Меню


????????????Bakteriyel vajinozis - Bu üreme çağındaki kadınlarda en sık görülen vajinal enfeksiyon biridir. Enfeksiyon vajina florasında yer bozuklukları vardır oluşur, ve onun ortamda bakteri Gardnerella vaginalis doğurmak başlıyor. Onlar sağlıklı vajinal ortamda mevcut, fakat onların üreme hızı nedeniyle asitlik ve vajina yaşayan diğer bakterilerin belirli bir seviyeye sınırlanmıştır.

alt

Bakteriyel vajinozis nedenleri

Bakteriyel vajinozis tam mekanizması henüz tanımlı değil. Cinsel ilişki gibi bir şey, vajinanın mikroflorası ve asit-baz dengesinin bozulmasına yol açar zaman gelişebilir. Bu enfeksiyon gelişiminde oynadığı cinsel ne rol faaliyeti belli değil, ama biz düzenli cinsel yaşam olan kadınlar arasında en sık görülen olduğunu biliyoruz. Ancak, bakteriyel vajinozis, cinsel temas sonucu olarak değil, sadece gelişebilir. Vajina bakteri doğal dengesini bozabilir ve böylece bakteriyel vajinozis riskini artırabilir diğer faktörler vardır. Bu faktörler şunlardır:

 • Yeni bir cinsel partneri veya birden ortakları olan kadınların cinsel temas;
 • Douching;
 • intrauterin cihazların kullanımı;
 • Bir prezervatif Seks.

Bakteriyel vajinozis nedenleri havuzu ve umumi tuvaletler, ya da başka bir kişi tarafından kullanılan havlu kullanımı ziyaret olamaz.

alt

Belirtileri

Bakteriyel vajinozis genellikle hoş olmayan bir koku ile anormal vajinal akıntı neden olur. Bazı kadınlar genellikle cinsel ilişkiden sonra vajina görünen, güçlü bir "balık" koku şikayet. Bakteriyel vajinozis ile Vajinal akıntı genellikle grimsi ve sıradışı sıvı vardır. Vajinal açılış etrafında, kaşıntı ve tahriş idrar yaparken bu hastalığın diğer belirtileri yanma hissi olabilir.

Bazı hastalar asemptomatik bakteriyel vajinozis vardır.

alt

Teşhis

Eğer şüpheleniyorsanız bir bakteriyel vajinozis bir doktoru görmek için tavsiye edilir. Herhangi belirtilere neden önce tespit edilebilir sonra bakteriyel vajinozis (ve diğer hastalıklar) - Ancak, düzenli pelvik sınav var, ve smear bir analizini yapmak en iyisidir.

alt

Bakteriyel vajinozis tedavisi

Bakteriyel vajinozis jinekolog tedavisi için antibiyotik atar. Çoğu zaman bu hastalığın metronidazol kullanılan Metronidazol: guard inflamasyon????????????: ?? ?????? ?????????? ve klindamisin. Tedavi görmek için bir tarih gardnerellezom kadınların Ortaklar, gerekli değildir. Kadınlar her zaman vücutta meydana gelen herhangi bir değişiklik uyanık olmalıdır, böylece tedavisinden sonra, bakteriyel vajinozis, yine gelişebilir.

 • Nasıl güvenli bir tedavi bakteriyel vajinozis gebelik sırasında?

Tedavi, gerekirse tüm gebeler, özellikle son gebeliklerde erken doğum ya da şüphelenilen bakteriyel vajinozis diğer komplikasyonlar olanlar, muayene ve olmalıdır. Hamile hastalar doktorlar genellikle ilaçların düşük dozlarda alarak tavsiye rağmen gebelik sırasında, gebe olmayan kadınlarda, hasta gardnerellezom atanan aynı antibiyotikler kullanılabilir.

alt

Bakteriyel vajinozis diğer sağlık sorunlarına neden olabilir?

Çoğu durumda, bakteriyel vajinoz ciddi bir sorun teşkil etmez. Tedavi edilmezse Ancak, bakteriyel vajinozis komplikasyonlar olabilir:

 • Gebelik sırasında sorunlar. Bakteriyel vajinozis erken doğuma yol açabilir Erken doğum - zaman vücudun sinyalleri tanır??????????????? ???? - ??????????? ??????? ????????? ??????? veya düşük doğum ağırlığı.
 • Pelvik inflamatuar hastalık - rahim etkileyen bozukluklar, yumurtalıklar ve fallop tüpleri için ortak bir isim. Tedavi edilmeyen bakteriyel vajinozis gibi histerektomi veya cerrahi kürtaj gibi cerrahi işlemlerden sonra pelvik inflamatuar hastalık riskini artırır.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH) riski artar. Klamidya, gonore ve HIV - bakteriyel vajinozis tedavi edilmezse, bu da dahil olmak üzere çeşitli cinsel yolla bulaşan hastalıklar, enfeksiyon riskini artırabilir. Buna ek olarak, HIV bulaşmış kadınların, hasta gardnerellezom bakteriyel vajinozis yoksa kadınlardan daha eşlerinin immün yetmezlik virüsü bulaştırmak için olasılığı daha yüksektir.

alt

Bakteriyel vajinozis gelişimini önlemek mümkün mü?

Bakteriyel vajinozis mekanizması tamamen açık değildir, bu yüzden farklı uzmanların görüşleri nasıl değişebilir önlemek için. Bu hastalığın önlenmesi için temel öneriler bakteriyel vajinozis riskini arttıran faktörlerin temelinde formüle edilmiştir.

 • Yoksunluk. CYBH bakteriyel vajinozis yol açabilir, ve cinsel yolla bulaşan önlemenin en etkili yöntem - tabii, bu yöntem herkes için değil, her ne kadar, yoksunluk olduğunu.
 • Sadakat. Bir ortağı ile istikrarlı bir ilişki - Cinsel yolla bulaşan güvenilirliği önlemek için ikinci yolu, sadık karşılıklı olması şartıyla.
 • Prezervatif. Eğer emin değilseniz sağlık ve sadakat bir erkekle seks varsa, prezervatif kullandığınızdan emin olun. Onlar istenmeyen gebeliğe karşı değil, aynı zamanda cinsel yolla bulaşan karşı değil, sadece sizi korumak sadece doğum bütün yöntemleri.
 • Douche etmeyin. Vajinal normal üreme sistemi enfeksiyonları korumak bakteri yıkar douching. Bunun bir sonucu olarak, önemli ölçüde bakteriyel vajinoz artar yakalanma olasılığı. Buna ek olarak, düzenli douche yapmak kadınlar, tedavi sonrası bakteriyel vajinozis bir nüks ihtimalini artırdığını vardır.
 • Onlar hamile alabilir düşünüyorsanız, bakteriyel vajinozis için kontrol edin Tavsiyeler yardım etmek: Hamile Nasıl Gidilir??? ????????????: ???????????? ? ??????.
 • Doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi antibiyotik alın. Doktorunuz tarafından önerilen gibi bakteriyel vajinozis tedavisinde belirlenmiş olan ilaçlar belirtileri tedavi bitmeden yok bile, sürece alınmalıdır.

İlgili Makaleler
???? - ??? ????? ??? ???????????Beli - norm veya reddi nedir?
??? ?????????? ?? ?????? ?? ?????????: ????? ?????????? ??????Vajina koku kurtulmak için nasıl: En güncel tavsiye
?????????? � ??????????????? ??????????? ????????Ureaplasma - bir hücre içi patojen enfeksiyonu
????????? � ????????, ??????? ??????? ?????? ??????????Lactostasis - derhal ele alınması gereken bir sorun
Makalenin Etiketler:
 • kadın hastalıkları
 • Vajinit: Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi
 • Endometrit - Kendi dokunulmazlığı dikkat

 • Ektopik gebelik belirtileri: herşey plana göre gidiyor
 • Kalkınma seçenekleri

???????? ??????????? ????????????Dış gebelik Ektopik gebelik - çocuğu kurtarmak mümkün değil mi???????????? ???????????? - ????????? ?????? ??????????? oldukça zordur. Özellikle ilk bir ektopik gebelik belirtileri, sıklıkla normal gebelik belirtileri benzer, ve bazı kadınlarda belli bir tarihe herhangi bir belirti neden olmaz.

alt

Ektopik gebelik nedir

Ektopik gebelik rahim dışında bir yere yumurta implantlar döllenmiş zaman gelişmeye başlar. Olguların% 98 fallop tüpleri veya rahim oluşur - hamilelik bazen tüp denir. Diğer durumlarda, embriyo yumurtalık, dölyatağı implante veya periton boşluğu içinde bir. Gebelik, rahim dışında plasentanın normal büyüme, hem de imkansız ceninin gelişimini geliştirmek başlarsa.

Ektopik gebelik zamanında tespit değilse, er ya da geç büyüyen fetal mesane kurşun fallop tüpü veya diğer iç organlarda rüptüre. Bu boşluğu komplikasyonlar hastanın yaşam için ciddi bir tehlike oluşturabilir. Ektopik gebelik, ilk trimesterde gebelik komplikasyonlarının bir sonucu olarak kadınlar arasında en ölümlerin önemli bir nedenidir. Ne zaman acil tıbbi müdahale gerektiren kadının fallop tüpleri kırmak.

alt

ektopik gebelik başlıca belirtileri

 • Vajinal kanama. Ektopik gebeliğin ilk belirtilerden biri genellikle sonunda daha güçlü hale gelebilir vajinal kanama, bulaşıyor. Gebelik kanama erken aşamalarında mutlaka bir sorun sinyal değil - bu embriyonun rahim duvarına implante olması bir işaret olabilir. Ancak, implantasyon kanaması genellikle bir kadın hamilelik öğrenirse önce yapılır. Testler zaten hamile olduğunu göstermiştir ve hemen tıbbi yardım almalısınız, vajinal kanama başlar varsa. Ektopik gebelik ek olarak subkoryonik hematom, serviks irritasyon veya düşük olabilir kanama nedenleri Düs - düşündüğünüzden daha yaygındır??????? - ??????????? ????, ??? ?? ???????.
 • HCG düzeyi çok yavaş bir artış. Hasta vajinal kanama ya da o bir ektopik gebelik olabilir şüphelenmek için başka bir nedenle başladı, doktorunuz hCG erken aşamalarında analizini (- hamilelik hemen sonra üretmeye başlar bir hormon insan koryonik gonadotropin) yapmak zorunda kalabilirsiniz. Anormal hCG düzeylerinin yavaş artış ektopik gebelik bir göstergesi olabilir. Gebelik normal gelişim ise, insan koryonik gonadotropin seviyesinin erken aşamalarında her iki ya da üç gün iki katına. Ektopik gebelik, bu hormonun seviyesi de artar, ama çok yavaş, bir kural olarak, olur. Doktor hCG artan düzeyleri çok yavaş olduğunu bulursa, bir ektopik gebelik veya diğer komplikasyonlar tespit hangi bir ek kan testi veya ultrason, atayabilir.
 • Spazmlar. Erken gebelik döneminde alt karında kramp Işık - Bu güzel, ama güçlü krampları, vajinal kanama eşlik özellikle ektopik gebelik belirtisi olabilir. Nöbetlerinin sadece bir tarafı vardır - biri gelişmekte olan fetus.
 • Baş dönmesi de ektopik gebelik belirtisi olabilir. Bazı durumlarda, bu iç kanama, baş dönmesi sonucu değil, aynı zamanda anemi, uyku ve başka nedenlerden eksikliği neden olabilir.
 • Tek taraflı ağrı. Hatta karın hamile kadınların bir tarafında hafif ağrı görünümü derhal bir doktora danışmalısınız. Vajinal kanama başlarsa ağrı artar keskin yanı sıra, bir ambulans çağırmak gerekiyorsa - Bu belirtiler fallop tüpünün bir kopma göstermek için muhtemeldir.
 • Rektal bölgede basınç hissi. Bu duygular güçlü gaz oluşumu ve kabızlık bazen olanlar benzeyebilir, ama aslında onlar iç kanama sonucu: rektumda kan basıncı neden tarif belirtiler. Eğer fark varsa bu tür hisler hemen bir doktora aramalısınız.
 • Düşük kan basıncı. Dış gebelik zamanında teşhis edilemez ise, kan basıncının düşürülmesi, bir sonucu olarak, iç kanama neden olabilir. Bu belirtileri kulak çınlaması, nefes, yorgunluk, baş dönmesi darlığı olabilir. Bu belirtiler aniden ortaya, ve hipotansiyon muzdarip değil varsa doktorunuza danışın.
 • Omuz ağrısı fallop tüpünün rüptürü kısa bir süre sonra ortaya çıkabilir. İç kanama omuz ağrısına neden sinirlerin tahrişe neden olabilir. Bu belirti fallop tüpünün boşluk zaten ektopik gebeliğin diğer belirtiler eşlik özellikle, omuzlarda ağrı görünümü ile, oluştuğunu gösterir beri, hemen tıbbi yardım almalısınız.
 • Bazen bulantı ektopik gebelik belirtisi. Normal gebelik sırasında, kadınlar genellikle sabah bulantısı muzdarip olduğundan, bu belirti çoğu zaman göz ardı edilmektedir. Bulantı aniden ortaya Ancak, bir doktora danışmak mantıklı.
 • Şok. Fallop tüpü patladı ve iç kanama başlarsa, bir kadının bu şok olur, ve olabilir - hayatı tehdit eden bir durum. Eğer baş dönmesi, anksiyete, soğuk ve ter cilt, halsizlik, sersemlik, hızlı fakat zayıf nabız kaplı gibi şok belirtileri gördüğünüzde bu, hemen bir ambulans çağırmak gerekir.
Devamını oku Kalkınma seçenekleri

İlgili Makaleler
??????????? ???????????? - ????????? ?????? ???????????Ektopik gebelik - çocuğu kurtarmak mümkün değil mi?
??? ?????????? ??????????? ???????????? � ???????? ????????Nasıl ektopik gebelik belirlemek için - ana özellikleri
??????? ??????????? ???????????? � ?????????? ????????? ????????Ektopik gebelik tedavisi - sabit tıbbi gözetim
?????????? ??????????? ????????????: ??? ???????? ?????????? ???????Ektopik gebelik komplikasyonları: nasıl fiziksel sorunları önlemek için
Makalenin Etiketler:
 • ektopik gebelik
 • Metronidazol: guard inflamasyon
 • Rahim ihmal: nasıl tanımlamak ve nasıl başa

 • Hamilelik Takvimi - Her dönemin özellikleri
 • İkinci Trimester
 • Üçüncü Trimester

????????? ????????????Zaman zaman anne ve bebek gebelik önemli değişiklikler tüm dönem boyunca meydana gelir ve hepsini açıklamak yüzden fazla sayfaları gerekir. Gebelik takvimi gebelik normal olarak devam eder anlamak yardımcı olacaktır, ya da bir şey yanlış giderse.

alt

Hafta 4

Eğer gerçekten hamile iseniz bir gebelik testi dördüncü hafta, olumlu bir sonuç verdik. Aynı zamanda, bazı kadınlar hafif şişkinlik hissetmeye başlar Şişkinlik - Eğer doktora gitmek gerekir zaman???????? ?????? - ????? ????? ???? ? ?????? , Yorgunluk, sık idrara çıkma, bulantı, kusma, meme hassasiyeti (Bu büyütülmüş rahim bir işareti, ancak vücudun genel yeniden yapılandırılması sonucu henüz), duygudurum mantıksız değiştirir. Bu da normaldir, ve kendinizi şanslı düşünün (bir sonraki tarih her şeyi değiştirebilirsiniz de olsa) - Eğer bu belirtiler yoksa, endişelenmeyin.

 • Ne içinde olur

Döllenmiş yumurtanın ilk dört hafta boyunca rahim duvarında oluşan yerleştirildi (bu aşamada, bir zigot olarak adlandırılır); plasenta ve göbek kordonu oluşumu.

Genellikle çok kısa ve aylık oldukça zor olan o kadar karıştırın - döllenmeden sonra 6-12 gün meydana yumurta, implantasyonu sonucunda, lekelenmeye kanama başlayabilir. Bir kan testi, hamile gebe sonra yaklaşık bir hafta olduğunu gösterebilir Gebe - yükselen hayat gibi??????? � ??? ??????????? ?????Ama böyle erken dönemlerinde ev testleri yanlış negatif sonuç vermesi olasıdır. Ama sonuç - herhangi - Hamilelik beklenen tarih ile dördüncü haftada bu testi kullanılarak elde edilen doğru olması muhtemeldir.

Er yemek başlar, daha iyi sizin için ve çocuğunuz için olacak - testi pozitif ise, şimdi hamilelik sırasında diyet düşünmek zamanı. Hamileler için beslenme kitapları okuyun veya doktorunuza danışın.

alt

Hafta 8

Bu zamanda, doktor, bu süre esnasında, bir kural olarak, cenin kalbi belirlenebilir Ultrasonla gerçekleştirir. Kalbi ise, düşük yapma riskini dayak Düs - düşündüğünüzden daha yaygındır??????? - ??????????? ????, ??? ?? ??????? % 2 azaltılır. Sekizinci haftasında, doktor da doğum muhtemel tarihini belirler.

 • Ne içinde olur

Fetal beyin aktivitesinde şimdiden başladı. El ve ayak parmakları oluşmaya başlar, ancak bugüne kadar henüz ayrılmış değil. Ayrıca akciğerler, gözler, kulaklar, burun ve üst dudak oluşumunu başlar. Bu anne hissediyor henüz olmamasına rağmen ısı yavaş yavaş doğruldu, embriyo, hareket etmeye başlar. gövdesinin uzunluğu yaklaşık 1,27 cm.

Bir kadın genellikle gebeliğe bağlı bulantı yaşayacaktır ise, en geç gebeliğin sekizinci haftadan daha (nadir istisnalar dışında) olacaktır. Bu belirti kesin nedeni bilinmemektedir, ancak uzmanlar bu hormon seviyelerindeki değişiklikler nedeniyle olduğuna inanıyorum.

Tek elle - Birçok kadın bu dönemde bazen karın akut ağrı vardır. Kadın üzerine eğilir ve oturma harcanan uzun bir süre sonra alırsa çok sık ağrı meydana gelir. Bu rahim ağır olur gerçeği nedeniyle, ve bu kaslarla etrafına yerleştirilen stres ve gerginlik yol açar. Eğer endişeleriniz varsa, doktorunuzla konuşun. Buna ek olarak, sekizinci hafta pembemsi veya kahverengimsi akıntı görünebilir - bunlar çok ağır değilse, her şey gayet iyi. Bu doktorunuza söyleyin, ama endişelenmeyin gereklidir. Acilen tıbbi yardım sadece güçlü bir başlangıç ​​vajinal kanama arıyorlar. Gebeliğin ilk üç ayında kadınların yaklaşık% 25'i zayıf veya orta vajinal kanama görünür fazlalaştı. Daha bu gebelik ve doğum yarısından fazlası tamamen normaldir.

alt

Hafta 10

Doğmamış çocuğun onuncu haftasında, yine 2.5 cm biraz daha yüksektir vücudun uzunluğu "resmen" bir fetus olarak adlandırılır.

 • Ne içinde olur

Göz kapakları artık gözlerinizi koruyabilirsiniz ki, oluşmaya başlar. Oksijen, tabii, göbek kordonu yoluyla vücuduna gider rağmen Fetus, zaman zaman nefes hareketleri yapmaya başlar. Cilt, daha az şeffaf hale genital oluşumunu başlar. Fetal vücut uzunluğu onuncu haftanın sonunda üç santimetre ulaşabilirsiniz.

Onuncu hafta rahim tarafından önemli ölçüde artmıştır ve bazı kadınlarda o bel az fark olur neden olur. Birçok Ancak, bu sefer bel ve karın değişmedi. Ama meme artabilir. Artan progesteron seviyeleri ile gebeliğin ilk haftalarında meme bezleri artmış ve östrojen süt kanallarının büyümesini uyarır. Meme, bir veya iki boyutlarda artmıştır gebeliğin 10-12 hafta Birçok kadın, göğsüne damarlar koyu meme büyütmek ve karartmak olur - bu daha kolay onları bulmak ve ağızda tutmak için gelecekte bir çocuk olur.

Onuncu hafta hamile kadınların bir kısmı zaten kilo, ama bu olmaz merak etmeyin. Bu dönemde birisi ağırlığı hatta biraz azalır - en sık ilk trimesterde olan kadınlarda ortaya çıkan bir sonucu olarak, onlar iştah çok güçlü değil var, bulantı muzdarip ve.

Prenatal tarama. Arasında gebelik doğum öncesi tarama onuncu ve on üçüncü hafta ilk trimester yürütülmektedir. Tarama bütün hamile kadınları almalıdır; bu örneğin kromozomal defektler, algılamasını sağlayan, Down sendromu ve Edwards Sendromu (diğer ismi - sendromu, Trizomi 18) yanı sıra kalbin yapısı ve işleyişi bazı bozukluklar.

Üçüncü trimesterde prenatal tarama ultrason ve kan testi yapılır ve sonuçları temeli fetusun durumu hakkında sonuçlara varmak için olduğunu. Böyle tarama Down sendromu vakalarının% 80-85 ortaya; Olguların% 4-6 sonuç yanlış pozitif olduğunu.

Bir daha güvenilir sonuç verebilir - tarama tanı doğruluğunu veya ikinci trimester taraması için beklemek daha doğru diyagnostik prosedürü geçebilir fetusun bazı kromozomal anormalliklerin varlığını gösterdiğinde.

Devamını oku İkinci Trimester

İlgili Makaleler
?????????? ???????????? � ?????? ???????????? ???????Gebelik - dokuz ay uzun zamandır beklenen
??????? ???????????? - ????? ??? ??????????Geç gebelik - norm veya patoloji?
?????? ???????? ????????????: ????? ???????değişim zamanı: ilk gebelik belirtileri
??????????? ????? ???????????? - ????? ????? ???????? ??????En doğru yöntem - gebelik yaşının belirlenmesi?
Makalenin Etiketler:
 • Hamilelik Takvimi
 • Vajinal topları: samimi kasların gelişimi için bir simülatör
 • Nokta G - prostat veya embriyo erojen bölge?

????????? ?????????????? ?????Çeşitli adet düzensizlikleri, çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bu ihlalleri fark ve tıbbi yardım aramak önemlidir. Bunu yapmak için, menarş sonra her kız başlangıcını ve menstruasyon sonunu özel takvimler, tutmalı.

Adet düzensizlikleri: tipleri ve nedenleri

Menstrüel bozukluklar nedenleri

menstrüel bozuklukların nedenleri (kilo kaybı için özel diyetler dahil) ağır enfeksiyon hastalıkları, zehirlenme ve mesleki tehlikeler, oruç, vitamin eksiklikleri olabilir Herkes için Vitaminler???????? ??? ???? ? ???????, Kardiyovasküler hastalık, kan bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozuklukları.

Adet düzensizlikleri hipotalamik kökenli yaralanma ve beyin sarsıntısı sonra yanı sıra, stres, travma ve aşırı yük sonrası oluşabilir. Menstrüel düzensizlikler diyabet gibi arka plan ve endokrin hastalıklar meydana Diabetes mellitus???????? ??????Yüksek veya düşük tiroid fonksiyon, adrenal ve hipofiz bezlerinin çeşitli hastalıkları. Son olarak, adet düzensizliği, uterus ve uzantılarının iltihaplı hastalıklarda oluşabilir - fallop tüpleri ve yumurtalıklar, hem de zarar intrauterin manipülasyonlar ile bağlantılı rahim.

Adet düzensizlikleri: tipleri ve nedenleri

Adet döngüsü bozuklukları türleri

Kortiko-hipotalamus, hipofiz, yumurtalık, rahim, bozukluklar, tiroid hastalığı ile ilişkili: Adet döngüsünün düzenlenmesi ihlali, kendi bozuklukları aşağıdaki türleri hangi düzeyine bağlı olarak Tiroid hastalığı - zaman endişe başlamak için???????????? ?????????? ?????? - ????? ???????? ????????????? ve böbreküstü bezlerinin hastalıkları.

İlk olarak (örneğin, stres ve yüksek sinir ve zihinsel yük için) korteks (merkezi kökenli) adet döngüsü folikül uyarıcı hormon (FSH) muhafaza ederken hormon (LH) salgılanmasına luteinizan siklik serbest acı için zaman. Gelişmekte olan folikül bir sonucu olarak, ancak yumurtalık ayrılmadan örneğin, yumurtlama oluşmaz.

Yumurtalıkların hipotalamus disfonksiyonu seviyesinde adet döngüsü içinde değiştirilebilir. Hipofiz gonadotropin rahatsız gelişiminde hipotalamus bozukluklarının beri (onlar FSH etkisi altında üretilen) östrojen hormonları, yumurtalıklar folikül olgunlaşmasını ve kadın seks salgılanmasını durdurma (hipotalamus hormonları eğitimlerini teşvik etmek).

Primer over yetmezliği fibrozis yumurtalıkların (bağ dokusu çoğalması) korteks fonksiyonel yetmezliği farklı olabilir ve rahimde koydu yumurta sayısını azaltabilir.

Adet düzensizlikleri: tipleri ve nedenleri

Adet döngüsünün ihlali tezahür nasıl

Menstrüel bozukluklar amenore (adet kanamasının olmaması) ve disfonksiyonel uterin kanama şeklinde kendini gösterecektir olabilir. Kanama şiddetini, adetin düzensiz doğasını, uterin kanama ortaya çıkmasını artan azalma veya aralarındaki aralıklarla artırmak - adetin eksikliği ek olarak menstrüel bozukluklar adet kanamasının bir yoğunluk değişim ve ritim gibi gösterdi.

adet düzensizlikleri tipik belirtileri şunlardır:

 • menstruasyon sırasında salınan kan miktarında değişiklikler: Ağır (menoraji) ve yalın (gipomenoreya) menstrüasyon ve yetersiz âdet ve kısa (opsooligomenoreya);
 • menstruasyon süresi değişiklikler: - ya kısa (1-2 gün - oligomenore) uzun süreli (polimenoreya fazla 7 gün);
 • ritim bozuklukları: adet döngüsü az 21 gün (proymenoreya) ve nadir sık ​​menstrüasyon, - 3 ay (opsomenoreya) 35 gün adet döngüsü.

Gipomenoreya sık sık oligomenore ve opsomenoreey ve hypomenstrual sendromu denilen bu kombinasyon ile birlikte. nedeni hipofiz ve over skalerozirovannye yumurtalıkların fonksiyon bozukluğudur.

Menorajiye 12 gün kadar süren, büyük kan kaybı ile karakterize, menstruasyon denir. Menorajiye genellikle ergenlik döneminde, yanı sıra kronik hastalıklara zayıflatıcı menopoz ve arka sırasında görünür. Bu rahim veya uterin polipler, rahim kronik iltihaplı hastalıklar ile ilişkili olabilir.

Ektopik lekelenme olarak adlandırılan regl olan Vikariiruyuschimi periyodik görünümü, ancak bu tür genital kanama olmaması beklenen menstruasyon sırasında burun veya bağırsak siklik kanama gibi hormonların etkisi yarattı. Vikariiruyuschie menstrüasyon sıklıkla gelişmemiş rahim ya da çıkarılmasından sonra ortaya çıkar.

Adet düzensizlikleri: tipleri ve nedenleri

Tanı ve tedavi

Menstrüel bozukluklar bir "başarısızlık" olduğunu hangi düzeyini belirlemek amacıyla dikkatli muayene gerektirir. Tedavi anket sonuçlarına bağlıdır. Kendi kurtarma yol, adet döngüsünün bozulmasına yol açan hastalık, tedavi emin olun.

 Galina Romanenko


İlgili Makaleler
????????????? ???? - ??? ?????????? ? ?????? ??????Adet döngüsü - ne farklı aşamalarda olur?
??????????? - ???????? ???????? ????? ??????Hayız - Geleneksel tıp yardımcı olabilir
??????? ???????????? ?? ???????? � ???? ?? ??????Aylık üzerindeki antibiyotik etkisi - bir bağlantı var?
????????????? ????: ?????????? ???Adet döngüsü: güvenli gün
Makalenin Etiketler:
 • Adet döngüsü
 • Düzensiz adet döngüsü: neden aramak
 • Adet döngüsünün Faz: başarısızlık bir değildir

??????????Endometrit - endometrium yüzeysel tabakasının iltihabı neden olan bir enfeksiyon. Akut veya kronik olabilir. Normalde endometrit yol açan bir enfeksiyon, örneğin adneksit gibi inflamatuar hastalığa neden, fallop tüpleri ve yumurtalıklar yayılabilir sonra vajina, endometrium ve ardından grev başlar ve. Uzmanlar olsun endometrit bağımsız hastalık konusunda görüş birliği olduğunu, ya da pelvik inflamatuar hastalık atfedilen olmalıdır.

Endometrit doğal, komplikasyonsuz doğum riski sonra% 1-3 olduğunu. Sezaryen sonrası, diğer risk faktörlerine bağlı olarak, hastalık endometrit olasılığı 19-40% kadar artabilir. Antibiyotik önlenmesi için, örneğin, doksisiklin, ve azitromisin, kullanılabilir.

alt

Akut endometrit nedenleri

Postpartum endometrit genellikle doğum sırasında veya doğumdan ya da sezaryen sonrası sızmış üreme sisteminin neden olduğu enfeksiyona neden olur. Akut endometrit nedenleri de pelvik inflamatuar hastalık ve jinekolojik prosedürler olabilir.

alt

Kronik endometrit nedenleri

Klamidya ve gonore gibi mikoplazma gibi diğer bakteriler ile karşılaştırıldığında kronik endometrit ajanları oldukça nadir hale gelmektedir. Anlayışının ürünü rahmine bırakılırsa doğum veya cerrahi kürtaj sonrası kronik endometrit gelişebilir Gebe - yükselen hayat gibi??????? � ??? ??????????? ?????Bu bakterilerin büyümesine yol açmıştır. Bazen kronik endometrit nedeni tüberküloz ve bakteriyel vajinozis vardır. Eğer bir rahim içi araç yüklendikten sonra bu hastalığı da oluşabilir RİA: Güvenilir ve etkili bir araç?????????????? ???????: ???????? ? ??????????? ????????.

alt

Risk Faktörleri

Doğumdan sonra endometrit riskini artıran faktörler:

 • (Özellikle HIV ile enfekte kadınlarda) Sezaryen;
 • Uzamış emek;
 • Plasentanın Manuel prosedür kaldırma;
 • 40 yaşındayken Teslimatlar;
 • Düşük sosyoekonomik durumu ve diğer faktörler, evde olabilir emek ve sıhhi değilse standartlar;
 • Gebelik sırasında kadınlarda Anemi.
 • Gebe olmayan kadınlarda risk faktörleri:
 • intrauterin cihazların kullanımı;
 • Douching;
 • Regl durgunluk;
 • Korunmasız seks;
 • hastada birden fazla cinsel partner varlığı.

alt

Belirtileri

Endometriozis aşağıdaki belirtilere neden olabilir:

 • Artan vücut ısısı;
 • Karın ağrısı;
 • Şiddetli doğum sonu kanama dahil olmak üzere Anormal vajinal kanama;
 • Vajina anormal akıntı;
 • Disparoni - karın ve dış genital bölgesinde ağrı;
 • Dysuria;
 • Kırıklık;
 • Taşikardi.

alt

Teşhis

Endometriozis teşhisi için genellikle kan yayma analizi ve idrar tahlili yapmak. Analitik sonuçlara dayanarak hastalığın nedeni olabilir. Bu bozukluk tanısı için ultrason muayenesi geçerli değildir.

Ayırıcı tanıda gibi apandisit, pelvik inflamatuar hastalık, pyelonefrit, idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıkları dışlamak gerekir.

alt

Tedavi

Akut endometrit intravenöz infüzyon çözeltisi veya klindamisin gentamisin ile atadı. O kadar kararlı iyileşme 24 saat en az kadar devam Tedavisi devam eder. Bu işlemden sonra, oral antibiyotiklerin kullanımı genellikle gerekli değildir.

Kronik endometrit tedavi kullanılır için amoksisilin veya metronidazol, gentamisin Metronidazol: guard inflamasyon????????????: ?? ?????? ?????????? Oral uygulama için, ya da antibiyotikler, bu tip bir kombinasyonu için. Endometrit klamidya neden olursa, doksisiklin alarak atadı.

alt

Komplikasyonlar

Endometrit Komplikasyonları olabilir:

 • Yara enfeksiyonları;
 • Peritonit;
 • Rahim enfeksiyonu;
 • Pelvik bölgede Apse.

alt

Tahmin

Hastaların% 90 gelişme, antibiyotik tedavisinin başlamasından sonra 48-72 saat içerisinde gerçekleşir. Bu olmazsa, bu yeniden-muayene yapılması gereklidir - yanlış tanı olabilir.


İlgili Makaleler
???? - ??? ????? ??? ???????????Beli - norm veya reddi nedir?
??? ?????????? ?? ?????? ?? ?????????: ????? ?????????? ??????Vajina koku kurtulmak için nasıl: En güncel tavsiye
?????????? � ??????????????? ??????????? ????????Ureaplasma - bir hücre içi patojen enfeksiyonu
????????? � ????????, ??????? ??????? ?????? ??????????Lactostasis - derhal ele alınması gereken bir sorun
Makalenin Etiketler:
 • kadın hastalıkları
 • Bakteriyel vajinozis - tehlikeli bir enfeksiyon
 • Adneksit - Neden patojen "tanımlamak" gerekmektedir?