piet Mondrian Resim Sergisi - Art Nouveau tarzında sanatının en tanınan parçaları bugün. Onlar hemen moda yansıyan o kadar popüler. Kırmızı, mavi ve sarı oluşan Ünlü geometrik kompozisyonlar, moda giyim üzerine kalıcı bir etkisi oldu. Bu farklı zamanlarda görülebilir.

Modernizmin değeri dikkatli yumuşak renk alanının kullanımı, ama yüzeyde renk uyum içinde değil sadece. Örnek - yeni renk kombinasyonları kullanmak ve aynı zamanda Mondrian hassas form tarzı ayırt Prada 2011, sonbahar koleksiyonu.

????? ?????? ?????? Oscar de la Renta????? ?????? ??????

Jil Sanders için Belçikalı tasarımcı Raf Simons Koleksiyonu - çok basit ve çok sanatsal. Çağımızda modernizm Bu rafine yaklaşım. Bir parlak almak için bir ışık mühür kullanır ve aynı zamanda modern bir tasarımı. Sonuç umut vericidir.

Tabii ki, modernizm moda ve sanat çok daha fazlasını sunabilir. Bir yaşam biçimi, yanı sıra moda kendisi var. Gökyüzünde, sokakta, fikirleri, bizim hayatımızı nasıl yaşadığımız yer, ve bu bize olur - Coco Chanel bir kez moda, sadece giyim moda var olduğunu söyledi.

Devamını oku Sanat

İlgili Makaleler
???? ????? ??????: ?????????? ?????????? ??????Moda Art Nouveau: güzel geçiş
??????? ????? ?????? ? ??????: ?????????? ? ????????????Elbise Art Nouveau tarzında Tarihi: pratiklik için arzu
?????? ? ??????????? ??????: ???????? ??????? ??????? ? ?????????????Tarih ve modernliğin Şık ilişkisi: Modern elbise Modern
Makalenin Etiketler:
  • Modern giyim
  • Askeri tarzı: yeni moda klasik
  • Temel hatalar çoğu kadın, stil ve bunları düzeltmek için yollar