Меню


  • Rus halk kostüm: sadelik moda geleneği
  • Kolaylık

??????? ???????? ??????Etnik giysiler tatsız kaderi diğer temsilcileri aksine Rus halk kostüm, içinde. Hemen hemen herkes neye benzediğini bilir, ancak birkaç taşımak istiyorsanız, ya da unsurları olsa bir şekilde yer alıyor. Diğerleri Avrupa moda ibadet ederken istisna, çağdaş moda ve Slavophiles severler yerli gelenekleri olduğunu. Ancak bu istisnalar her yıl Rus halk kostüm onun antiglamurnaya durumunu kaybeder ve giderek daha popüler hale geliyor daha fazla zamanla olur.

alt

Ulusal kostüm temel özellikleri

Moda tarihçiler Rus halk kostüm onikinci yüzyılda şekillenmeye başladı iddia. Rus ulusal olarak bugün bilinen takım, Petrocu döneminde kuruldu. Onyedinci yüzyılın sonunda, Büyük Petro soylu ailelerin yeni kanunları görüntü temsilcisini tanıttı, ve Rus halk kostüm halk da, köylüler ve rahipler kalmıştır. Rus köylülük asil siteleri temsilcileri moda trendleri takip olabilir Birden fazla yüzyıl için, kendi ulusal elbise aynı tutulan toplumun oluşumu, oldu.

??????? ???????? ????????????? ???????? ??????

Rus kostüm görüntüleri değil elbette sadece parlak ulusal özellikler, aynı zamanda dini inançları belirtileri, yerel kültürel gelenekler ve faaliyet türü içermektedir. Kostümleri güney köylüler farklı kostümler kuzey halkları. Ama bütün bu kadın formda esas yansıyan bir adamın takım çünkü Erkek kostümler: gelenek ve modernlik??????? ???????: ???????? ? ????????????? kemer altında pantolon (limanlar) ve uzun gömlek - benzer ve çok basit kaldı. Bir üst salıncak elbise kat, ceketini, Kazak, yıpranmış gibi son ve kadınlar giymek olabilir. kadın kostüm temeli - beyaz gömlek, üst sundress üzerine giyilir, ve önlük. Kaba bez, tatil yensiz ve düğün giysileri dikilmiş rahat giysiler brokar, ipek yapılmış İpek - Sarı İmparator mirası???? � ???????? ??????? ?????????? ve diğer malzemeler, zengin nakış süslenmiş olan.

alt

Dekorasyon ve dekor

Giyim Rus halktan yeşil, mavi, kırmızı, beyaz vardı en önemli kime renkleri, çeşitli farklı değildir. Beyaz zemin üzerine kırmızı süsler - Rus halk kostüm aksiyomatik özelliği. sundresses ana desenler, tabii, çiçek vardı - büyük veya küçük çiçekler onu süslemek ve aşağı ya da ince kuzey halkları başta olmak üzere kabul edilmiştir geometrik desenler, Tver, Arkhangelsk sakinleri, Novgorod eyaleti ile bitirmek içine dokunmuş edilmiştir. Güney iller beyaz, siyah, yeşil ile birleştirerek, kırmızı kostümleri tonları giydi. Terbiye etek sundress özellikle belirgindir çok yaygın patchwork dikiş oldu. Güney bölgelerinden başka ayırt edici özelliği, çok geniş bir kemer kanat varlığı idi.

??????? ???????? ????????????? ???????? ??????

Tabii Kichka'nın veya tekme, Verkhusha, taç, şapka ve, en ünlü - - kokoshnik Rus halk kostüm ayrılmaz bir parçası headdress oldu. Bazen çok mütevazı elbiseler sanat gerçek eserler vardı aksine dantel motifleri ile dekore Şapka, taş ve boncuk işlemeli ve.

??????? ???????? ????????????? ???????? ??????

Evli veya nişanlı Kadınlar bekar farklı uygun giysiler giydi. Doğum ponёvnomu ensemble verdi ponёva - kostüm zaten özgür olmayan kadınların temel unsuru. Ponёva tercihen koyu mavi renk büyük bir meydanda, kumaş birkaç hurda yapılmış bir yün etek oldu Moda yeni çözümler: Ne renk mavi ile birleştirilir????? ????? ?????????? ? ?????: ? ???? ????? ???????.

??????? ???????? ????????????? ???????? ??????

Milli kostüm temel köylü o müzikal halk müziği performans toplulukları, ve müzeler oldu sadece hangi sonra yirminci yüzyılın başlarında kadar giysi gibi korundu, Rus halkının geçmişin hafızasını canlı tutar.

alt

Moda yeni bir dönem Rus halk kostüm

Milli kostüm güncel moda trendlerini kendine özgü bir şekilde devrik. Örneğin, 1911 yılında, Paul Poiret Slav nakış geleneksel motiflerin kullanıldığı Paris moda koleksiyonu, piyasaya. 1976 yılında, Genç ve Huzursuz Yves Saint Laurent Paris tekrar, bu sefer tamamen Rus Koleksiyonu Rus Koleksiyonu fethetti. Moda tasarımcısı Bu zarif koleksiyon kamuoyunu şok ve dantel yakalı bluz, bir kayış-kanat ile yere basit bir etek lüks abiye nasıl olabilir gösterdi.

??????? ???????? ?????? Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent
??????? ???????? ?????? Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent

Roberto Cavalli, John Galliano, Dolce & Gabbana ve diğerleri tarafından ele Rus tema Kenzo bir koleksiyon renkli eşarplar ve yenilikçi özellikleri ile Rus Hattı vardı. Ve bu güzide Avrupa tasarımcıların tüm acımasızca Rus halk kostümleri görüntüleri istismar İç hakkında ne söylemek için. Yani, onlar hayatlarını, kanının, çok şık olabilir aksine, devam ediyor.

Devamını oku Kolaylık

İlgili Makaleler
?????? - ???????????? ???????? ??????Kimono - Geleneksel Japon giyim
????????????? ?????? - ?????? ????????? ? ????????? ????Müslüman Giyim - İslam dünyasında moda trendleri
???????? ???? - ???? ? ?????Japon moda - renk ve stil
?????????? ???? ?? ???????? ? ?? ??????Podyumları ve sokaklarda Ukrayna moda
Makalenin Etiketler:
  • etnik moda
  • Tarihi Kostüm: Geçmiş moda rekonstrüksiyonu
  • Bir moda stil dönüştü kült filmler