Меню


???????Bugün bouillabaisse çorba menüsü upmarket restoran içerir ve ikonik Fransız mutfağının biri olarak kabul edilir Fransız mutfağı??????????? ?????. Bu arada, birçok ünlü yemekleri, çorba gibi, bu tamamen ulusal köken: ilk kez onun yakalamak kalıntılarından balıkçılar demlemek başladı. Bugün birçok özel kendinizi ünlü çorba deneyin, ve sonra evde pişirmeye Marsilya gidin.

alt

Biraz tarih

???????Bu yemeğin gerçekten popüler - Tarih ilk bouillabaisse hazırlanan aşçı, adını korunmuş değil. Balıkçılık avlanan, onun denizciler ile geldi. Akşama, onlar kendilerini bir besleyici, lezzetli ve aynı zamanda ucuz çorba pişmiş balık atmak için tamamen kendi yakalamak satmak değil, her zaman mümkün değildir.

Her seferinde farklı balık kullanılan yemekler hazırlanması gelince, tek tarifi Bouillabaisse asla var olmamıştır. Ticaret iyi olsaydı, çorba sadece birkaç balıklar evet karides avuç oldu. Alıcılar azdı ve mal birçok kalıntıları varsa, çorba çok bileşenli bir daha "zengin" olur.

Zamanla, çorba sonra yurtdışında Fransa'da ilk popüler ve oldu. Kocasının Hephaistos antik tanrıça Afrodit kez bouillabaisse beslenmiş bir efsane oldu. Turistler özellikle efsanevi yemeğin keyfini Marsilya geliyor. Ve, tabii, o yemek maliyetini etkilemiştir. Gıda yoksul bouillabaisse balık ve deniz ürünleri pahalı çeşitleri kullanılan nadir olan yemek pişirmek için bir elit çanak dönüştü. Marsilya iyi bir restoranda Bugün çanak bouillabaisse 200 € kadar mal olabilir.

Orijinal çorba adının kökeni bilinmemektedir. Çorba Mucitleri birine adını veren bir efsane vardır. Adı "bouillabaisse" Fransız fiil, yani çorba adı şifrelenir teknoloji yapım edilir "ateş düşürmek" "kaynamaya" ve gelen bir sürümü de vardır.

alt

Varyasyonlar

???????Deniz (midye, kalamar, karides) - zorunlu malzemeler arasında, bazen çorba, tabii, balık çeşitleri her türlü, sebze (domates, soğan, sarımsak), içerir. Bouillabaisse safran, portakal kabuğu ve diğer baharatlarla. Tüketici başına vücut ağırlığının kilogram daha: çorba Balık çok olmalıdır. Bouillabaisse - Klasik güveç gibi neredeyse kalın kalın, zengin çorba.

Diğer balık çorba Bouillabaisse özellikle teknoloji hazırlık: Su ve yağda kızartılmış haşlanmış sebze yerleştirmeden önce. Buna ek olarak, bouillabaisse için balık ve deniz ürünleri farklı çeşitleri bir sürü kullanmanız gerekir.

Birçok çorba tarifleri arasında en bilinen ve Norman Marsilya bouillabaisse vardır. Onların temel fark Marsilya bouillabaisse basitçe balık farklı türlerin zengin bir çorba ve Norman versiyonu da patates ekledi olmasıdır.

Bu Marsilya Bouillabaisse sadece Marsilya yakın tutulabilir bu balıkların hazırlanabilir inanılmaktadır. Uzakta Marsilya olan pahalı restoranlarda balık çeşitleri istenen uçakla teslim edilir. Ancak, Marsilya doğrudan pişmiş bouillabaisse, hala hazırlık taze balık için kullanıldığı takdirde, sadece, çünkü en iyi olarak kabul.

Bu tür tercih edilen, ancak zorunlu ay balığı, kırlangıç ​​veya deniz akrep gibi balık otantik çeşitleri kullanılması. Resim az lezzetli bouillabaisse en önemlisi, diğer türlerden hazırlanabilir - farklı balık, en az beş ve tercihen on çeşitleri kullanılır. inanılmaz lezzetinin sırrı çok bileşenli bouillabaisse yatmaktadır.

alt

Pişirme Sanatı

???????Bouillabaisse pişirme özellikle karmaşık bir şey yok. İlk adım suyu hazırlamaktır. Balık atığı (kafaları, kuyruk, yüzgeç) yanı sıra ucuz ve küçük balık olarak kullanılabilir için. Suyu pişirilir zaman, tahliye için gerekli olduğunu ve pişmiş olan balık, onu atmak.

Hazır zengin suyu baharatlar eklenir. Sen temiz bir bez veya tülbent zamanki küçük bir çanta gerekir. Kıyılmış portakal kabuğu rendesi, karabiber, defne yaprağı, safran, kekik ve fesleğen koyun çanta. Çanta sıkı kravat ve o yemek sonuna kadar kalacak sıcak suyu, batırılmış edilmelidir.

Bouillabaisse mutlaka sebze koymak - ampuller bir çift, sarımsak birkaç karanfil ve deri olmadan domates birkaç (Eğer konserve domates kullanabilirsiniz). Zeytinyağında soğan ve sarımsak kesilmelidir ve yavru, sonra biraz sonra balık stok ekleyin, kuru beyaz bir kadeh şarap dökün, söndürmek, aynı püresi domates ekleyin.

Sonraki pişirme çorba sonraki aşama geliyor: sebze farklı çeşitleri balık büyük parça döşeme ve bitmiş kadar pişirin ile kaynama suyu. Deniz bouillabaisse pişirme sonundan önce beş dakika konulmalıdır. Bundan sonra otlar ile çanta suyu dışarı çekmek gerekir - ve çorba hazırdır.

alt

Porsiyon Koşulları

Geleneksel kruton sıcak sos Rui batırılmış bouillabaisse, ve beyaz şarap ile servis. Çorba mükemmel gölge tadı kraker, ve acılı sos ile kombine edildiğinde o orijinal rengi gibi bir lezzet verir.

Rui sosu sarımsak, acı biber, tuz, zeytinyağı ve taze yumurta sarısı yapılan. Bu sos için özel bir lezzet verir safran. sarımsak daha fazla kullanılması, daha keskin bir dönüş çanak ve lezzetli o olacak. Ama akılda gerektiğini romantik bir tarih için Romantik tarih: unutulmaz toplantı geçirmek için nasıl????????????? ????????: ??? ???????? ???????????? ??????? Bouillabaisse, cömertçe sarımsak sosu, pek uygun aromalı. Bu yemeğin hakkında bilgi almak için gerekli değildir ve alerjisi olanlar sarımsak ya da sadece bir hasta mide için.

Akut dolum bouillabaisse olmadan kolay, neredeyse diyet yemekler kabul edilebilir Diyet yemekleri: ile ne gider ne ve neden??????????? ?????: ??? ? ??? ? ?????. Balık ve deniz ürünleri kolayca sindirilir, ancak kilo alımı, ya da midede ağırlık hissi yol açmaz. Bu çorba mükemmel bir gücü geri ve yorgunluk mücadelede yardımcı olur.

Maria Bykov


İlgili Makaleler
?????? ?????: ?????? ????????? ???????Balık mutfağı: sağlıklı beslenme temelleri
????? ?? ??????: ??????? ??????????? ??? ?????????????Alabalık yemekler: deney için fırsatlar
?????? ??????? � ???????? ???????????? ????Fishcakes - ete yararlı bir alternatif
???????? ????? � ?????? ????????? ??? ?????????Musluklu Pike - tatil için nazik bir incelik
Makalenin Etiketler:
 • balık yemekleri
 • Köfte: doyurucu ev yapımı yemek
 • Granüle çay: özellikleri, avantajları, dezavantajları

????????? ??????? ????Dünyada milyonlarca insan ferahlatıcı içecek bir fincan ile güne başlamak için tercih. Süpermarket rafları kahve paketleri dolu. Kahve seçmek için nasıl bilgisi olmadan, belki de, yapamaz: Ürün arızalı ise, hiçbir hileler yardımcı olmaz. Neye doğru seçim yapmak için dikkat etmelidir?

alt

tahıllar, çözünen toz

????????? ??????? ????İstediğiniz ilk tercihi acemi kahve insanları uygulamak - kahve çekirdekleri, zemin ve anında kahve arasında. İkinci tür, genellikle tadı için değil, canlılık sorumlu uğruna değil sadece kahve içmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Bazen anlık kahve yapay sevk, ama o kadar değil: içki, özel muameleye tabi doğal kahve çekirdekleri, üretilir. Sonuç kahve aromasına sahip olan bir toz ya da zerreler olup. Bir fincan toz bir kaşık dökün ve sıcak su dökmek yeterli - ve içecek hazırdır. Bu kahve - acilen kafein dozu ihtiyacı olanlara "ilk yardım" bir tür. Çözünür kahve tadı gelince, birisi vahiy için olması pek mümkün değildir.

Çekilmiş kahve - Bu gurme içecektir. O sadece akşam yemeği için mükemmel sonu olmak, ama aynı zamanda hayat yeni bir anlam dolu değildi. Herkes böyle bir kahve hazırlama ritüel: Birisi kahve bir tutam tuz ekler, birisi tarçın veya kakule koyar Kakule: Göksel Kral tahıl ve baharat????????: ??????? ????? ? ???? ??????Birisi brendi bir damla olmadan kahve değil. Taze özellikle kokulu tahıl zemin ve farklı derin, çok yönlü tadı infüzyon. Tek sorun öğütülmüş kahve aroması hızla kaybolur, ve uzun bir süre için tutmak için bir yol henüz bulunamadı olmasıdır.

Bu nedenle, gerçek bilenler kahve çekirdekleri satın almak ve kullanmadan önce bunları kendiniz eziyet tercih. Kahve çekirdekleri yaklaşık bir hafta saklanabilir ve onun tadı ve aroması etkilemez. Bununla birlikte, uzun bir süre boyunca kahve depolamak Nasıl Evde kahve saklamak için: notlar??? ??????? ???? ? ???????? ????????: ?????? ??????? önerilmez - daha küçük porsiyonlar halinde tahıl satın almak. Kullanımdan hemen önce, kahve değirmeni (ilerleme hayranları için) bir el (seçim aesthetes) veya elektrik ile öğütülür.

alt

Sınıflar

????????? ??????? ????Arabica ve Robusta - kahve ağaçları sadece iki ana tipi vardır. Biraz daha az çeşitli liberica bilinen, ama teknik olarak kabul edilir ve bağımsız satış gelmezse. kahve çeşitlerinin sayısı, bu arada, iki yüz gelir. Kahve çekirdekleri tat ve aroma kahve ağaçlarının sulama için kullanılan iklim, toprak kompozisyonu ve hatta su bağlı olarak değişebilir nedeniyle oluşur. Bu nedenle, büyüme ve diğer parametreler kahve yerine bağlı olarak benzersiz adlar verilir.

kahve en yoğun lezzet, sıcak iklimlerde büyüdü. Kahve ağaçları dağlarda büyüyen, içki zorlaşıyor, ama aynı zamanda biraz ekşi olduğunu.

Dünyanın en kahve neredeyse% 90 Arabica çekirdeklerinden yapılır. Robusta daha az popüler. Bu çeşitlilik kaba acı tadı ile karakterize, ancak kafein içeriği olan Kafein - dost veya düşman??????? - ???? ??? ????? Robusta çekirdekleri Arabica genellikle daha yüksektir. Bu nedenle, zemin ve anında kahve genellikle iki çeşit bir karışımından yapılır: Arabica aroma ve lezzet, ve robusta verir - kale. İdeal formülü, tabii, yok: kahve tüm çeşitleri kendi hayranları var. Bu nedenle, karışımın tür tercih öğrenmek yapabilirsiniz yalnızca ampirik için.

alt

Kavurma

kahve tadı belirgin tahıl maruz kalacağı prosedürleri etkileyebilir - kavurma. Genellikle, bitmiş içeceğin tadı buna tam bağlıdır. Her şeyden önce, size kavurma tarihine dikkat etmelidir: Daha sonra işlenmiş tahıl, zengin lezzet daha anlamlı ve içecek tadı olacak. Üç haftadan fazla kavurma sonra, kahve tadı ve aroması ifade değilseniz.

Kavurma dört tipi vardır:

 • İskandinav. Sadece biraz kahve kavrulmuş, bir narin, ancak algılanabilir aroması ile, çok güçlü içki çıkıyor;
 • Amerikalı. Tat ve kahve kokusu sonuçlandı Daha yoğun kavurma, bir ifade olur;
 • Fransız. Taneleri daha yoğun tedavi altına ve ayrı bir acı ile, çok kokulu çıkıyor içecek;
 • İtalyan. kahve güçlü bir aroması sonuçlandı kavurma azami derecede acı ve keskin, hafif yanmış lezzet olur.

alt

Değirmencilik

????????? ??????? ????Kahve çekirdekleri beğeninize kendinizi eziyet olabilir, o zaman zaman çekilmiş kahve satın eziyet dikkat etmelidir. Hangi tercih öğütme içeceğin hazırlanması yöntemine bağlıdır:

 • Kaba taşlama - kahve parçacıkları kadar 0 8 mm olabilir. Bu kahve makinesi Cezve veya piston pişirme için idealdir;
 • Orta zemin en evrensel: hemen hemen tüm demleme yöntemleri için uygundur;
 • Ince öğütme filtre kahve için uygundur. Küçük parçacıklar birbirleriyle ve aynı hizada olduğundan İnce öğütme kahvesi uzun saklanmaz hava ile temas;
 • Espresso tipi kullanılan İnce öğütme espresso kahve makineleri;
 • Ultra ince öğütme - kahve minik toz haline dönüşür. Bu öğütme Türk kahvesi pişirme için uygundur.

alt

Nasıl satın alım ile yanlış olması?

 • Kahve gibi tezgahlar ve pazar yerleri gibi ve uzman tavsiyesi alabilirsiniz uzman mağazalar, rastgele yerlerde değil, satın almak için tavsiye edilir. Bu mağazalarda sıklıkla birini veya tabii, seçim kolaylaştırır, kahve, başka türde tadabilirsiniz;
 • Better tercih küçük porsiyonlarda kahve satın almak için taze, arzu - satın alma gününde kızarmış;
 • Kaliteli kahve ucuz olamaz. Aynı zamanda, fiyat mutlaka içki tadı bahsediyoruz değil: genellikle bağlıdır, örneğin, kahve nasıl nadir türü mevcuttur, ya da ne kadar verimli bir yıl oldu;
 • İyi hazır kahve cam veya teneke doludur. Plastik Ambalaj - düşük kaliteli ürün bir işareti.

Maria Bykov


İlgili Makaleler
??? ??????? ???? ? ???????? ????????: ?????? ???????Nasıl Evde kahve saklamak için: notlar
??? ?????? ????: ??????? ??????Başarı sırları: kahve yapmak için nasıl
Makalenin Etiketler:
 • kahve
 • Kurallarına göre sofra
 • Yengeç çubukları: ucuz incelik

???????????Herhangi bir su arıtma zevk veren, ve bazı durumlarda bir önleyici ve tedavi edici bir madde olarak hizmet eder. Hoş içine biraz uçucu yağ damla veya tuzu eritmek için sıcak su banyosu doldurun - güzel ne olabilir? Belki kabarcıklar cildi nazikçe masaj ve vücut yatıştırıcı çılgınlık dinlenmek sadece bir jakuzi. Ama modern hidroterapi Jakuzi biter. Zamanlarda etkili olan banyo kendin pişir kendin ye aşan bir girdap, gibi bir prosedür var.

Hidro (aquamassage) - suya batırılır vücudu masaj. Bu banyoda tutulur ve hava oksijen deri ile zenginleştirilmiş prosedür etkisi sırasında ayrıca elemanları kılavuzu (el) ve masaj douche, birleştirebilirsiniz. Hidro taraflı vücut alır lehine sonuçlanan modern fizyoterapi spa işlemdir. Bu diğer spa-tedaviler ile aquamassage birleştirerek, bir önleyici çözümleri olarak ya da tıbbi amaçlarla başvurdu olabilir.

alt

İnce figürü ve hassas gevşeme

Neden bu kadar çok insan kokulu köpük, esansiyel yağlar ve deniz tuzu ile banyo güneşlenmek için seviyorsun? Hatta sıradan suda bir kişinin yumuşak bir yatakta, örneğin yatay durumda kalmak, karşılaştırıldığında olamaz rahatlama hissi. Su, hızla yorulma kasları gevşer, günde biriken rahatlatır, daha kolay görünüyor vücudu, Zarf ağrıyı azaltır. Aromatik yağlar ya da bunların tuzları etkisini artırır. Kalifiye bir teknisyen tarafından yapılan masaj, bir onarıcı etkisi veya hedeflenen etkiyi sağlar - baş ağrısı kaldırılmasını Baş ağrısı???????? ????, Kas gerginliği, vücut yağ şişlik, yerel azalma ortadan kaldırmak.

, Yüksek verimlilik ve kontrendikasyonları az sayıda (hiçbir vücutta girişim oldu gibi) non-invazif işlemler her yaştan ve sağlık insanlar için hidro evrensel işlem yapmak.

O olabilir ve günlük strese maruz kalan insanların tedavi edilmelidir, depresif durumlar, kronik yorgunluk sendromu, aşırı sinirlilik muzdarip. genellikle günün sonunda gergin olan lomber, omuz kasları, hoş bir hafiflik var vücutta rahatlayın.

Kılavuzun ile birlikte yoğun masaj, yağ mevduat ve selülitlerin giderilmesine mükemmel sonuçlar verir Selülit????????. Diyet ve sadece vücut yağ azaltılması eşit olabilir kilo egzersiz yap. Hidromasaj "portakal kabuğu" deri yumuşatma ve ortadan yerel kilo problemi alanlarında kaybı, toksinlerin atılmasını ve fazla sıvıyı sağlar. Bu prosedür fazla ağırlığa sahip kişiler için tavsiye, ancak cildin nokta çirkin selülit diken ve çukurlar, farklı esnekliği edilir.

alt

Spa tedavisi

Hidromasaj sadece şekil ortak sorunları çözemez. Diğer fizyoterapi ile birlikte o tedavi ve kurtarma ihtiyacı olan insanlara yardım edebiliyor.

Ders için göstergelerinden biri hidro aksamalar, kas-iskelet sisteminin akut veya kronik hastalıklardır. Boşluklar ve germe kasları, kemik kırıkları, eklem iltihabı herhangi bir ağrı ya da geleneksel manuel masaj aksine herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz su vasıtasıyla tedavi edilebilir. Hidro bacaklarda ameliyat sonrası rehabilitasyon gibi tavsiye. Önlemler önlenmesi ve varisli damarların tedavisinde, aynı zamanda ses ve elastikiyet su jetleri maruz kalma sırasında elde edilen kan damarlarının kırılganlık için kullanılabilir. Kronik sırt ağrısı, romatizma, artrit, tedavi jakuzi mükellef artroz. Bazı cilt hastalıkları da endikasyonlar aquamassage vardır.

Ders jakuzi yılda iki kez düzenlenen tavsiye.

oturum müstakil ve o belirli bir durumun önlenmesi ya da tedavisi içinde tamamlayan diğer SPA tedavi ile kombinasyon halinde hem de yer alabilir. Örneğin, hidro kilo derslerin bir parçasıdır, ve o vazgeçilmez diyet ve egzersiz ile orta Yoğun anti-selülit masaj ekler. Bu tedavi, yosun maskesi (thalassoterapi), bir vakum ya da geleneksel el masajı ilave edilebilir.

Hasta aktif fiziksel etkisi ile girişime kontrendike ise, hidro renk terapisi (ışık tedavisi), kriyoterapi (soğuk tedavisi) tamamlayabilir.

Jakuzi kontrendikasyonları yok, ama biz bu tekniği ihmal anlamına gelmez. Bir yetkili, nitelikli kişiyi seçme sonra bir acemi olarak, tabii etkinliğini sağlayan veya vicdansız fizyoterapist sağlığını zarar verebilir. Özellikle dikkat edin varis için, gerekirse, kendi seçim kurtarma işlemleri alınmalıdır Varisli damarlar - zaman bir cerrah danışmak??????????? ?????????? ??? - ????? ????? ?????????? ? ????????Bağlar, eklemler ve kaslar çok dikkatli kullanım, inflamasyon Gerektiren.


İlgili Makaleler
?????? ????: ???????????? ??????Yüz masajı: heykelsi iş
????????? ?????? - ????????? ?? ???????????Vakum masajı - ne kadar etkilidir?
????????? ?????? - ????????????? ?????????Vakum masajı - evrensel prosedür
??????????????? ?????? � ?????? ?????????? ????Anti-selülit masajı - cildi yumuşatmak için bir yol
Makalenin Etiketler:
 • masaj
 • Myostimulator - evcil elektrik
 • Anti-selülit iç çamaşırı: Bir Çerçeve tembel spor

 • Siğillerin uzaklaştırılması: tedavi yöntemleri
 • Yöntemler

???????? ?????????Siğiller herkesi rahatsız. İlginçtir, insanlarda genellikle yarım siğiller yaklaşık bir buçuk yıl içinde kendiliğinden kaybolur. Ama olmuyor, eğer bir kez ve herkes için bu sorun hakkında unutmak için siğiller çıkarmadan düşünmeye değer.

alt

Siğiller nelerdir

Siğiller - İnsan papilloma virüsü (HPV) neden olduğu deri yerel oluşumlardır. Genital siğiller ve kanser görünümünü neden genital etkiler bazıları HPV yüz çeşit üzerinde, vardır. HPV Diğer çeşitleri normal deri siğiller görünümü sorumludur ve kanser ile ilişkili değildir.

alt

Siğiller Türleri

 • El ve ayak parmaklarında ve dizlerimin üzerinde Müthiş dışbükey siğiller.
 • Plantar siğiller ayak tabanında bulunur.
 • Düz siğiller genellikle büyük miktarlarda, yüz, bacak ve vücudun diğer kısımlarında görülebilir.
 • Periungual siğiller etrafında veya tırnaklarda altında görünür.
 • Ipliksi siğiller genellikle sık yüzünde, bir tek eğitim uzatılmış olarak görünür.

alt

Siğiller kaldırmak için nasıl

Basit siğiller (genital ve zührevi değil) uzun siğil yok salisilik asit içeren bir reçete olmadan, eczane yoluyla tedavi edilmiştir. Yeni ajanlar dondurulmuş siğiller olan aerosoller şeklinde mevcuttur.

 • Salisilik asit ile gelir. Bu araçlar damlalar, jeller, kozmetik pedler ve yamalar şeklinde olmaktadır. Çok ufak den büyük boğumlu çeşitli siğillerin tedavisi için tasarlanmıştır. Siğillerin çoğu oluşturan bu keratin giderir demektir keratolitik ajan, ve sık sık kapsayan ölü deri kalın bir tabaka - Salisilik asit.
 • Dondurma yöntemler kullanılarak hazırlanabilir. Siğillerin tedavisi için kullanılan aerosol sıfırın altında elli yedi derecelik bir sıcaklıkta dondurulur. Ama reçetesiz ilaçlar doktorlar tarafından kullanılan ilaçlar kadar etkili değildir.

alt

Güvenli OTC ilaçları kullanmaktır

OTC ilaçları size herhangi bir zarar vermez. Normal cilde salisilik asit uygularsanız, bu yanma ve kızarıklık, ancak nadiren enfeksiyon veya yara izi neden olabilir. Yapmanız gereken tek şey - tahriş alanlarda koymak için durdurmak ve deri normale dönecektir. Ancak, bu tür o siğil yakın ciltte rahatsızlığa neden muhtemeldir yüz veya kasık gibi salisilik asit duyarlı alanların uygulamak daha iyi değil. Genellikle kan dolaşımını kırık alanlarda salisilik asit uygulanan şeker hastalarına tavsiye edilmez.

OTC dondurma hazırlıkları da oldukça güvenlidir, ancak dikkatli ve sadece yaşayan doku yok çünkü yönergeleri izleyerek kullanılmalıdır.

alt

Siğiller için etkin bir tedavi

Her şeyden önce, siğillerin tedavisi sabır gerektirir. Tedavi, onların verimlilik farklı olduğundan - başka bir konudur. Siğiller görünür ve kesin bir neden olmadan kaybolur ve genellikle tedaviye gerek kalmadan kendi kendine yok olabilir. Değil - Bazı siğiller ise diğerleri, ana iştirakleri siğiller yakın siğillerin görünümü kaynaklanır. Siğiller onlar avuç içi ve ayak tabanında, örneğin, basınç veya sürtünme maruz kalan yerlerde genellikle ağrısız, eğer değil. Bazı siğiller diğeri (hatta aynı anda aynı kişi), tedaviye yanıt - hayır. Tüm tedaviler genellikle haftalar, aylar ya da daha uzun üzerinden birden fazla seans gerekebilir.

Siğillerin tedavisinde pratik bir yaklaşım:

 • Eğer onların siğiller dikkat ve yapamıyorsan. (Bu yakında, aylar hatta yıllar olabilirdi rağmen) onlar yok sonra.
 • Eğer basit bir durum (yüz veya ellerde bir veya daha fazla siğiller üzerinde bir siğil) varsa, doktora gitmek, o hızlı dondurulması veya elektrik bozulmaya yaptı. Bu yöntemler, biraz acı olsa da basit ve genellikle izleri bırakmayın.

Eğer karmaşık bir durum varsa, birkaç hafta içinde kendini tedavi siğiller başlayabilirsiniz. İşte bazı örnekler:

 • Plantar siğiller. Ayak tabanları Siğiller derinden hissetti, ama deri yüzey tabakası hala. Hassas plantar siğiller Plantar siğiller - her adımda ağrı??????????? ????????? - ??? ?????? ???? ???? Sen kanama neden olmadan, ağrısız yapmak için deneyebilirsiniz. Salisilik asit ile Damlaları ve yamalar kalın deri büyümeleri kaldırmanıza yardımcı ve ayakkabıda bir taş isabet sanki siğil zarar vermez. Ayrıca, bir aerosol formunda OTC dondurma kullanabilir.
 • Ellerde ortak siğiller. Bu siğiller genellikle çirkin, ama ağrıya neden yok. Salisilik asit bunları azaltmak, ancak bazen kaldırıldı yapabilirsiniz. Aynı sayaç donma üzerinden yapılabilir.

Eğer siğil kaldırmak için her yolu denedi, ama onlar size yardımcı olmadıysa, çok zor kalkma. Tedavi hastalığın daha kötü olmamalıdır. İşte bazı örnekler:

 • Altında ve çivi etrafında siğiller. Bu siğiller tedavi etmek son derece zordur. Bir veya iki prosedürleri doktor geçmesi için deneyebilirsiniz, ancak onlar yardımcı yoksa, ve onlara asit neden olur, onlar sadece kaba ve çirkin görünecektir.
 • Mozaik siğiller. Tiny siğiller onlarca veya yüzlerce siğillerin kümeleri şeklinde ayak taban yayılmış olabilir. Genellikle incitme ve bir ya da iki tedavi tutmak için deneyebilirsiniz, ancak nadiren, herhangi bir tedaviye yanıt verir.
 • Düz siğiller. Bu küçük, düz, ten renkli oluşum vücudun bir kısmında çok sayıda ortaya çıkabilir (örneğin yüz, kollar veya kasıkta). Bunlardan kurtulmak için, ilaç ışık akısı, salisilik asit, ya da diğer tedavi nispeten basit yöntemlerin kullanımını kullanmanız gerekir, ama onlar geri gelmek eğilimindedir.

  alt

Ben siğiller kaldırmak yapamıyorsam ne yapmam gerekir

Bu tedaviler yardımcı olmazsa o sıvı nitrojen ile siğil dondu, ya da elektrik iğne koterize, böylece bir doktora danışın. Doktorlar siğiller tedavi hangi diğer yolları şunlardır:

 • Genital siğillerin tedavisi için onaylanmıştır, ama aynı zamanda kanıtlanmıştır İmiquimod (Aldara), İmmünostimülan, bazı ortak siğillerin tedavisinde etkili olduğu. Oldukça pahalı bir araçtır.
 • Enjeksiyon kandidina (mantar Candida duyarlılık analizi için ekstresi).
 • Bleomisin enjeksiyonu, kanser tedavisinde kullanılan bir kemoterapötik ilaç.
 • Operasyon.

Siğiller çok büyük değil ve Değilse rahatsızlık veya agresif cerrahi olarak çıkarılması lazer cerrahisi genellikle kaçınılır neden olur. Siğiller bir virüs neden olduğundan, cerrahi olarak çıkarılması veya başka bir tedaviden sonra dönebilir.

Devamını oku Yöntemler

 • Maskeleri ve diğer yöntemlerle: ev de Yüz Gençleştirme
 • Darsonval - genç cilt

???????? ????Cilt sağlığı yakından genel sağlık bağlantılıdır. Cilt, mat yağlı veya çok kuru, akne ya da çok sayıda kırışıklıklar ise Hatta en güzel yüz özellikleri, görünümünü düzeltmek yok. Güzellik - her şeyden önce, - bir güzel bakımlı bir cilt. Bir kişi cilt bakımı için çalışıyor değil nasıl Ancak, genel sağlık durumuna bağlıdır.

alt

cildin temel işlevleri

İnsan derisi, onun bütün vücudu kaplar ve sadece doğal deliklerin (ağız, burun, idrar organları, anüs) mukozanın gider. Cilt epidermis, dermis ve derialtı yağ oluşur. Cilt - sadece önemli işlevleri gerçekleştirir vücudu, ama aynı zamanda çok karmaşık organı kapağı değil:

 • termoregülatuar fonksiyonu - sabit vücut ısısını korumak için;
 • detoksifikasyon fonksiyonu - vücuda zararlı maddelerin ter kaldırılması;
 • koruma fonksiyonu - Cilt vücuttaki zararlı maddeleri engeller;
 • bariyer fonksiyonu - engeller yutulur patojenler ve toksinler;
 • dokunsal fonksiyonu - cilt adam dokunma, sıcaklık ve ağrı uyaranlara hisseder;
 • Solunum fonksiyon - soluduğumuz deri;
 • vitamini sentezi Herkes için Vitaminler???????? ??? ???? ? ??????? D - UV ışıması ile cilt yüzeylerinde meydana gelir; D vitamini iskelet kas kasılması ve hücrenin temel metabolik süreçleri normal seyrine oluşumu için vazgeçilmez olan kalsiyum ve fosfor metabolizması ile ilgili, bakımı için önemlidir;
 • restoratif fonksiyonu - (yara yüzeyi cilt hücreleri çoğalmayı) epitelizasyon kullanılmasından kaynaklanan hasarı onarmak için yeteneği.

Bu çoklu fonksiyonları cildin vücut kondisyonu üzerinde büyük bir etkisi yanı sıra, tüm organ ve deri devlet sistemlerinin etkisini kanıtlamak.

alt

Bir cilt hastalığı var - gastrointestinal sistem anomalileri için bakmak

Hastanın herhangi bir kronik deri hastalığı, öncelikle bir gastroenterolog danışmak yönetti. Deri ile doğrudan sindirim organlarının durumuna bağlı olduğu için olmasıdır.

Böylece, guatr, kabızlık, kronik kolit sindirim sisteminin bir ihlali olduğunda, artan gaz üretimi eşlik tabure, kokuşmuş fermantasyon bağırsaklarında gecikme. Bağırsaklarda çıkarılması gerekir gecikmeler dışkı toksinler bir organizmanın zehirlenmesi neden geri kana emilir. Bu zehirlenme, her zaman ciltte yansır: donuk ve gri olur.

Sindirim sistemi alanında enfeksiyöz ve enflamatuar süreçler, onlar deri iltihabı destekleyen enfeksiyon yatağı haline. Gastrointestinal İyileştirme daima cilt durumda düzelme olmaktadır.

Çok sık bu tür nörodermatit, egzama gibi cilt kronik alerjik süreçler, sindirim hastalıkları kombine Egzama??????, Sedef ve benzeri.

Biz gevşeme dönüp önce Yani, sizin gastrointestinal sistem durumunu kontrol etmek mantıklı.

alt

Zehirlenme - kötü cilt durumu ortak bir nedenidir

Bu doğrudur anlamak için, bir sigara içen derisine bakmak gerekir. Bu donuk gri-kahverengi renk olduğunu. Bir çok içiyor olanlar, cilt bir kadınla ile dekore olmayan bir dünyevi renk alır. nedeni, deride damarları içeren kan damarları, sürekli bir daralma katkıda nikotin vardır. Ayrıca, birçok toksik maddeler içeren sigara cildi olumsuz etkileyen.

Cilde daha az zararlı alkol düzenli alımı vardır. Alkol toksik maddelerin vücut temizlemek karaciğer hücrelerini öldürür. Alkol kötüye İnsanlar, yüz cilt, çünkü birçok dilate kapiller kızarmış, ödemli olur.

Diğer amaçlar, imalat tehlike için alınan güzellik ve cilt ilaçlar ilaçlar katmıyor.

alt

Sağlıklı yaşam tarzı ve iyi beslenme - Cilt güzelliği için anahtar

Hareket - hayat bu, ama o güzellik ve cilt ekleyebilirsiniz Güzellik cilt bakımı ve sağlıklı??????? ???? ? ???????? ????. Her zaman, özellikle açık havada, güzel bir cilde çok hareket olanlar. Hayır daha az önemli doğru beslenme olduğunu. Bir protein, lipidler, karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller yeterli miktarda içeren gıdalar, çeşitli almalısınız. Bu cilt durumunu etkileyen uygun metabolizma koruyacaktır.

Cildin durumu tüm organizmanın durumunu yansıtır. Bu nedenle, merhem ve kremler kullanmadan önce, tespit ve tüm hastalıkları ve enfeksiyon odakları tedavi, kötü alışkanlıkları vazgeçmek doğru beslenme, sağlıklı yaşam tarzı, kurmalıdır.

Galina Romanenko


İlgili Makaleler
?????????? ????????? � ????????? ??????Gençlik Koruma - uygun bir görev
????????? ????: ??????? ????????????Mükemmel cilt: basit kurallar
????????? ??? ???? � ?????? ???? ????Yüz Serumu - Derinin en iyi arkadaşı
?????????? ??? ???? � ?????????????? ??????Yorgunluk-uygunluk - yüz için Egzersizler
Makalenin Etiketler:
 • cilt bakımı temelleri
 • Anti-selülit masajı - cildi yumuşatmak için bir yol
 • Akne - ergenlerde bir numaralı sorunu