Меню


Saç bakımı ve bir lanet iyi stilist hakkında temel bilgi: Eğer büyük olasılıkla o güzel saçlı bir kadın, görürseniz, bu çok önemli iki şey vardır.??????? ???????? ????????

Büyük saç stiline 12 sırları: Bir bıyık üzerine sarın

 • Saç her gün yıkanabilir. Günlük için şampuanlar, her gün onları kullanmak için yeterince nazik kullanın. Saç kurutma makinesi, ütü ve saç kıvırma zarar. Eğer yağlı saçlara sahip Yani, her gün yıkayın. Sadece doğal kurulayın ve daha az saç kurutma makinesi ve curling kullanmayı deneyin.
 • Kirli saç stili daha kolaydır. Müşterilerin kurulum gün onların başını yıkama yok zaman stilistler tercih. Saçınızı kuru şampuan ile serpilir Ve eğer şaşırmayın - bu saç için bir doku oluşturmak için yardımcı olur. Kendinizi saçınızı yaparken göz önünde bulundurun. Bir şampuan ve kurutulmuş aynı dokuya sahip aşırı yağ irade bebek pudrası, kaldırmak, ancak oldukça ucuzdur.
 • Poduime curlers kullanmak gibi, saçlarını yapın. Bunlardan ön-kıvırmak pense ile - stilistler moda gösterileri saç rüzgar kolay yolu biliyorum. Önce sonra yaklaşık beş santimetre bireysel ipliklerini genişliği kıvırmak orta ölçekli curling için (ütü) maşa kullanın, şekillendirme için kuru saçlar cila serpin, daha sonra, Velcro maşaları saç rüzgar var.
 • "Plaj sadece kapalı" tarzında cinsel dikkatsiz bukleler ister misiniz? Bu tür gizli - deniz tuzu spreyi ile. Bir gün Manhattan'da şık salonlar birine gittim. Ben özgür, kaygısız görünümlü bukleler almak istiyorum ve ben perma yapmak gerekir olup olmadığını öğrenmek istedim Perma saç - doğru bakımı işe?????????? ??????? ????? - ????? ?????????? ????. Resepsiyondaki kız ben istedim böyle bir saç modeli oldu. O bir perma yapar sordum. Gülümsedi ve deniz tuzu spreyi kullanır ve kendi yapmak güven söyledi. Siz de - sadece sprey şişe, deniz tuzu ve su birkaç kaşık alır. Yani sadece saçlarını büküm, nemli saça deniz tuzu serpin çalışın ve bir saç kurutucu olmadan kurumaya bırakın, perma yapmak gerekmez. Çoğu kişi en azından bazı saç doğa tarafından kıvrılmış olduğundan, bu tuz özelliklerini artıracaktır.
 • Çok erken tarak çıkarmayın. Eğer saç kurutma makinesi kurutmak zaman, saç yaklaşık% 80 kuru kadar parmaklarınızla ipliklerini çözülmeye ve sonra tarak. Islak saç tarama başlamadan önce Parmaklar zahmetsizce saç geçmelidir.
 • Bang - şık, ama hakkını seçmeniz gerekir. Saç ile aynı uzunlukta ince patlama önlemek için deneyin, sizin yüz kare ve demode hale getirecek. Uzun, dalgalı saç saç kesimi kaskad kalın patlama - Şimdi çok moda kombinasyonu Tıraşı kaskad - Başka dönüş, yeni formlar??????? ?????? - ????????? ???????????, ????? ?????. Mükemmel golleri eklemek, özellikle muhteşem görünüyor. Değil kalın patlama hazır? Eğik patlama uzun saç saç kesimi çağlayan sahipsiniz. Bu seçenek saç büyümeye izin verecek, esl??????? ???????? ????????ve bu eğilim sizi rahatsız edecektir. Eğik saçak orta alnına daha kısa olmalıdır.
 • Evet, sizin saç sarışın veya kızıl saçlı boya olabilir. Bazı cilt tipleri diğerlerine göre daha iyi renkler ile birleştirilir. , Açık koyu veya kırmızı - zeytin cilt tonu ile çoğu kadın saçını herhangi bir renk boya olabilir (Jennifer Lopez, veya Linda Evangelista düşünüyorum). Pembe cilt tonu ile Kadın biraz zor olabilir. Ama, hayal, onlar da kızıl saçlı gidebilirsiniz Saç rengi: kırmızı - Görüntünün hakkında unutmayın???? ?????: ????? - ?? ????????? ?? ??????.
 • Ve bir çocuğun eğer saç sarışın, ve şimdi sarışın gizleyebilen. Ama zeytin cilt ve koyu saçlı kız açık renkte boyanmış güzel, saç bakabilirsiniz. Sadece doğru gölge bulmanıza yardımcı olabilir profesyonel yardım isteyin.
 • Uzun ve sıkıcı saç büyümek değil. Büyümüştü Saç çok basit ve sıkıcı bakmak çok. Hepimiz bu oluyor. Bu saç modeli dünyayı anlatıyor: "Ben iddiasız olduğumu ve düzenli bir güzellik salonuna gitmek istemiyorum." Eğer olursa olsun ne yapmak izlenim yapmak eğer tamam. Ama çirkin olduğunu. Bir saç kesimi kaskad olayları patlama olun. Genel olarak, salon gidin.
 • Nasıl bir ayrı bukleler yapmak. Bu tür saç için saç ile, sadece işe yaramaz aynı uzunlukta bir saç kesimi çağlayan gerekir. Ayrıca, ana ince saç dışarı o doku vermek zorundadır. Bu saç kolaylaştırır ve ona hacim verir. Tekstüre ayrıca saç güzel, yumuşak dalgalar düşmesine izin, kökleri saç hacmini verir. Eğer mükemmel bir saç modeli elde sonra, stil hakkında unutmayın.
 • Kirişler - bu harika, sadece çok sıkı kravat yok. Uygun saç tırmanıyoruz sadece balo, Yeni Yıl ve Lois Lane için. Saç Ücretsiz, rahat saç önceden monte tırmanmaya bağlı. Bir tarak yardımı olmadan düşük topuz ya da düğüm içine darmadağınık saçları toplamak ve saç ve Bobby pimleri için lastik bant sabitleyin. Sıkı topuz dansçılar bırakmak daha iyidir.
 • Çok uzun saç rengi yenileme önce beklemeyin. Kökleri tonu düzenli (yaklaşık her 28 gün) Eğer varsa, sizin saç gereksiz zarar vermemek olacaktır. Çok uzun süre beklerseniz yoksa, berber nedeniyle boya soluk gerçeği tüm saçınızı boyamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca evin köklerini rötuş yapabilirsiniz. Herhangi kökleri boyama için özel araçlar, ama aynı zamanda bunun için uygundur sıradan saç boyası. Kesin renk eşleşmesi dert etmeyin. Kabin tam gölge çoğaltmak her zaman mümkün değildir - ve hiç kimse zaten fark edeceksiniz. Bunun yerine boya bağlı bir fırça, bir, maskara için temiz bir fırça kullanın (ayrı satın alınabilir)
 • Parlak saçlar - ille doğuştan gelen bir nitelik. Parlaklık için bir sprey ya da serum yardımı ile - stilistler kolayca Saçlarınıza parlaklık yapmak için biliyorum.

İlgili Makaleler
??? ????????? ??????? - ???? ???, ?????????, ?????...Bir saç kesimi nasıl seçilir - ışığımı, ayna, söyle bana ...
??????? ??????? - ???????????? ? ?????????? ???????Merdiveni Biçme - Doğru kurulum dikkat
??????? ??????: ?????-????? ???????????? ? ????Biçme Cesson: geri moda retro tarzı
???????? ? ????? 30-?: ?????-????? ????? ? ????30 yılların tarzında saç: Retro tarzı yeniden moda olduğunu
Makalenin Etiketler:
 • saç
 • Saçlar için Vitaminler: muhteşem bir saç modeli için doğru beslenme
 • Saçlar için Kına - doğal şifacı

 • Sabun: kozmetik ve tıbbi
 • Özellikler

???????? ?????????????? ????

Sabun özellikleri

Sabun etkileyici parça - Sovyet dönemi açıklarının bir sembolü. Birçok ev hanımı o, modern deterjanları tercih Belki de bu yüzden. Hiçbiri toz dezenfeksiyon, tedavi ve% 72 büyük kabartma figürleri ile çirkin sabun bar bile Kozmetoloji yardımcı olamayacağını unutmadan zaman. sabun en önemli avantajları - doğal bileşimi ve yüksek dezenfektan özellikleri.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Nerede sabun yaptım

Tarihçiler ciddi Modern sabun selefi eski Sümerler ve Babilliler biliniyordu iddia. Geri 2200 MÖ Mezopotamya'da bulunan kil tabletleri, sabun hazırlama sürecinin ayrıntılı bir açıklamasını içerir. Antik Roma, Mısır vücut bakımı için etkili deterjan tarifleri biliyordu.

Kelime "sabun" tanrılara bir ritüel kurban var olduğu üzerinde, eski Roma'da dağ Sapo adını, Latince «sapo» türetilmiştir. Tiber nehri içine uzakta yağmurlarla kül ateş ile karışık kurban yanan sonra biriken hayvansal yağ,. Hostes, suda keten silme, yıkama işlemi büyük ölçüde kolaylaştırılır dikkat şeyler çok daha hızlı netleşti.

Ancak, sabun modern kompozisyon parçası, sadece 1808 yılında Fransız kimyager Michel Eugène Chevreul sayesinde oldu. Bu tekstil fabrikasının sahipleri talebi üzerine sabun formülü kim getirdi diye oldu. Bu bir karboksilik asidin sodyum tuzu gibi başka Sabun bir şey olduğu ortaya çıktı.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Sabun nedir

Sabun -% 72 kadar kompozisyonu yağ asitleri içeren deterjanların çeşitlerden biridir, ve bazlar çok sayıda. Sonuç olarak, pH değeri, hidrojen çözeltide iyon kısaltılmış PH aktivitesi, örneğin bir önlem olarak, çok yüksek, ve 11-12 olduğu.

Sabun, yağ asitlerinin içeriğine dayalı üç kategoriye ayrılır: Birinci en az 70,% 5 içeren, ikinci -% 69, üçüncü - 64%. Yapıştırıcı soğutma sırasında sabun sabun alın. sabun stoku için hammadde uygulanması için önemli olan hayvansal ve bitkisel yağlar, kullanılmış: Böyle bir ürünün çevre dostu olmak, alerjiye neden olmaz.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Bir antiseptik sabun olarak

Hastaneler ve doğum evlerinde hijyenik temizlik için kullanılan, antiseptik bir kasa olarak Sabun. Doktorlar evde bu sabun kullanmanızı öneririz. Bu sabun bir "cerrahi eldiven" kalın köpük eller sabunlama ve doğal kurutma için bekleyen bir kez kullanılır. Böyle bir koruma göreli kısırlığa sağlanır.

Her sonra diş fırçası köpük sabun kullanırsanız, bu bakterilerden korunmuş olacak ve çok daha uzun sürecek. Yemekleri sabun, jel ve yıkama tesisleri uygulamasında olduğu gibi parlak bir temiz, hiçbir leke veya filmler, bir parça ile yıkanır, kalır. Sabunlu su gümüş çatal Yıkanmış, daha sonra diş tozu ve sıvı amonyak ile bir bezle sildi, tekrar yeni gibi parlayacak.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Bir ev doktoru olarak Sabun

Soğuk yeterli sabunlu su ile bir pamuklu çubukla ıslak ve iç burun geçitleri yağlamak için. Akne, yanıklar, kesikler verimli çamaşır sabunu teslim kaynar, sadece sabun bamteli ve yoğun kabuk kurumaya bırakın. Tedaviden sonra cilt üzerinde hiçbir kızarıklık ve işaretleri olmaz.

Mısır sabun kaydet Mısır: Nedenleri ve Tedavisi?????????: ??????? ? ??????? ve çatlamış topuklar, sadece düzenli bir sıcak ayak banyosu kullanmanız gerekir. Bu rahatsızlıkların Tarif: Sıcak su iki litre, bir çorba kaşığı sabun, kabartma tozu bir çay kaşığı rendelenmiş. 20 ila 30 dakika her gün tam iyileşene kadar - tepsileri alırken.

Dikenli ısı, mantar enfeksiyonu kurtulmak kolay: Jinekologlar kişisel hijyen sabun kullanılmasını tavsiye ederiz. Sabun ince "mum" büyük bir parça oyulmuş yaşlı, hamile kadınlar için etkili bir müshil olarak kullanılır.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Kozmetik Sabun

Başka, hatta en pahalı kozmetik ürün, kısa sürede ve acısız sabun çözüm olarak, akne ve sivilce kurtulmak. Sabun rendeleyin küçük bir parça, sıcak su ekleyin ve istikrarlı köpük fırçalamak. Sıcak, daha sonra soğuk su ile durulayın, bir çay kaşığı tuz ekleyin ve yüzünüze uygulayın, yarım saat için maske tutmak. Bir ay için prosedür haftada üç kez tekrarlayın.

Eski yol zaman benim saç sabun testi yıkamak için. Kir uzak, ikinci yıkama ilk kez saç şampuanı sabun, - sabun ile, sitrik asit çözeltisi ile yıkayın. Hiçbir kepek, saç dökülmesi Saç: yapısı, büyüme ve gelişme özellikleri??????: ????????, ??????????? ????? ? ???????? Kalın - Bu mod yıkama, saç geri bir kaç ay içinde olmayacaktır, saç kabarık saç olur.

Böyle bir prosedür genç sonra cildi ve sağlık parlıyor: Banyo süpürge, sabun su ile ıslatılmış, vücudun tüm rahatsızlıkları kovar. Yağlı ciltler için aşırı parlaklık kaybolur, böylece, kişi pürüzsüz, saten cilt olur, sabun ve su ile günlük yıkama önerilir.

Sabun: kozmetik ve ilaç - Özellikler

Not

Yünden giysi yıkama, ipek için İpek - Sarı İmparator mirası???? � ???????? ??????? ?????????? ve bebek giysileri, sabun özel çeşitleri cildi tahriş edebilir ki, giysi yıkama üzerinde iz bırakmaz vardır. çiftlik sabun büyük bir bar birçok yerli sorunları çözmek mümkün olacak sahiptir: Onlar giysi Sıkışan fermuar sürgüsü yeniymiş gibi olacak yağlanmış ve çalışmasını uzanan, araç motor parçaları dezenfekte etmek sabunlu su ile yıkanır.

Kaba koku, ancak, sentetik kokuların olmadığını gösterir - Ekonomik, sabun tek bir dezavantajı var. Doğal sabun, haksız yere unutulmuş çağdaşları - Evde en iyi yardımcı, tedavi ve kozmetoloji.

Jeanne Pyatirikova


İlgili Makaleler
???? ?????? ??????: ?????????? ?? ????????????El yapımı sabun: yapmak için talimatlar
??????????? ????: ??????? ????? ????????Doğal Sabun: saflık ne kadar?
??????????? ????????? ? ??????????? ????: ??????? ???????Doğal sabunlar Doğal boyalar: renkli tatlar
??????? ???????? ???? ?????? ?????? � ???????? ????????Yöntem el yapımı sabun ambalaj - yaratıcılık ekleyin
Makalenin Etiketler:
 • sabun kalıbı
 • Akrilik tırnak tasarımları: tüm durumlar için parlak fikirler
 • Matlaştırıcı krem: yağlı parlaklık - hayır!

????????Glokom - zamanla birleşir optik sinire, zarar neden olan bir hastalıktır. Çoğu zaman, glokom yükselmiş göz içi basıncı ile ilişkilidir. Birçok durumda hastalığın glokom yatkınlık kalıtsaldır; Istisnalar olsa da bir kural olarak, hastalık, kendisi orta veya yaşlılık zaten hissettirmektedir.

Artan göz içi basıncı sonunda gözü beyne bağlar optik sinir hasarına yol açabilir. Hasar zamanla ilerler ise, glokom göz görme tamamen kaybına neden olabilir. Eğer tedavi edilmezse, glokom, sadece bir kaç yıl içinde körlüğe yol açabilir.

40 yıldan eski, ve yakın akrabalarından biri hiç vardı, ya da glokom varsa, her 1-2 yıl muayene yapılmalıdır. Ayrıca diyabet veya herhangi bir göz hastalığı varsa, daha sık test edilmesi gerekebilir.

Hastaların çoğunda, glokom artmış göz içi basıncı doğrudan bir sonucu olarak gelişir. Gözlerde sıvının dolaşımını rahatsız oluşabilir. Normalde, sulu mizah denen bu sıvı drenaj kanalından göz dışarı akar - trabeküler ağı. Bu kanal bloke edildiğinde, sıvı gözünde, glokom göz içi basınç artışı ve geliştirir birikir. drenaj kanalının açıklığı ihlal kesin nedeni bilinmemektedir, ancak doktorlar bu kalıtsal faktörlere bağlı olabilir inanıyoruz.

Glokom az sık nedenleri gözlere mekanik ya da kimyasal zarar, şiddetli göz enfeksiyonu, göz kan damarlarının tıkanması, gözün enflamatuar hastalıklar ve diğer hastalıkların tedavisi için yapılan dolayı cerrahi girişim vardır. Glokom genellikle aynı anda iki gözü etkiler, ama bir gözü semptomları genellikle daha fazla veya daha az belirgin diğer daha vardır.

alt

Glokom sınıflandırılması

Glokomun başlıca türleri:

 • Açık açılı glokom - Bu glokomun en sık görülen tipidir. ihlal, aynı zamanda gözün yapısı göz sulu mizah çıkışı kırık olmasına rağmen, normal görünüyor.
 • Açı kapanması glokomu daha az yaygındır, ve göz içi basıncında ani bir artışa neden olur. Sulu mizah çıkışı nedeniyle iris ve (bir drenaj kanalı var) kornea arasındaki açının azalmaya rahatsız olduğunu.

alt

Glokom belirtileri

Çoğu insan için, glokom sadece hafif semptomlara neden olur, ya da belirli bir süreye kadar asemptomatik. Glokomun ilk işareti genellikle periferik veya yan görme ihlalidir, ancak yalnızca hastalığın ileri evrelerinde ortaya çıkabilir. Glokomun erken teşhis - Bir göz doktoru tarafından düzenli taranmalıdır nedenlerinden biri (40 yaş üzeri insanların çoğunluğu, her yıl test ya da her iki yılda bir olmalıdır).

Bazen glokom hastaları göz içi basıncı (GİB) önemli bir artış gözlerinde keskin, şiddetli ağrı ile sonuçlanan, bir, baş ağrısı Baş ağrısı???????? ????, Görünür nesneleri ve diğer görme sorunları Haze. En kısa sürede, sizin veya çocuğunuzun bu belirtilerden herhangi varsa tıbbi yardım isteyin:

 • vizyon keskin bozulma;
 • Gözün Kızarıklık;
 • Bulantı ve kusma;
 • Göz ağrısı;
 • Tünel vizyonu.

alt

Glokom tanısı

Glokom teşhis için doktor (özellikle, genellikle görme keskinliği test etmek için yapılır) vizyon denetler ve özel ekipman yardımı ile gözün iç yapısını okuyor. Hasarlı glokom hastalarında, ve sonunda hasar ilerleme olacak - Özellikle dikkat optik sinirin tanı sürecine ödenir. Göz içi basınç ölçümü için tonometre adlandırılan yöntemdir. Glokom tanısı hastaya önemli rahatsızlığa neden, ve çok az zaman alır almaz.


 • Yüksek basınç düşüktür - Dikkatli muayene gerektirir
 • Döküntü - Bir sürü söyleyebilir bir belirti

?????????????? ????? ???????? ???????Tabiat verdi - Genellikle, güzellik ve moda kadının peşinde en önemli şey unutuyor. Doğumdan itibaren sağlıklı saç - Her değildir koruyan servet: sayısız boyama zavivok sonra, sadece sıcak saç kurutma makinesi saç kurutma makinesi cansız yedekte dönüşür. Evde saç restorasyonu yardımcı olacak bu sorunu çözmek için.

Saç restorasyonu için tüm fonlar kozmetik ve geleneksel ilaçlar ayrılabilir.

Evde Saç Restorasyon: Sağ yaklaşım ile yeterince basit bir şey

Kozmetik evde saç geri

Bu maskeleri, şampuanlar, klimalar, kremler ve bir kadın süpermarket zinciri ya da eczanelerde satın alabilirsiniz diğer uyuşturucuları da içerir.

Artılar:

 • Kullanım hızı
 • Kısa zaman mükemmel sonuçlar söz
 • Geri ek tedbirler gerektirmez

Dezavantajları:

 • Gider, biz kaliteli ürünler hakkında konuşmak ise (50 ml melisa başına 600 ruble)
 • Reklam gibi, bir "körü domuz" Alış, ne yazık ki, her zaman böyle
 • Alerjik reaksiyonlar

Tüm grubun öne:

 • Şampuanlar

Pazar araştırmasına göre, önde gelen markalar bir kırılgan ve hasarlı saç «Elseve» yenilikçi ürün, yanı sıra şampuan Panrene Pro-V «yoğun bakım ve kurtarma ile L`Oreal." Onlar saç sağlığı için mücadele iyi ürünlerden bazıları olduğu kanıtlanmıştır. «Toplam-Kurtarma 19" - Bu seri son zamanlarda Schwarzkopf yeni ürünü katıldı. Her şey şampuanlama sırasında olur: Onun avantajı kurtarma işlemi ekstra zaman almaz gerçeği yatıyor. Dezavantajları alışveriş değil yüzde yüz kalite olarak bu ürünleri puan gerçeği içerir - Bazı şampuanlar istenen etkiyi getirdi değil. Uzmanlar saç restorasyon kapsamlı bir kurs tavsiye Saç Restorasyon - canlılık verir?????????????? ????? - ?????????? ????????? ???? sık sık, uzman ve besleyici şampuan yerine kullanmak, saç dökülmesi veya karartı sorunu vücutta derin yatıyor, ve şampuanlar sadece bir yüzey etkisi vardır.

 • Balsam

Grubunda lider olan «Extreme derin yakıt Redken», - Bu kategoride en iyi seçimdir kadın müşterilerin eylemler Redken gelen merhem güçlendirmek düşünün. Ayrıca, alıcılara göre, kanıtlanmış ürünlerin kategorisinde L'Oreal Professionnel tarafından Keune ve besleyici melisa gelen melisa-kremi «Balsam Kremi» atfedilir. Avantajları: kullanım kolaylığı, zihin kolay penye içinde isteğe bağlı bir özelliktir. Dezavantajı: yüksek maliyet, bakım ek bir araç için 150 600 ruble harcamaya istekli değil her kadın çünkü.

 • Maskeler

Bu, tek başına haftada iki kez maksimum kullanmak tavsiye edilir. En popüler şunlardır: Matrix ve Garnier tarafından Londacare «Saç Rebuilder Jojoba & Badem», «Biolage Fortetherapie». Avantajları: kullanımı kolay, sık kullanılmasını gerektirmez. Dezavantajları: prosedürü bir kaç dakika, yüksek maliyet verilmelidir. Düzenli, kompozisyon neden temizlemek için gereken etkiyi ve ıslak saç elde etmek için tüm araçları kullanın.

Evde Saç Restorasyon: Sağ yaklaşım ile yeterince basit bir şey

Geleneksel yemek tarifleri

İnsanlar zaman test edilmiş ve insanların birkaç kuşak birçok tarifleri görebilirsiniz. Belirli bir ürün şifa ve saç restorasyon neden Bugün, yenilikçi teknolojiler ve gelişmiş araştırma enstitüleri sayesinde açıklayabilir. Vitaminler, doğal yağ asitleri ve balık yağı balmumu maskesi Yani zengin, bal bal faydaları: lezzetli kurtarma? ?????? ????: ??????? ???????????? aloe suyu ve olgun incir maskesi ile doğal parlaklık ve güç geri yardımcı olacaktır. En iyi şekilde hindistan cevizi yağı maskesi kuru yıpranmış saçlar için. Tarak için küçük bir miktar Uygulamalı, mükemmel nemlendirir ve kuru, hasarlı saçları güçlendirir.

Buna ek olarak, şimdi reçetesiz de mevcuttur Rus enlemleri mango tereyağı, atipik saç problemleri ile baş. Bu geri ve saç, yumuşatma ölçekleri besler ve lipit filmin bütünlüğünü korur. Diğer bitkisel yağlar - palmiye, hindistan cevizi, kayısı - kafa derisi koruyucu film form, nemlendirici saç. Onları da uygulamalıdır - Bir tarak üzerinde küçük bir miktar neden olur.

Bir diyet geri Essential. Uzmanlar (yumurta sarısı, havuç, tereyağı, deniz topalak, süt ürünleri, bitkisel yağlar) "A" kapsamında vitamin içeren gıdalara dikkat etmenizi öneririz. Renk ve parlaklık parlaklığını geri yüklemek için sık sık saç rengi flushing'e önlemek ve olumsuz faktörlerin etkilerinden korunması olarak hizmet vitaminler "B" (tahıllar, et, kümes hayvanları, süt ürünleri, koyu yeşil sebzeler, karaciğer), ihtiyaç renklidir. Saça elastikiyet ve parlaklık verir Evrensel antioksidan Saç: yapısı, büyüme ve gelişme özellikleri??????: ????????, ??????????? ????? ? ???????? bir vitamin "E" (yağ, fındık, ıspanak, karaciğer, ve ayçiçeği tohumu yağı, somon, tam tahıllı yulaf).

Kurtarma operasyonları nüansları:

 • Tamamen en azından geçici olarak (vb boya, kimyasal ve biyolojik perms, vurgulayarak,) kök ampul yok her şeyi vazgeçmek olmalı
 • Gıda gözden geçirin, sık sık (vb sert peynir, süzme peynir, süt,) kalsiyum içeren gıdalar
 • Tercihen kurutma özel kaplamalar kullanılması ve sıcak hava olmadan, hafif stil yapma.
 • Değil kurutma havlu için tavsiye ve güçlü saç deforme sıkmak

Kalıcı ve yetkili bakım yanı sıra kozmetik, beslenme, vitaminler alımı kullanımının azaltılması gibi, sağlıklı bir yaşam tarzı saç sağlığına kavuşmasını, harikalar yapabilirsiniz.

Galina Yampol'skaya


İlgili Makaleler
????????? ??? ?????: ???, ??? ???? ? ???Saç Serumu: ne, neden ve nasıl
?????????????? ????? ????????? ?????????? � ????????? ??????? ??? ????????? ????????Saç Restorasyon halk ilaçları - lüks saç için doğal tedavi
???????? ????? ??? ?????: ?????? ??? ???????Saçlar için dulavratotu yağı: dikenler cömert bir hediye
??????? ????? ??? ????? � ????????? ???????Saçlar için uçucu yağlar - Aromatik tedavi
Makalenin Etiketler:
 • bakım kremi
 • Saç Restorasyon halk ilaçları - lüks saç için doğal tedavi
 • Her şey gri saç hakkında bilmek istedim

????????????Konjonktivit, özellikle çocuklarda, oldukça yaygındır. nedeni konjonktiva sürekli dış çevre ve vücudun iç ortamında olduğu gibi, ufak değişikliklerle aynı zamanda duyarlı çeşitli dış etkilere maruz olmasıdır. Genellikle bu tür tepkime inflamatuvar sürecin gelişimine katkıda bulunmaktadır.

alt

konjonktivit ve türleri nedenleri

Konjonktivit - konjonktiva iltihabı gözün (göz kapaklarının iç yüzeyini ve sklera dış yüzeyini kaplayan mukoza), en bulaşıcı (bakteriyel, viral, fungal) kökenli.

Benzeri bir havlu kullanarak ve patojen organizmalar kirli eller, bir hasta ile temas, çevre gözün genellikle bulunmaktadır. enfeksiyon kaynağı konjonktivit olan bir hastada, aynı zamanda hasta, üst solunum sistemi veya solunum yollarının (bademcik iltihabı, sinüzit, otit, vs.) herhangi bir enfeksiyon sadece olabilir.

Konjonktivit en sık olduğu üst solunum yolu veya solunum yollarında herhangi bir enfeksiyona karşı, (böylece göz teması toz, böcek ve benzeri) mikrotravmalar konjonktiva sonra başlar, farklı sularda (çoğunlukla durgun tatlı su) yüzme, hipotermi veya aşırı ısınma.

Konjonktivit, akut, subakut ve kronik ayrılır. Akut konjonktivit bir ile üç hafta gözlerinde ağrı, son ile, aniden başlar. Subakut konjonktivit aniden başlar ve daha dayanıklı olması eğilimi yoktur. Kronik konjonktivit relaps ile, uzar, yavaş gelişir.

Buna ek olarak, alerjik konjunktivit ve bulaşıcı (bakteriyel, viral, klamidya, mantar) ayrılmıştır. Inflamatuvar sürecin doğası gereği akıntılı konjunktivit, iltihaplı, foliküler ve filmy ayrılmıştır.

alt

Akut konjonktivit belirtileri

Hastalığın değişik nedenlere rağmen, konjonktiva kızarıklık ve şişme ile aynı çoğu durumda başlangıç ​​konjunktivit, göz, fotofobi, sulanma yabancı cisim hissi. Bulaşıcı konjonktivitte nezle hızla iltihaplı olur. Alerjik konjonktivit alerjik süreçler genellikle enfeksiyon ilişkili - kolayca irinli sürecini neden iltihaplı mukoza nüfuz eder.

Pürülan inflamasyon bol pürülan akıntı belirir ve kornea yüzey katmanlarında zaman yerleştirir inflamatuar mühür görünür. Bakteriyel enfeksiyonlar, genellikle zar konjunktivit formda meydana gelirler. Bu durumda, konjonktiva mukopurulent film pamuklu çubukla kaldırmak kolay görünür. Pürülan konjonktivit çocuk gruplarında özellikle tehlikeli - enfeksiyon anında çocuktan çocuğa aktarılır.

Akut viral konjonktivit en sık adenovirüslere veya akut solunum yolu enfeksiyonlarına neden diğer virüsler neden olur. Aynı zamanda konjonktivit veya aynı anda biraz daha erken, üst solunum yolu yenilgi, veya işaretler vardır. Başlangıçta, bir göz etkilenir, ve bir kaç gün içinde - İkinci. Bu süreç içinde yer kornea - olabilir gözün ön yüzeyinde saydam dış kabuk ve küçük enflamatuar mühür, hafif bulanık kornea gösterir. Korneada anormallikler yeterince uzun tutulabilir.

Bazen akut konjonktivit doğada hemorajik var - konjonktiva kanaması görünür. Bu genellikle viral ve alerjik konjonktivit sırasında oluşur.

Genellikle mantar konjonktivit Candida türünden maya ve tezahür kızarıklık, şişlik ve konjonktiva üzerinde sevimsiz baskınlar görünümü.

alt

Kronik konjonktivit belirtileri

Kronik konjonktivit inflamatuvar sürecin sık alevlenmeler ile kalıcı ve uzun süreli kurs ile karakterize, yavaş yavaş başlar. Hastalar göz yabancı cisim hissi konusunda sürekli endişeli, konjonktiva kızarıklık, yüzeyi pürüzlü grenli ortaya çıkmasıdır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında şiddetlenir bir hastalık - Genellikle kronik alerjik konjonktivit şeklinde şekli (bahar nezle) alır. Bu durumda, hasta, güneş tayfının mor ötesi artan bir hassasiyete sahiptir.

Konjonktivit görünümü daha fazla veya daha az istikrarlı düşüş neden olabilir kornea, inflamasyon ile komplike olabilir.

alt

Tedavi

Konjonktivit tedavisi esas olarak yerel: göz tarafından atanan konjonktivit türüne bağlı olarak, anti-inflamatuar, anti-bakteriyel, anti-fungal ve anti-alerjik etkisi ile düşer. Kronik konjonktivit tedavisi için yaygın olarak bağışıklık sistemini güçlendirir ilaçlar kullanılır.

Galina Romanenko


İlgili Makaleler
?????? - ????????? ??????Miyopi - bulanık görme
???????????? ? ????? � ??? ????????????? ???????????Çocuklarda Konjonktivit - bu hastalığı karakterize
????? ??? ???? ?? ????????? ? ???????????: ?????? ?????Yorgunluk ve kızarıklık Gözler için damlalar: doğru seçim
??????? ????? ?? ???????????? � ??????? ??????????Göz konjonktivit damla - iltihabı azaltır
Makalenin Etiketler:
 • konjunktivit,
 • oftalmoloji
 • Metabolik bozukluklar - tüm hastalıkların temeli
 • Meditasyon - kendi hayatlarını kontrol etmek için bir yol