Меню


?????? ? ??? ???????? ?????? ???????1951 Dünya Güzeli yarışmasında, başlangıçta İngiltere festivallerde reklam mayo Eric Morley tarafından düzenlenen Festival Bikini, denir. Basın olumlu gösteriyi kabul ve Miss World ve Morley bir marka olarak ismini tescil etti onu aramaya başladı. Böylece pop kültürü promosyon bikini başladı.

Kazanan, İsveç Kiki Håkansson, bir bikini tacını aldığında, dini gelenekleri ile bir ülkenin delegeleri çekilme tehdidinde bulundu. Bikini abiye yerine yasaklandı Abiye: nasıl kendi bireysellik vurgulamak için???????? ??????: ??? ??????????? ???? ????????????????. Håkansson sadece Miss World bikini taçlandırılmış ve Papa'nın bu taç kınadı.

Pop kültürü Bikini - temkinli bir başlangıç

1930'lar

?????? ? ??? ???????? ???? ?????????
Kiki Håkansson

Amerika'da Adap Ulusal Lejyonu ekranında bikini görünmüyor Hollywood'u çağırdı. 1930 yılında orada ekran ayrı mayo görüntülemek için izin verir film yapım, etik bir kod oldu, ama göbek açmak için izin verilmez. Ama 1934 yılına kadar, hangi kod kesinlikle, aktris Maureen O'Sullivan bir bikini çok benzer tüyler bir elbise giydi ki Tarzan iki film, gözlemlemek oldu. Ancak, takım elbise O 'Sullivan çok açık olmasına rağmen, o hala göbek kapattı.

Paris'te bir bikini ortaya çıkmasına tepki olarak mayo Amerikalı üreticilerin mayo kendi sürümlerini, dikkatli bir uzlaşmaya gitti: boynuna bir kement ve kapalı alt ile. Erken bikini göbek genellikle kapalı, ama o fotoğraflarda ortaya çıktığında, dergiler rötuş kullanarak onları temizlenmelidir.

Pop kültürü Bikini - temkinli bir başlangıç

1960'lar

1962 yılında, ilk Bond kızı Ursula Andress "Dr No" beyaz bikini denizden çıkan. Bu sahne James Bond filmlerindeki en unutulmaz biri haline gelmiştir. Manş 4 sinema tarihinin bir bikini ile o sahneyi ana sahne duyurdu.

James Bond filmi kariyer bikini görünüm Ursula Andress yardımcı oldu. "Bu bikini bana başarıyı getirdi" dedi aktris. çok beyaz bikini liberalleşme ekran erotizm altmışlı belirleyici bir an çağırdı. BBC şirkete göre Die Another Day "" o görüntü kırk yıl sonra Bond filmi Halle Berry tekrarladı ki, böylece ikonik oldu ".

2001 yılında, filmi "Dr. No" beyaz bikini 61.500 dolara açık artırmada satıldı.

?????? ? ??? ???????? ?????? ????
Raquel Welch

Bikini ekranda ve hayatta haşhaş tutar. 1960 yılında, şarkı Brian Hyland «Ufak tefek Teenie Weenie Sarı Polka Dot Bikini» bikini patlaması neden oldu. 1963 itibariyle, Annette Fanichello ve Frankie Avalon oynadığı filmi "Beach Party", bir sembol bikini pop kültür haline gelmiş filmlerin bir dizi ilk oldu.

Amerika'da cinsel devrimi sırasında 1960 bikini hızla popülerlik kazanmıştır. Olduğunu - 1965 yılında, bir kadın bir bikini giymek yok, Zaman ile bir röportajda söyledi "neredeyse eski moda." 1967 yılında, dergi genç kadınların% 65 bir bikini giydi olduğunu yazdı. Playboy dergisi 1962 yılında kapağında ilk bikini yayınladı. İki yıl sonra bir bikini baskısında Sports Illustrated çıktı.

Popülarite bikini bu gibi filmde görünen gerçeği ile takviye edilmiştir Annette Fanichello oynadığı ile "Nasıl bir vahşi bikini ile başa çıkmak için". Hollywood yıldızı Marilyn Monroe, Jayne Mansfield, Gina Lollobrigida ve Jane Russell daha da popülerliğini artırdı. Ayrıca Monroe, Mansfield, Hayworth, Bardot ve Raquel Welch görüntüleri ile tanıtım posterleri önemli katkıda bulunmuştur.

Jayne Mansfield ve kocası Miklis Hargitay turneye gittiğinde, gazete Mansfield kırsal nüfusu herkesten daha fazla mayo bikini sahip emin olduğunu yazdı. Kendi performansları hakkında onun büstü, gövde ve bacaklar orta kısmının büyük bir bölümünü açtı leopar deseni, bir bikini giydi. Onun leopar bikini moda erken örneklerinden biridir.

Bikini Raquel Welch ile ilişkili diğer unutulmaz anları 1982 genç film 1966 filmi "Bir Milyon Yıl M.Ö." ve Phoebe Cates bir prehistorik kız rolünde görünüm oldu "Ridgemont Lisesinde düşüncesiz Times." Nedeniyle Raquel Welch, bir bikini film ortaya çıktı aslında, seyirci bunu birkaç kez izledim.


İlgili Makaleler
??????: ??????? ????????Bikini: Tarih günaha
????????? ???????????? ?????? - �?????? ?????? ?????????? ??????????�Modern bikini ortaya çıkması - "küçük mayo daha küçük"
???? ?????? � ??????? ????????? ???????Türleri bikini - modellerin ortaya çıkması öyküsü
???????????? ????? � ??????????? ??????Egzotik dans - tarihöncesi bikini
Makalenin Etiketler:
  • bikini
  • Viktorya döneminin Erkek giyim - tarihsel moda kuralları
  • Viktorya moda Tarihi - kraliyet tarzı