Меню


?????? ???????Bir bikini daha giyim daha cazip bir parça var mı? Bikini Kadın - neredeyse çıplak, ancak tutuklanan veya hükümlü korkusu olmadan kamu bunun görünebilir. Bez İki küçük parçalar kadın takılar gizli sırlarını vurgulayan aynı anda alay, vücudunun en cazip kısmını örtbas etmek. Ama her zaman bikini doğrudan kanıt tarihi değildi.

Bikini: Tarih günaha

Buluş bikini

?????? ???????daha ziyade bir kadın yüzmek ne daha peçe gibi ilk mayo. Onlar yüzmek imkansız olduğunu çok ağır çünkü bu erken kostümler bile, banyo denilen yoktur.

Modern bikini Fransız mühendis Louis Reard tarafından 1946 yılında icat edilmiştir. Nükleer silahların test - O 1 Temmuz 1946 operasyon Crossroads olan Okyanus'taki Bikini Atoll, sonra adını verdi. Reard onun yeni mayo neden sevinç patlaması, atom bombasının patlaması benzer olacağını düşündü. Onun mayo adlı Çağdaş Rearda, Jacques Heim, bikini nedeniyle küçük boyutu, atom önceki. Bu Reard karşılık bile daha az hale "atom paylaşılan" dedi. Ana Louis Rearda yenilik o iki bölümden oluşan önceki mayo kapalı bir kadın göbek, keşfettiği gerçeği yatıyordu.

Ancak, bikini hemen geniş beğeni değildir. 1949 yılında, gazete "Los Angeles Times" Beach "Kraliçe, Minnesota 18 yaşındaki sarışın güzellik Bebe Schopp ... heyecanla Paris'te karşılandı bildirdi, ama o Fransız mayo fikrini değiştirmediğini söyledi. "Ben Amerikalı kızlar için bikini tasvip etmiyoruz," - Bebe Fransız muhabirleri dedi. "Onlar isterseniz Fransız kız onları giyebilir, ama ben hala Amerikan kızlar için onları tasvip etmiyoruz."

Ama önümüzdeki elli yıl içinde, en popüler bikini Beachwear oldu Plaj giyim: Tam elbiseli bir yüzme sezonu??????? ??????: ? ????????? ????? ??? ?????? ?????? Tüm dünyada. Fransız moda tarihçisi Olivier Salliard kadınların bikini gücü, moda değil gücün popülerlik bağlıyor. O açıklıyor: "mayo kurtuluşu her zaman kadınların kurtuluşu ile bağlantılı olmuştur." Yirmi birinci yüzyılın satış bikini ilk on tarafından her yıl 811 milyon dolar getiriyor.

Bikini: Tarih günaha

Antik çağda Bikini

?????? ???????O ya da inanmak - - Sen istiyor musunuz hayır, ama aslında bikini eski çağlarda ortaya çıktı. İki bölümden oluşan bir mayo gibi bir şey, giymiş spor kadınlar için görüntüleri, 1400 M.Ö. ilişkin Yunan vazo ve rakamlar bulunabilir

Antik Roma'da, bez ya da deriden yapılmış bir bikini peştamâl benzer kostüm, alt kısmı, isim subligar veya subligaculum, kumaş veya deriden yapılmış bir bandaj vardı, meme, denilen strophium veya mamillare destekler. Sicilya adasında gelen kadın sporcu subligaria koymak - literatürde genellikle her türlü pansuman anlamına gelebilir fasya olarak adlandırılır göğüs, desteklemek için bandaj - dar pantolon, bir daha zarif erkek peştemâl sürümü, ve strophium olduğunu.

1998 yılında, Londra Müzesi derisinden yapılmış antik bikini birinin alt kısmını sergilendi. Ancak, bu bikini yüzmek ve güneşlenmek için giyilen dair hiçbir kanıt yoktur.

MS 79 yılında Vezüv patlaması sırasında tahrip edildi Pompeii Roma kenti, buluntuları, Roma tanrıçası Venüs bir bikini canlandırdı. Bir bikini Venüs birkaç heykelleri lav altında gömülü şehrin farklı yerlerinde, bulundu. Tabii ki, Venüs gibi diğer heykelleri onu tamamen çıplak tasvir ve Pompeii pornografi kalıntıları bile birinci yüzyılda tespit, Venüs görüntü bikini Pompeii Romalılara şok bir şey oldu.

Villa del Casale Romagna, Sicilya Diokletianskoy döneminde (286-305 AD) Yapıt, bir bikini benzeyen bir elbise kadın tasvir. Bugünün bikini benzeyen bir şey giymiş on kadından mozaik katında görüntü - 37 milyon arasında en sık kopyalanmış mozaik renkli fayans vardır.

Antik literatürde de bir bikini söz vardır. Ovid, Virgil ve Horace ile birlikte Latin edebiyatının kanonik şairlerinden biri, önerdiği bikini üst kısmı - Eğer aşk mektupları gizleyebilirsiniz iyi bir yer. 86-103 AD yıllarda yazdığı Latince şair Martial, bir bikini benzer giyim topu oynadı sporcusu söz. Özdeyişler birinde Martial hiç giysi olmadan oraya gitmek daha doğal olurdu ederken, bir bikini banyoya gider fahişe bahseder. Theodora, 6. yüzyılda Bizans İmparatorluğu'nun İmparatoriçe, iddia aktris önce İmparator Justinianus I. kalbini kazandı olmak, bir bikini giydi

Tabii ki, bu kadim bikini karanlık Orta Çağ içinde kayboldu. Revival bikini yirminci yüzyılın ortalarında oldu.

Bikini: Tarih günaha

İki parçalı mayo

?????? ??????? ?????? ?????????
Annette Kellerman

Avustralyalı yüzücü Annette Kellerman Boston yapışkan daracık leotard sahilde bir görünüm için tutuklandı zaman modern formda Bikini 1907, kariyerine başladı. Bu mayolar 1910 yılında standart kadın mayo oldu. Onun fotoğrafları dergisi Esquire yayınlandı. Form-montaj şort ve kısa kollu damga: 1913 yılında, tasarımcı Karl Yanttsen, kadınların olimpiyat yüzme ekibinin ortaya çıkması esinlenerek, iki bölümden oluşan, ilk mayo yarattı.

Annette Kellerman filmlerde oyunculuk başladı ve 1916 yılında çıplak ekranda görünmesini ilk oyuncu oldu Anılan. O çıplak hangi filmi "Tanrıların kızı", filmin tarihinin ilk bir milyon dolar topladı. Resimlerinde kopyaları kurtuldu, ama bir takım bugünün bikini benzer göğsüne, bares film bir çerçeve Kellerman gösterir yayınladı.

1930'ların, geri mayo ve yanlarında, kollu açıldı ve kayboldu. 1934 mayo çelik kayışı ile bu lateks ve naylon gibi yeni malzemelerin ortaya çıkmasıyla, bir vücut ve ince askıları güneşlenme izin. 1932 yılında, vücudun açık orta kısmı ile Madeleine Vionnet Fransız tasarımcı predolzhila Abiye.

?????? ??????? ????? ???????
Esther Williams

Hollywood'un Esther Williams kışkırtıcı mayo çıktı "Neptün'ün kızı", gibi filmlerde farkında, yeni bir trend yukarı seçti. Amerikalı tasarımcı Adele Simpson, giysi, rahat ve pratik olması gerektiğini düzenlenen 1947 ödülleri Coty Amerikan Moda eleştirmenleri, kazanan, hatta 1980'lerin başında moda kabul edildi birçok erimiş kostümleri yarattı. Aynı zamanda, California şirketi Cole samimi mayo satan başladı, ve şirket neredeyse arkası açık olan Catalina Mayo mayo üretmeye başladı.

1935 yılında, Los Angeles Times California'da sahilde ayrı bir mayo, 18 yaşındaki aktris Jane Wyman, Ronald Reagan gelecekteki eşi bir fotoğrafını yayınladı.

1940'lı yılların başında iki parçalı Amerikan kumsallarında sık sık bir araya mayo. Hollywood yıldızı Ava Gardner, Rita Hayworth, Lana Turner gibi mayo gösterdi. Böyle Rita Hayworth ve Esther Williams gibi film yıldızlarının resimleri her yerde yayılıyor. Williams bile filmde 1952 yılında Annette Kellerman oynadı "Bir milyon dolar için Mermaid."

Bikini: Tarih günaha

Bikini bugün

?????? ??????? ????? ??????
Jane Wyman

1980'lerde ve 1990'ların başında Adet Mayolar döndü. 1988 yılında Fransa'da, firma dört yıl onun ölümünden sonra, Rearda kapattı. Zamanla satış bikini mayo satışından yaklaşık% 20'dir. Gibi kanser önleme yoğun ve basit estetik mayo bikini önemli ölçüde düştü satan, 1990'ların moda tanımlamak başladı. Haziran 1997 yılında boynuna bir kement ile ayrı mayo Shape dergisinin kapağında yer aldı Malia Jones, sörf Yeni numune Mayo Seti yıldızı. Ancak, 1990'lardan sonra, bikini geri döndü.

Amerikan pazar araştırma şirketi NPD Group satışları iki yıl% 80 oranında ayrı mayo yükseldiğini bildirdi. Araştırmacılara göre, bikini, yeni milenyumun mayo bikini elbise eşdeğer yapılan "Charlie'nin Melekleri" gibi filmlerde kendi bedeninde güven, ahlaki yönlerini ve cinsel yönü, ve aktris içeren sosyal sıçrama, sembolize eder.


İlgili Makaleler
????????? ???????????? ?????? - �?????? ?????? ?????????? ??????????�Modern bikini ortaya çıkması - "küçük mayo daha küçük"
???? ?????? � ??????? ????????? ???????Türleri bikini - modellerin ortaya çıkması öyküsü
???????????? ????? � ??????????? ??????Egzotik dans - tarihöncesi bikini
???????? ?????? - ??????????? ????????????Evrim bikini - İtalyan buluş?
Makalenin Etiketler:
  • bikini
  • Kokteyl Elbiseleri: cilalı ve ücretsiz
  • İpek çoraplar - ekonomik eğlenceli Ortaçağ'dan geliyor