Меню


??????? ? ??????????Yaklaşık verilere göre, Hindistan'daki insanların yaklaşık% 80'i uzman, Ayurveda uygulayıcıları tarafından tedavi edilir. Birçok geleneksel tıp yöntemlerine ek olarak kullanabilirsiniz, ancak sadece Ayurveda ilaçlar yöneten pek çok insan vardır. Batılı ülkelerde, Ayurveda güven düzeyi, elbette, önemli ölçüde daha düşük olduğunu, ancak burada alternatif tıp yönü popülerlik kazanıyor olmasıdır. Ayurveda artan çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Böylece Ayurveda ve meme başarıyla birleştirdi.

Ayurveda - çevresinde en az üç bin yıldır olduğu tıp eski Hint sistemi. Ayurveda vücut tek bir varlık olarak kabul edilir: bir kısmının bozulması vücutta sorunlar, bu yüzden etkili bir tedavi ayrı bir vücuda yönelik olamaz dedi. Ayurveda Uzmanları hastalıklar, çeşitli yöntemler, çeşitli tedavi etmek için kullanılır önerir: Bir kural, şifalı bitkiler alımı, özel bir diyet, akupunktur ve masaj gibi. Çok önemli iç barışı sağlamak için, ya da modern dilinde, stres kontrolü. Ayurveda Modern uzmanları da vitamin alarak tavsiye ederim, vitamin takviyeleri olsa, elbette, geleneksel Ayurveda tıp için geçerli değildir.

alt

Mastitis tedavisi için Ayurveda tıp hazırlıklar

Toplamda, Ayurveda az yedi yüz farklı bitkiler kullanılmaktadır. Mastitis tedavisi için ilaçlar gibi ekinezya, altınmühür, sığırkuyruğu, Tabebuia, kırmızı yonca, zerdeçal, çuha çiçeği, adaçayı gibi otlar içerebilir Adaçayı - kullanışlı özellikler dikkate alınmaz?????? � ???????? ??????? ?? ??????Fesleğen tonkotsvetny, pokeweed. Anti-inflamatuar etkisi tonkotsvetny örnek, fesleğen ve adaçayı için, onlar mastitis semptomlarını rahatlatmak ve çuha çiçeği yağı sonunda memede düğümler boyutunu azaltabilir, böylece. Zanthoxylum Amerikan kan dolaşımını ve lenf akışını iyileştirmek için kullanılır; böylece meme iltihabı semptomlarının şiddetlenmesine yol açabilir göğüs dokusunda sıvı, durgunluk önler ve bazı durumlarda - hatta tümör boyutunu azaltır. İdeal olarak, ayurveda ilaçlar uzmanı ile görüştükten sonra, özel eczanelerde satın almanız gerekir. Ancak, bu eczaneler (ve uzmanlar) her ülkede değil, ayurveda doktorları olarak kendilerini geçmek birçok kişi vardı.

Bir uzman hizmetlerini kullanmadan önce, böyle hizmetleri sağlamak için bir lisansa sahip olmadığını görmek için kontrol edin. Bölgeyi satın Ayurveda ve Ayurvedik ilaçlar bir yetkili uzman danışmak mümkün değilse, bağımsız doktorunuza danışın önceden gerekli yukarıdaki otlar kullanabilirsiniz, ancak.

alt

Mastitis tedavisi için Masaj

Meme masajı da mastit tedavisi Ayurveda'da kullanılabilir Mastitis tedavisi - Hastalık gelişiminin tüm mekanizmaları kapsar??????? ?????????? � ?????????? ??? ????????? ???????? ??????? Her kadının kendi yapabileceğiniz bu masaj - çok kolay ve çok zaman alır. Zeytin yağı ya da hindistan cevizi yağı gibi masaj yağları,. Bu ancak, fazla bir ya da iki damla bazı uçucu yağ eklemek mümkündür, ya da meme hassas deride tahrişe neden olabilir. Eğer avunmak değil ne zaman bir yer ve zaman bulmak, sırt üstü yatmak, göğüs biraz yağ koyun ve masaj başlar. Meme masaj sıkı kurallar hemen hemen hiç bir saymazsak: göğüs güçlü baskı önlemek için. Vücudun diğer parça ve yoğun masaj hareketleri masaj gerektiğini, o zaman meme çok hassas ele alınmalıdır. Özellikle meme nodüller üzerinde baskı olmamalı - Eğer mastitis semptomlarını rahatlatmak yoktu bu yüzden. Senin görevin - lenf ve meme dokulara kan akışını artırmak için; durumun belirtileri sayesinde genellikle çok az belirgindir.

Bir masaj 10-15 dakika sürebilir; Üç ya da dört seans haftada birkaç ay düzelmeye başladı olması genellikle yeterlidir. Bu arada, göğüs masajı meme davranır, aynı zamanda diğer hastalıkların meme kanseri gelişimini engeller, ve göğüs artık genç ve gergin bakmak böylece de, cilt durumunu iyileştirir sadece.

alt

Mastitis için Beslenme

Ayurveda hastaların alkol ve hayvansal yağlar önlemek mastopatileri önerir. Ayrıca, beyaz un ile yapılan yeme gıdalar (bitkisel çay çeşitli hariç) kahve, çay içmem. Bitkisel gıdalar tercih edin. Bu unutulmamalıdır ki hayvansal yağ reddi değil - herkes için uygun diyet çok radikal bir değişiklik. Ancak, Ayurveda diğer uzman tavsiyesi sopa en iyisidir, daha hatta modern doktorlar inanıyorum ki kahve, çay ve mastitis semptomlarını kötüleştirebilir basit karbonhidrat yüksek gıdalar.

alt

Stres kontrol

Meme stres nedeniyle oluşabilecek inanmak için hiçbir neden yoktur, ancak güçlü ve / veya kronik stres belirtileri daha belirgindir yapabilirsiniz olasıdır. Doktorlar Ayurveda mastopatileri düzenli, meditasyon nefes egzersizleri ve iyi bir dinlenme için zaman bulmak hastaları önerir - bu, stres ile başa yakın iç uyum durumuna geçmek, ve önemli ölçüde genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Aslında, uyum sağlama yöntemleri çok daha karmaşık olduğunu, ama bile bu basit kurallar genellikle insan vücudu üzerindeki stresin yıkıcı etkilerini önlemek.

alt

Daha fazla ipucu

Yerine geleneksel tıp Ayurveda tıp tedavileri kullanmayın. Bir meme yumru varlık varsa, öncelikle incelenmesi gereken ve bir doktor tümörün iyi huylu olduğunu tespit yalnızca, sen değer ya da değil Ayurveda araçları uygulamak için karar verebilirsiniz. Eğer alternatif tıp yöntemlerinin mastitis tedavisi için kullanıyorsanız doktorunuza haber verin. Hamilelik ve emzirme sırasında Emzirme: notlar??????? ?????????????: ?????? ??????? Başlamadan ya da resepsiyon, her zaman bir doktora danışmalısınız hamile bir kadın devam etmeden önce bu yüzden bazı ayurveda ilaçlar, güvensiz olabilir.


İlgili Makaleler
????????????? ? ?????????? � ??????????? ?????????Fitoöstrojenler ve meme - en uygun kombinasyonu
????????-????????? ??????????: ??????? ????? ?????? ??? ????? ???????Fibrokistik meme hastalığı: Tedavi, bu kısa sürede başlamak önemlidir
?????????? ? ???????? ????????: ???????? ??????Meme ve geleneksel tıp: yararlı infüzyon
??????? ?????????? ??????????? � ?? ????????, ?? ?????????Mastitis Homeopati tedavisi - tanınan, ancak popüler değil
Makalenin Etiketler:
 • mastitis tedavisi
 • Maruz - meme Yaygın hastalık?
 • Hipotiroidi - tiroid sorunu

?????????? ?????????Homeostaz - (- normal sınırı belli sınırlar içinde) bileşimi ve organizmanın özelliklerinin süreklilik vücudun yeteneği ile değişime direnmek ve hareketli tutmak. Normal homeostasis altında Homeostaz: fizyolojik mekanizmalar?????????: ??????????????? ????????? ihlalleri hastalığı ortaya çıktığında beden, sağlıklı.

Antijenik homeostasisi - biz dokunulmazlık biliyoruz?

Antijenler ve çeşitleri nelerdir

Antijenler (AG), - belirli bir yapıya sahip olan yabancı maddeler, vücudun temel madde kaynağı ve farklı yapılara ve bir bağışıklık tepkisi nedenidir. Antijenler dışında yutulur olabilir - eksojen AG ile, örneğin gıda, mikrobiyal, ev için. Bu endojen antijen - AH büyük bir bölümünün, bu gibi tümör hücreleri gibi dönüştürülmüş hücreler, mutasyona olarak gövde içinde oluşturulan.

Antijenik maddeler maddeler AG şirketinden kabul olan hücrelerin yeteneği ve vücut sıvılarında bağlıdır. Antijenik moleküller güçlendirdi veya başkalarıyla bağlantı halinde zayıflamış olabilir. Anne göre antijenik fetal hücreler, vajina göre sperm hücreleri, diğerine göre bir kişinin kan. Antijenlik utero ve doğumdan sonra hem satın aldı.

Antijenik homeostasisi - biz dokunulmazlık biliyoruz?

Antijenlere karşı bağışıklık tepkisi

Bağışıklık sistemi üzerinde AG bağışıklık yanıtı verir. "Yabancılardan" dan "bizi" ayırt ve ikincisi yok - bağışıklık sistemi antijenleri, ana görevi karşı vücudu korumak için bir sistemdir. Hücresel ve humoral - Bu amaçla, dokunulmazlık iki türü vardır. Hücre-aracılı bağışıklık yani, belirli bağışıklık hücreleri (fagositler) bakılmaksızın yapısı ve kökeni, "dışarıdan" yok, nonspesifik olduğunu. Fagositler - dokunulmazlık öncüsü, onlar AG şirketinin karşılamak ve onları yok etmek ilk sırada.

Immunglobülinler denilen antikorlar (AT) - hücresel bağışıklık AG ile başa çıkamadıklarını Eğer, vücudunun giriş yanıt olarak belirli proteinler üretir. Bu hümoral bağışıklık olduğunu. AT örneğin AG üretilen bazı spesifik antikorlara, AH için kesinlikle özgüdür.

İmmün yanıt nedenle, AH ve eşdeğer bağışıklık yanıtı arasındaki tersinir dengenin korunmasında, vücutta hipertansiyon oluşumunu ve bunların dışında önler.

Antijenik homeostasisi - biz dokunulmazlık biliyoruz?

Antijenik homeostasisi nedir

Bir çocuk steril ile doğan, ama yavaş yavaş organizmanın insan organizmasına yabancı mikroorganizmaların çok sayıda kolonize.

Homeostaz misyonu herhangi bir antijen yok ve vücuda nüfuz önlemek için bağışıklık sistemini içermektedir. Bununla birlikte, insan vücudu bir yandan patojenik mikroflora karşı koyulmasına yardımcı yararlı bakteri mikroflora ihtiyacı ve uygulama, aynı zamanda, antikorun, gövde içinde oluşturulan, çünkü, diğer bağışıklık tepkisini uyarır.

Yenidoğan bebekler anneden çeşitli enfeksiyonlara antikorların bir kısmını almak ve ilk 3 - yaşam 6 ay, bu antikorlar enfeksiyon çocuğa bağışıklık sağlar. Anne sütüyle beslenen çocuklar Emzirme: notlar??????? ?????????????: ?????? ???????Ayrıca onun süt anneden antikorlar üretilir.

Ama yavaş yavaş antikorlar anneden türetilmiştir ve çocuk enfeksiyon ile yalnız kalır biter. Özellikle küçük çocuklar yılda, akut solunum yolu viral enfeksiyonları ile birkaç kez enfekte edilir, virüslere karşı çok hassastırlar. Bu sürece en yaygın virüsler için antikorlar oluşmuş değil gibi durumda. Ve sadece genç okul çağındaki çocuğun vücuttaki antikorların miktarı sabit enfeksiyonlardan korumak için yeterli olur. antijenik homeostasisi oluşan yetişkinlerin onların sayısı ile karşılaştırıldığında, çocuklarda antikor orta ve lise yaşı numarası.

Antijenik homeostasis önemli bir kısmı daha eski vücudu olur vücudun, sürekli mutasyona hücreleri mücadele etmektir. Eski çağda, bağışıklık sistemi kötü huylu tümörlerin ana nedeni olan, zayıflar, bu antijenik homeostasis bir ihlalidir.

Antijenik homeostasisi - biz dokunulmazlık biliyoruz?

Antijenik dokunulmazlığı İhlalleri

Antijenik bağışıklık sistemi homeostazisini sağlar. Bağışıklık sisteminde anormallikler hipertansiyon yanlış yanıtlara yol açar. Bu tür reaksiyonlar, üç ana gruba ayrılabilir:

 • antijen bir bağışıklık yanıtının olmaması - bağışıklık sistemi zayıflamış ve enfeksiyon veya tümör gelişimi vücudu koruma görevi ile baş edemiyor edilir; sık soğuk algınlığı, kronik enfeksiyona bağlı ve enflamatuar hastalıkların oluşumu ve tümör gelişimi ile ortaya çıkan bu gibi bağışıklık bozuklukları;
 • çok güçlü (allerjik) reaksiyon - (hassaslaştırmadan sonra, yani) bir antijene yeniden giriş ile geliştirilen; vücuda antijenin ilk giriş sonra antikor (duyarlılığı) küçük bir miktarının oluşması esnasında bir alerjik reaksiyona sebep olan çok sayıda, yeniden oluşturulmuş;
 • vücudun kendi dokularına (otoimmünite) antikorlarının oluşumu - bağışıklık sistemindeki bir arıza nedeniyle gerçekleşir; oto-immün hastalıklar glomerülonefrit, Graves hastalığı, sistemik lupus eritematoz.

Antijenik homeostasisi - organizmanın genel homeostazda önemli bir parçası, insan sağlığı durumuna bağlıdır.

Galina Romanenko


İlgili Makaleler
?????????: ??????????????? ?????????Homeostaz: fizyolojik mekanizmalar
???????? ?????????: ?????? ????????Bağışıklık homeostasisi: Tek bir mekanizma
???????????? ?????????: ??? ??? ???????Bitkisel homeostasisi: bu ne anlama geliyor?
???????? ?????????: ??????????? ????????Termal homeostasisi: mükemmel bir mekanizma
Makalenin Etiketler:
 • homeostasis
 • Polipler: Sorun çözmek için
 • Homeostaz: fizyolojik mekanizmalar

???????? ?????? ???????? ?????? ????? ????Eğer soğuk algınlığı halk ilaçları için tedavi edildi bir çocuk olarak hatırlıyorum, örneğin, ahududu ile çay içmek için izin Berry, ahududu: tatlı şifacı?????-??????: ??????? ??????????????? veya sıcak buhar nefes zorunda? Araçlar kanıtlanmış birçok yüzyıllar tatsız belirtiler ile baş yardımcı çünkü Bazen, yetişkinler gibi, biz, onlara hitap. Dünyanın farklı köşelerinden gelen ipuçları soğuk algınlığı ve gribe karşı mücadelede yardımcı olur.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Japonya

Japon halk ilaçları Bazı soğuk algınlığı belirtileri ile mücadele etmek. Onu yakmak için başlayana kadar ateşte ısıtılır turşusu erik, çok sıcak yeşil çay dökün Yeşil çay??????? ??? içki ve sıcaklığını düşürmek için. Zencefil, limon ve bal demlemek için su kaynar, bir içki alırsanız, burun tıkanıklığı gelen yardım. Boğaz ağrısı, Japonca göre, doğranmış pırasa ve zencefil (onlar miso macunu ile karıştırılır ve sıcak su ile seyreltilir) yardımcı olur.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Güney Afrika

"Doğal antibiyotik" - Güney Afrika'da, her zaman sarımsak yararlı özellikleri hakkında bilinen. Bu nedenle, hasta sarımsak sürü soğuk çorba ver. Gelenek ayrıca soğuk ile başa çıkmak için sıcak su zerdeçal demlendi dumanı nefes önerir. Güney Afrika'da Öksürük karabiber ve bal şurubu kullanın bal faydaları: lezzetli kurtarma? ?????? ????: ??????? ????????????.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Kuzey Amerika

Kaynar su karıştırın litre başına iki çay kaşığı Kuş otu ve sığırkuyruğu ve yarım saat bekletin: Hint şifacılar bu soğuk algınlığı otlar için çare kullandık. Bu suyu sarhoş sıcak bir fincan her üç saat olmalıdır. Eğer içki Eğer tüm gün ve ertesi gün çok gelişmiş yatmak anlamına gelir.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

İskoçya

Sıcak rom ve biber - Eski tarifi İskoç denizci soğuk algınlığı mücadele. Başka bir ipucu - ısırgan otu çayı içmek ve kıyıya gitmek, deniz havasını solumak. Bu tıkanıklık burun olur.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Sırbistan

Sırbistan'da, karamel içki yapma boğaz ağrısı ile çocuklar için. Bunu yapmak için, içki pürüzsüz olana kadar, ara sıra karıştırarak, orta ateşte süt ve ısı bir bardak ekleyin, su şeker üç yemek kaşığı çözülür. Sıcak içmek önerilir. Ayrıca sıcak su ve şeker soğuk algınlığı erik karışımı için kullanılan.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Kolombiya

Kolombiya'nın yerli nüfusu keskin koku ile soğuk ile mücadele ediyor. Soğuk zemin sarımsak, defne yaprağı ve hindistan cevizi karışımını nefes.

Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler

Çin

Geleneksel Çin tıbbında, tabletler ya da tentürler şeklinde ot astragalusun önerir. Bu bağışıklık sistemine yardımcı olur ve soğuk algınlığı belirtileri azaltır. Başka bir geleneksel Çin ilaç - "Beyaz Çiçek Yağı» (pak fah Yeow). Bu keklik üzümü, kafur, mentol, okaliptüs, lavanta ve biber yağların bir karışımıdır. O göğüs içine ovuşturdu ve tekrar yanı sıra burun altında öksürük ve burun akıntısı rahatlatmak için.


İlgili Makaleler
???????? ????? - ?????? ????? ???? ????? ?????Bağırsak gribi - neden çok su içmek gerekir?
???????? ?? ?????? - ?????? ??? ???????????Grip aşısı - hastalığa engel
Makalenin Etiketler:
 • grip
 • Vitiligo için ev ilaçları - doğaya itiraz
 • Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

???????? ????? ?? ??????? ???????Yıllar boyunca, yüksek topuklu ayakkabılar moda olduğunu. Bazı kadınlar topuklu ayakkabı giymek edebilmek için cerrahiye başvurmak zorunda o kadar popüler. Bu kadar gelmezse bile, yüksek topuklu ayakkabılar neden sorunlar sağlık riski vardır.

alt

Değişen duruş

Doğal olmayan duruş değişikliği Yüksek topuklu ayakkabılar, büyük ölçüde eklemleri zorlayarak. Omurga, düz ayakkabı, hangi Düz ayakkabılar tekrar moda olan????? ?? ??????? ??????? ????? ? ???? göğüs ve bel çıkıntı ve kalçaları geri gitmek hangi harfler S, kısa bir formu alarak, dik konumda. Topuk yüksekliği de ayak ayak üzerine ağırlığını değiştirir. % 57 ve 7 cm 5 topuk yüksekliği - - 76% 2 cm 5 Topuk yüksekliği% 22, 5-inç topuk basıncını artırır. Bu artan basınç stres kırığı olarak yaralanma tehdidi altında bir çorap ayak koyar, büyük ayak ve çekiç parmak bükme üzerine "darbelere".

alt

Diz ağrısı

Yüksek topuklu ayakkabı giyiyor sık ​​sık dizde bir ağrı. Topuk yüksekliği diz ekleminin gerilim ve ilgili ligament artırır. Uyluk kaslarının Grup ön% 26 dizkapağı üzerindeki baskıyı artırarak, daha çok çalışmak. Bu büyük ölçüde kuadriseps diz ve tendinit (tendon dokusu iltihabı) osteoartrit gelişimini artırabilir.

alt

Kas ile ilgili sorunlar

Eğer sürekli yüksek topuklu ayakkabılar, incik kas ve sözleşme ve kısa olabilir Aşil tendonu takın. Bir kadın yüksek topuklu giyiyor için kullanılırsa, o bir topuk olmadan ayakkabı giymek yeteneğini kaybedebilir. Çoğu zaman, ancak inflamasyon doku Aşil tendonu veya Shin atel şansını artırır.

alt

Burulma

Yürüyüş sırasında istikrarsızlığa duruş ve genel dengesizlik kurşun değişiklikler ve ayak bileği burkulma riski. Yüksek topuklu, özellikle çivilerin, bu konuda özellikle tehlikelidir. Ayak bileği burkulması, ayak bileği, katlanmış olduğu gerçeği nedeniyle meydana sayede kemik ayak ve bacakları bağlamak ve ayak bileği stabilize gergin bağlar. Sonuç - şişme, morarma ve ağrı. En kötü durumda, ayak bileği ligament olası kırık bile çünkü bir çekti tendon kırılabilir ayak kemik veya kemik parçası indirebiliriz.

alt

Ayak şekil değiştirme

Güzel görünüyor, çünkü Yüksek topuklu, çoğu kadın gibi. Onlar bacak ince ve daha şık yapmak. Birçok yüksek topuklu ayakkabılar ayak şeklini almaya yapmak o kadar dar. Mısır kötüleştirebilir ayak üzerinde ek baskı Mısır: Nedenleri ve Tedavisi?????????: ??????? ? ??????? ve parmakların deformasyon. ayakkabı basınç kabarcıklara neden olabilir. Sıkıştırma metatarsal kemikler aralarında geçen sinirler üzerindeki baskıyı neden olabilir. Sinir büyüme ve iltihaplanma olan Morton sendromu, basınca bağlı olarak oluşturulabilir. Unutmayın, ayakkabı ayaklarının üzerinde rahatça oturup ve onları sıkıştırmak gerekir.

Her gün yüksek topuklu ayakkabılar giymek kadınların sayısı nedeniyle giyen topuklar fiziksel problemlerin şikayet edenlerin yüzdesi azalmış olmasına rağmen, artış. Bu büyük olasılıkla son zamanlarda ortaya çıktı ayakkabı yeni stiller kaynaklanmaktadır. Bazıları iş yerinde ayakkabı giymek zorunda çünkü, başka seçeneğim yok, ama seçim konfor lehine yapılmalıdır. Ağrı şık bir görünüm için ödemek için bir fiyat olmamalıdır. Her zaman ayak uydurmak ayakkabı giymek emin olun. Ağrı devam ederse tabii, tıbbi yardım isteyin.


İlgili Makaleler
???? ? ????? - ???????????? ????? ??? ??????Bacaklarda ağrı - kolay tedavi için daha önlemek için
???????? ???? - ??? ????? ?????????Güzel bacaklar - bu nasıl elde etmek?
???? ??? � ????????? ??????????????Bacakların şişmesi - zayıf kan dolaşımı
??????? ??????: ???????? ???? ??? ????????Yüksek topuk: sağlık için gerçek bir risk
Makalenin Etiketler:
 • ayaklar
 • Yüksek topuk: sağlık için gerçek bir risk
 • Akne Tedavisi - tüm vakalar aynı

??????? ?????????Yeterince uyumak, ama yorgun hissediyorum zaman? Eğer doymuş zamanlama suçlama önce, açıklanamayan yorgunluk olası tıbbi nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek.

"Çok yorgunum. Tüm işlerine ile baş edemez. " "Ben dürüst, gitmek istiyorum, ama hiçbir gücü var." "Seks? Ben şimdi, demek? "Birçok kadın için, bu ya da benzer sözler onlar sürekli tekrarlanan mantra vardır.

Tabii ki, sık sık sorun çok fazla almak ve dinlenmek için zaman yok olmasıdır. Eğer sürekli olarak beş veya altı saat uyku durumunda, yeterince hızlı yaşı ne olursa olsun, sizin durumuna intikam alıyor. Yedi sekiz saat uyku ve hala sürekli yorgun hissediyorum Ama eğer nedenini bulmak gerekir. Bu durum daha bir hafta sürerse, doktorunuza danışmalısınız. En sık kaldırmak kolay yorgunluk basit nedenleri neden olur. Ama bazen ciddi bir hastalık belirtisi olabilir.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Anemi

Eğer çocuk doğurma yaşında olan ve ağır adet kanamaları, myom veya rahim polip var özellikle eğer yakın zamanda bir bebek vardı varsa, ya da, belki, kan kaybı anemiye neden olabilir - kadınlarda yorgunluk en sık görülen nedeni.

Anemi nedeniyle hemoglobin eksikliği, kırmızı kan hücrelerinin bulunan demir açısından zengin bir protein meydana gelir. Onun işlevi - akciğerler ve diğer organlarda oksijen teslim etmek. Dokular ve organlar yeterince oksijen olmadığı zaman, yorgun hissediyorum.

Anemi diğer nedenleri iç kanama, demir eksikliği, folik asit ya da vitamin olabilir Herkes için Vitaminler???????? ??? ???? ? ??????? B12. Anemi de bağlı böbrek hastalığı gibi kronik hastalıklar nedeniyle oluşabilir. Yorgunluk ek olarak, semptomlar, soğuk ve sinirlilik hissi, baş dönmesi olabilir.

Tanıyı doğrulamak için, doktorunuz bir kan testi sevk edecektir. Anemi doktor tedavisi için ağızdan demir reçete ve ıspanak, brokoli, kırmızı et gibi demir diyet gıda kaynakları, eklemek için tavsiye muhtemeldir.

İyi haber: Etkili tedavi ile, yorgunluk yaklaşık bir ay içinde gerçekleşecek.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Tiroid bezinin aktivite eksikliği (hipotiroidi)

Eğer genel bir halsizlik, yorgunluk ve hatta depresyon düşünüyorsanız Depresyon?????????Hipotiroidizm bir sorun olabilir Hipotiroidi?????????? - Tiroid hormonlarının eksikliği. Bu küçük bezi boynunuzun üssünde bulunan ve metabolizmayı kontrol - bünyesinde süreçlerin hızını.

Tanı konulmamış tiroid bozuklukları - Kadınlara sağlık sorunlarının en sık nedenlerinden biri. Kadınların yaklaşık% 17'sinde 60 yaşına bir tiroid sorunu var, ama bunların çoğu bilmezler. Örneğin, oldukça yaygın otoimmün tiroidit. Bu hastalıkta, vücut hipotiroidi ve gecikmiş metabolizma giden hormonları üretmek gerektiğini tiroid bezinin hücreleri yok eder.

Tiroid hormonu için bir kan testi sorunu açıklığa kavuşturmak için yardımcı olur. Analizine göre doktor size hipotiroidi olduğunu görürse, o size sentetik tiroid hormonları reçete edecektir. Bu ilaçları, yakında daha iyi hissedeceksiniz.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

İdrar yolu enfeksiyonları

Çoğu kadın gibi enfeksiyonlar rahatsızlık ve sık idrara çıkma ile ilişkilendirmek olsa, yorgunluk bazen tek belirti olabilir.

Çoğu durumda, idrar yolu enfeksiyonlarının nedeni kötü hijyen olduğunu. Ayrıca, enfeksiyon (bakteri vajinadan üretra içine alabilirsiniz) cinsel ilişkiye katkıda bulunabilir.

Doktorunuz bir idrar yolu enfeksiyonu olduğunu şüphelenirse, bir idrar testi yapmak gerekir. Tedavi bu genellikle antibiyotik olduğunu, oldukça hızlı ve basittir. Bu durumda, yorgunluk yaklaşık bir hafta sürer.

Belirtiler yeniden ortaya çıkarsa, bu enfeksiyon, kronik olduğunu gösteriyor olabilir. Bu durumda doktorunuz ile olası önleyici tedbirleri tartışmak gerekir.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Aşırı kafein

Birçoğumuz neşelendirmek için, kahve veya kola içmek için alışık, ama bazen kafein ters etkiye sahiptir.

Kafein Kötüye yorgunluğa yol açabilir. İnsanlar genelde bu fark sadece sorunu şiddetlendirir kafein içeren içeceklerin tüketimini artırmak değil.

Çözüm basit: diyet kafein çıkarmaya çalışın. Bu kahve değil sadece geçerlidir - çikolata, çay, soda ve kafein içeren ilaçlar yemem.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Gıda intoleransı

Genellikle gıda enerji sağlasa da, bazı gıdalar ters etkiye neden olabilir. Ne zaman bireysel gıda intoleransı uygunsuz gıda uyuşukluğa ve yorgunluğa neden olabilir.

Yorgunluk gizli gıda intoleransı erken bir belirtisi olabilir. Eğer bu sizin durumda olabilir şüpheleniyorsanız, eleme diyet deneyin - uyuşukluğa neden bu ürünleri dışlamak için.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Uyku apnesi

Eğer yeterli uyku almak istemiyorsanız, tabii ki, sen yorgun hissedeceksiniz. Ama bunu uyku çok az ne bilmiyorum? Birkaç saniye nefes için bir kişinin durduğu bir uyku bozukluğu - uyku apnesi denilen bir durum var. Bazen gecelik birçok kez olur. Eğer kişi nefes durdurmak her zaman birkaç dakika için uyanır. O bu hatırlamıyor olabilir, ama yeterince bu uyanma uyku ritmini bozmak için. Ve hastalığın tek göstergesi uyku saatleri sayısına bağlı değildir sabit yorgunluk olabilir.

Uyku apnesi, üst solunum yollarının tıkanması neden olur ve genellikle kilolu olma ile ilişkilidir. Dolaylı işareti olarak horlama olabilir.

Eğer uyku apnesi varsa, kilo yaşam tarzı değişiklikleri tavsiye eder doktorunuz, sigarayı bırakmak. Açık hava yolu sağlayan özel cihazlar kullanabilirsiniz. Nadir Şiddetli vakalarda cerrahi tedavi gerekebilir. Eğer tedavi edilmezse Apne, kalp krizi ve felç riskini artırır.

Yorgunluk 7 nedenleri: uyku sadece eksikliği değil

Tanı konulmamış kalp hastalığı

Kolay vermek için kullanılan bu tip faaliyetlerden sonra yorgun hissediyorsanız, kalp hastalığı olasılığı hakkında doktorunuzla görüşmelisiniz.

Eğer bazı basit durumlarda sonra bitkin hissediyorum - örneğin, ev temizliği ya da çalışmak için sürüş - belki de, kalp, bir sinyal gönderir SOS.

Panik için bir sebep - Tabii ki, bu her esneme anlamına gelmez. Yorgunluk kalp hastalığının ilk belirtisi genellikle daha az ciddi sorunların belirtisi olduğunu nadiren. Eğer her basit yükler sonra şiddetli yorgunluk hissediyorum Ancak, bir muayene için bir doktoru görmek gerekir. Kalp ile ilgili sorunlar varsa genellikle durumu düzeltmek ve aynı zamanda yorgunluk kurtulmak olacaktır ilaç veya ilaç almak için yönetir.


İlgili Makaleler
??????????? ? ????: ??? ????? ???????Özgüven: güçlü olmak için nasıl
?????????????: ???????????, ???????? ? ???????Fairytale: eğlence, eğitim ve tedavi
????????????: ????????? ??????Gevşeme: çeşitli teknikler
???????? ??????: ???? ? ?????????????Broken Kalp: kurtarma Adımlar
Makalenin Etiketler:
 • tedavi
 • Dünyanın dört bir yanından gelen soğuk algınlığı ve grip için 7 çareler
 • Nasıl ağrıyı hafifletmek için: sistit tedavisi