Меню


 • Doğum kontrol hapları - onlar ne kadar etkili?
 • Adet döngüsü

????????????????? ???????? ? ????????????? ????

Doğum kontrol hapları ve adet döngüsü

Daha doğru bir tarih, doğum kontrol hapları, veya - hormonal kontraseptifler istenmeyen gebeliği önlemenin en iyi yoludur. Ama bir kadın önlenemez hormonal kontraseptif kullanan, enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan tek cinsel ise durumda bunları kullanmak mantıklı.

alt

doğum kontrol hapı tarihi

Hormonal doğum kontrol hapları, yaklaşık elli yıl önce hayatımıza girer. Bu ilaçların ilk nesil tatsız kilo alımı ve bir kadın erkeksi özelliklerin görünümünü (vücut saç ve yağ erkek desen dağılımı) idi çoğu birçok yan etkileri vardı. Nedeniyle hormonal kontraseptif ciddi yan etkileri biraz o günlerde kullanıldı.

Modern hormonal doğum kontrol hapları selefleri gibi görünmüyor: Doğal benzer sentetik hormonlar, ilaçların etkinliğini ödün vermeden, doza birkaç kez azaltmak için yardımcı oldu. Hormonların Düşük doz yani hormonal kontraseptif yan etkileri, neredeyse görünmez hale gelmiş azalttı. Ancak, vicdani üreticiler mutlaka yan etkileri talimatları olasılığını gösterir.

alt

Kadının adet döngüsü

Kadının adet döngüsü adetin ilk günü ile başlar ve bir sonraki adet kanamasının ilk günü sona erer. 18 ila 35 gün arasında toplam çevrim, ancak 28 ya da 21. tamamını döngüsü üç dönemden oluşur gerçekleşmesi muhtemeldir.

İlk dönem - yumurtalıkta oosit olgunlaştırma. Yumurtalıklarında yumurta özel bir baloncuk olduğunu - folikül. Hipofiz hormonları ve östrojen (yumurtalık hormonları) (beyinde ve diğer tüm endokrin yumurtalıklar dahil bezleri, vücutta etkileyen, ana endokrin bezlerin) etkisi altında yumurtanın olgunlaşması ve döllenmiş tanıtımı için rahim hazırlanması astar Yumurta. Bu dönemde lider rolü büyük miktarlarda üretilen folikül uyarıcı hormon hipofiz (FSH) ve östrojen ile oynadı.

İkinci dönem folikül rüptürü sonra başlar ve sperm ve gübreleme ile tanışmak karın boşluğu ve fallop tüpleri içine yumurtalıktan olgun yumurta bırakın. Bu dönem yumurtlama denir. Yumurtlama menstruel dönemi ortasında oluşur.

Üçüncü dönem yumurtlamadan sonra hemen başlar ve bir sonraki adetin ilk günü ile sona erer. Korpus luteum - Bu dönemde, rüptüre folikül sitede yeni endokrin bezi başlar. korpus luteum embriyo tanıtımına rahim mukoza zarını üretmeye devam eder ve rahim sperm erişimi engelleme, serviks takunya yapışkan mukus ayırır hormonu progesteron salgılar. Buna ek olarak, progesteron gebelik sırasında engel olurdu yeni köklerinin, olgunlaşmasını engeller. Gebelik oluşmazsa, o zaman rahim mukoza uzak yırtılmış ve yeni bir adet döngüsü ilk periyodu menstrüasyon başlar ve aynı zamanda bir Adet döngüsü - ne farklı aşamalarda olur?????????????? ???? - ??? ?????????? ? ?????? ??????.

Gebelik oluşma olasılığı değil, - (adet döngüsü üçüncü dönem mutlak kısırlık dönemi) (göreceli kısırlık dönemi - İlk döneminin ilk yarısı) ve dönem gebelik büyük olasılıkla zaman (zaman gebelik olamaz zaman menstrüel siklus sırasında, zamanlar vardır yumurtlama artı iki gün).

alt

doğum kontrol hapının çalışma prensibi

Östrojen ve progesteron - Hemen hemen tüm doğum kontrol hapları kadın seks hormonlarının sentetik analoglarının yüksek miktarda içerir. Östrojen büyük miktarda etkisi folikül hormonu hipofiz üretimini inhibe altında (hipofiz hormonları aktif östrojen miktarının azaltılması durmak ve artan zaman azalmış), ve böylece inhibe oosit olgunlaşması. Onun parçası için Progesteron da foliküler olgunlaşmayı engelleyen ve rahim boşluğuna nüfuz sperm engelleyen viskoz mukus salgılanmasını uyarır.

Tüm doğum kontrol hapları, normalde mukoza rahim zarı ve adet kanaması görünümünü ottrozheniyu teşvik 7 gün hap alınmaz izleyen 21 gün için atanırlar. Sonraki hapları kanama sona ermedi bile, tam yedi gün başlar.

alt

Doğum kontrol hapları Türleri

Hormonal kontraseptifler sonra tek bileşenli denir, hormon yalnızca bir çeşit içerebilir. Tabletler, hormonlar, iki tip içerir, bunlar bir araya denir.

Bundan başka, tabletler adet döngüsünün güne göre hormonların çeşitli dozları ihtiva edebilmektedir. Bir daha samimi alımı için bu tür tabletler genellikle farklı renklerde boyanmış. Hormonal kontraseptifler (iki tablet türleri) ve trehfahnym (tablet üç çeşit) monofazik (aynı tüm dozaj tabletlerde) bifazik olabilir.

Kadınların bir ön inceleme sonrasında hormonal kontraseptif kadın doğum-jinekolog doğum öncesi klinik seçer. Iyi bir etkinlik garanti onun doğru alımı aynı saat içinde derli toplu, her gün.

Galina Romanenko


İlgili Makaleler
?????? ????????????: ????? ???????Doğum yöntemleri: ne seçmek için
????????? - ????????????? ????????????, ?? ?? ??????Farmateks - gebeliği önler, ama her zaman değil
????????????? ??????? ???????????? � ????????????? ??????Doğum etkili yöntem - karşılaştırmalı analizi
????? 35 - ?????????? ? ????? ?????????Diana 35 - verimli ve neredeyse güvenli
Makalenin Etiketler:
 • Gebelik önleyici
 • Tıbbi düşük - güvenlik yanılsaması
 • Farmateks - gebeliği önler, ama her zaman değil

 • Darsonval - genç cilt
 • Türleri

?????????? ????

Darsonval - işlemlerin tipleri

Başlık darsonvalization ilk vücutta detaylı yüksek frekanslı elektrik akımı etkisi okudu ve XIX yüzyılın sonunda onu kullanmaya başladı Fransız fizyolog Jacques Jacques-Arsène d'Arsonval verdi. O zamandan beri, durum D'Arsonval çok ilerleme, tekniği daha ayrıntılı çalışılmış ve geliştirilmiş. Darsonvalization onun adı darsonval gerçekleştirilmesi için tıp ve kozmetoloji ve cihazın birçok alanda kullanılan. Uygulama Darsonval aralık, çok geniştir, ancak çoğu genellikle kozmetik cilt sorunlarına, hem de saç dökülmesi ve kafa derisi bozuklukları çözmek için kullanılır.

Sorun kozmetik değil, orada gerçek bir iç hastalık darsonval ve ondan kurtulmak yardım edersen.

alt

Elektrik yüksek gerilim tedavi:

 • Kozmetik ve tıbbi cilt problemleri (akne, yağlı ya da gevşek deri hastalığı, sedef hastalığı, farklı bir kaynaktan, atopik dermatit, herpes, ödem, selülit kaşıntı);
 • kafa derisi ve saç hastalıkları Saç: yapısı, büyüme ve gelişme özellikleri??????: ????????, ??????????? ????? ? ???????? (Yağlı sebore, kellik, saç dökülmesi);
 • kalp-damar sistemi hastalıklarının (hipertansiyon, ateroskleroz Ateroskleroz - kan damarları ile ilgili sorunlar???????????? � ????? ???????? ? ???????? beyin damarları);
 • Diş hastalığı (pulpitis, gingivitis, stomatit);
 • sinir sistemi bozuklukları (nevralji, nörasteni, sinirsel bozukluklar, uyku bozuklukları, sinir ağına, sinir sisteminin, travma sonrası durumlar iltihaplanma);
 • ürogenital hastalıklar (idrar tutamama, iktidarsızlık, prostatit, cinsel soğukluk, rahim erozyon, vajinismus).

Darsonvalization, uzun iyileşme yaralar, kanama, damarların hastalıkları, varis, ameliyat sonrası yara izleri ile başa çıkmak için yardımcı yanıklar ve soğuk ısırmasına iyileştirir.

Böyle geniş uygulanabilirliği ile karşılaştırıldığında, kullanım için kontrendikasyonlar listesi o kadar büyük darsonvalya. Öncelikle, alerji üzerindeki elektrik akımının varlığı doğal tedavi dışında bırakılabilir darsonvalization. Diğer kontrendikasyon gebelik, epilepsi, habis tümör oluşumu, pıhtılaşma bozuklukları, tromboflebit, pulmoner tüberküloz gibi ciddi durumlar. Bir kalp pili kullanımı paralel kullanımı darsonval olasılığını önlemek.

alt

Türleri darsonvalization

Darsonvalization lokal veya genel olabilir.

Yerel seyrek ya da tamamen sönük hava ile vakum elektrot pozlamayı içerir. Stres iyonizasyon ve cildin derinliklerine nüfuz ve orada çalışan bir elektrik çarpmasına neden olur.

Özel bir elektrik devresi, tüm vücudu etkileyen - oturma veya yatar pozisyonda genel darsonvalization adamı yürütmek için bir bobin salınan devre sözde "hücre D'Arsonval", konulmalıdır. Genel darsonvalization Arsonvalization??????????????? Düşük dokunulmazlık, sık sık baş ağrısı, genel yorgunluk, uykusuzluk, stres koşulları, hipertansiyon ve diğer vasküler anormallikler, metabolik bozukluklar durumunda sağlığını iyileştirmek için kullanılır.

Darsonval, deride biyokimyasal süreçleri aktive böylece dokuların beslenmesi geliştirmek, kan dolaşımını arttırır. Anestezi gerçekleşir Sonuç olarak, hücreler, uyaranlara karşı daha az duyarlı hale ağrı eşiğini azalmıştır. , Verimliliği artırır baş ağrısı azaltır, uyku normalleştirir darsonvalya düzenli kullanımı ile, bağışıklığı artırır.

En son teknolojik gelişmelere Darsonvalization sayesinde artık özel sağlık kurumlarında değil, aynı zamanda bağımsız kullanım için değil sadece kullanılabilir. Bir kompakt cihaz d'Arsonval Kazanılması evde sağlık yardım ve ciddi hastalıkların yokluğunda işlevini geri, kendi kaynaklarını teşvik etmek için vücut neden olabilir.

Cihazlar her ve yaygın olarak kullanılabilir için d'Arsonval düşük fiyat, uygulama kolaylığı farklıdır. Bu tedavi yönteminin avantajı prosedürü çok zaman almaz ve birimi veya ek eğitim işlemek için özel beceri gerektirmez gerçeği yatıyor.

 Eugene Zhirkina


İlgili Makaleler
????????? ? ????????????: ??????????? ???????? ??? ????????? ????Kozmetoloji İyontoforez: genç bir cilt için etkili bir araçtır
????????????? � ??????????? ?????????????Myostimulator - evcil elektrik
????????? � ???????? ???????Fonoforez - Sağlık Güzellik
?????????????? - ???????????? ??? ??????? ??????Manyetik terapi - Bir şarlatan veya bilimsel bir yöntem?
Makalenin Etiketler:
 • kozmetoloji türleri
 • Siğillerin uzaklaştırılması: tedavi yöntemleri
 • Selülit: sıradışı görünüm

 • Tiroid hastalığı - bir bütün olarak organizma için sonuçları
 • Guatr
 • hastalığının etkileri
 • Kronik

??? ??? ??????????? ?????????? ??????

Tiroid hastalığı olan guatr varlığı değeri

Genellikle tiroid diffusely eşit yumuşak tutarlılık arttı. mahsulün değerinin, sabit değildir o (artan stres veya anksiyete arasında) tedavisi ve hastanın duygusal durumuna bağlı olarak değişir. Hastalık guatr değerinin şiddeti etkisi yoktur. Küçük boyutları bezinin az yaygın guatr şiddetli belirtiler gelişir.

alt

Kanser beş derece artış mevcut sınıflamasına göre ayırmaya karar verdi:

 • Kanserde Ben derecelik artış görülebilir olmadığı zaman, belli belirsiz göz, sadece Berzah hissedilebilir
 • demir ve palpasyonla iyi tanımlanmış payını II derecede, yutma sırasında büyük boyutlar görünür hale
 • Evre III mecazi sendromu "kalın boyunlu" olarak adlandırılan
 • sürecin daha ilerleme boyun (IV derecesi) konfigürasyonunda bir değişikliğe yol açar
 • Büyük guatr artan derece V ile gelişir

hormonların aşırı miktarda sonucu olarak da adlandırılan olabilir karakteristik göz belirtileri olan "tirotoksik ekzoftalmus." Hastalar gözyaşı, fotofobi, göz kapağı ödemi ile ilişkili kaygı rapor. Çoğu zaman her iki tarafta pörtlek (veya egzoftalmi) belirir, en azından bu patoloji tek taraflı olduğunu. Tazminat hormonal bezi fonksiyonu göz semptomları önemli sağlık etkileri olmadan gerileme zaman. Şiddetli lezyonlar görme keskinliğinde değişiklik görülebilir Yalnızca, çift görme, sonsuza dek tamamen kapatmak imkansız hale gelir (sabit belirti olur) belirir.

Çalışma kliniği hipertiroidizmde Hipertiroidi: Tiroid bezi ile ilgili sorunlar?????????????: ???????? ?? ?????????? hastaların hastalığın net işaretler gözlemlemek her zaman mümkün değil görülmüştür. Genellikle prostat büyüklüğü belirgin bir artış, görme taşikardi patolojinin sürekli ve karakteristik belirtiler değildir. Çünkü gelecekte ciddi komplikasyonlar önlenebilir gelişme bu aşamada, sorun ilk belirtileri sırasında bir doktora danışılması tavsiye edilir.

alt

Tiroid hipofonksiyonunun Belirtileri

Tiroid hormonları yetersiz miktarda salgılanır, doğal olarak organ ve dokuların durumuna yansıtıyordu. En şiddetli vakalarda, mukoza zarı evrensel şişme bir sonucu olarak, miksödem gibi patolojik simptomokomleks geliştirir. Bu terim deri ve deri altı doku ödemi mukozal başvurmak için kullanılır. Durum adlandırılan hipotiroidi bezi kendisinde meydana işlemleri (bu birincil hastalık), yanı sıra hormon salgısının düzenlenmesi düzeyinde değişiklikler. ikinci düzenleme hastalığının birincil karakteri ile karşılaştırıldığında çok daha nadirdir.

Bezinin işlevsel etkinlik değerlendirilirken zorluklar çevresel hormonların dönüşüm süreçlerine değişikliklerle ilişkili olabilir. Tiroid hormonlarının olabilir patoloji böbrek, karaciğer, ve hatta gebelik sırasında düşürülmesi. Doktor için kandaki hormon seviyeleri üzerinde komorbidite patolojik etkisi ekarte etmek için tıbbi geçmişi toplamak için önemlidir. Değil yetersiz hormonlar tiroid bozuklukları her durumda.

Hipotiroidi (veya hipotiroidi), farklı yaş, hem çocuklar ve yaşlılarda hastalarda gelişir. Son zamanlarda nedeniyle hipotiroidi olmak üzere önemli ölçüde tiroid anormallikleri artış işaretli otoimmün insidansında artış için Hipotiroidi??????????. Özellikle dikkat incelenen yaşlı hastalara verilen, bu nedenle nasıl non-spesifik genel belirtiler yanlışlıkla yaş involutive süreçleri atfedilen olabilir geliştirmek için olmalıdır. Klinik belirtiler hastaların hekim ana tanımlamak gerekir aralarında şikayetleri, çok sayıda yapmak, farklı polimorfizm vardır. Gece, yavaşlık, hafıza bozukluğu şiddetli halsizlik, uyuşukluk, yorgunluk, gündüz aşırı uyku hali ve uykusuzluk varlığı dikkat çekiyor. Hasta sayısının lomber bölge sebat ağrıları var. Bu belirti Osteokondrozis bir tezahürü olarak alınabilir, ancak ağrı sadece yeterli tiroid tedavisi arka planı devam etmektedir.

Devamını oku hastalığının etkileri

İlgili Makaleler
???????? ??????????? ?????????? ??????: ????? ? ????????? ???-?? ?? ???Tiroid hastalığı belirtileri: Vücut şeylerin yanlış olduğunu
??????????: ??? ??? ?????????Endokrinal: Tiroid için Takviyeler
??????? ?????????? ??????: ???????????? ????????? ?????????Tiroid Hastalığı: üzgün tanı çeşitli
???? ? ?????????? ?????? ? ???????????????????????? ??? ?????????? ?????? ? ????? ? ??????????: ??????? ? ???????????Nedenleri ve Sonuçları: Çocuklarda ve ergenlerde tiroid bezi ve iyi diferansiye tiroid kanserinde Düğümler
Makalenin Etiketler:
 • tiroid
 • Mastitis halk ilaçları tedavisi - yöntemi tercih
 • Tiroid hastalığı belirtileri: Vücut şeylerin yanlış olduğunu

 • Vakum temizlik kişi: Deri, nefes sağlık
 • Randevu

????????? ?????? ???? ??????????

Yüz ve amacının vakumlu temizleme

Vakum temizleme - bu gözenekleri açarak, ölü parçacıklar kir, yağ fişleri kaldırılması, muafiyet cilt temizliği amaçlayan basit prosedürler, kozmetoloji, biridir. Vakum temizleme - temel bakım prosedürü sorunlu, yağlı cilt.

Vakum temizleme işlemi temizleme birçok diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında ağrısız ve düşük etkili aynı zamanda varlık, kan dolaşımını uyarıcı ve lenfatik drenaj egzersiz yaparken, kelimenin tam anlamıyla kir çekerek, arındırmak mümkün, yüksek emiş gücüne, özel bir ucu, cihazınızı kullanarak gerçekleştirilir.

alt

Vakum temizleme endikasyonları

 • Yağlı, karma ciltler

Işleme sırasında Yağlı cilt yüz yaralı ve daha sonra yerine yağ bezleri azaltılması aktif cilt işgaline karşı savunmak, yenilenen gayretle çalışmaya başlayacak yağ üretmek mümkündür. Böyle cilt üzerinde vakumlu temizleme etkisi tam olarak ölçüde fiziksel onları germe, gözenekleri zarar ve yağ bezleri yaralandı değildir.

 • Siyah noktalar, gres tüpü

Vakum temizleme yüz - ayırmasının şeklinde ön hazırlık ile elektrikli süpürge bir tür, sürekli iltihaplı sivilce şeklinde daha fazla sorun yaratır gözenekleri tıkar ve normal solunum ve cilt beslenme müdahale kirden cildi serbest mümkün, donuk, yorgun cilt Hangi vitamin yoksun Herkes için Vitaminler???????? ??? ???? ? ???????. Bazen sadece bir vakum cihazı ile diğer şekillerde çalışmak için ulaşılmaz ya da rahatsız edici bazı alanlarda temizlenebilir. Örneğin, çene ve burun kanatları genişlemiş gözenekler ve siyah noktalı.

 • Anormal cilt turgor (engebeli arazi, düzensiz)

Bu sorun yaygındır, ancak cilt kozmetik düzeltmek için çalışırken, yüz temizlemek için acele sahibi değildir. Vakum cihazı aktif masaj yapılır çünkü (normal deriye göre) krem ​​rengi bir hiçbirinde benzer bir etkiye sahip Lenfatik drenaj etkisi, deri süzülmüş aynı anda temizlenebilir ve tedavi bölgesine kan taşıyan deri tonunu iyileştirir, koruyucu rezervlerini harekete geçirir .

alt

Vakum temizliği için Kontrendikasyonlar

 • dilate flakon ve kuperozu eğilimi ile ince kuru cilt

Vakum temizliği için cihaz süpürgenin prensibine göre çalışır beri cilt arzu hatta kontrendike değil ki, kan dolaşımını artırmak için tasarlanmıştır, çünkü yüzünde gemiler sorun, daha derinleştirmek olabilir. Cilt çok kuru ise ek olarak, bir vakum zarar verebilir. Yağ daha farklı bir doğa kuru cilt problemleri, karar hangi vakum cihazı ve tasarlanmış çünkü Ama, sıkılırdım olmamalıdır.

 • alevlenme sırasında çok sayıda inflamatuar akne

Yüzünde pembe ya da de sorunu şiddetlendirebilir vakumlu temizleme yöntemi olarak kırmızı, iltihaplı nodüller, bir çok artarsa, yüzüne tüm bu "güzellik" kapalı gerçekleştirilen ve komşu alanları enfekte.

Komedon standart temizlik gerekli normal ciltler için, bir ayda bir kez - yağlı yüz için - bu ihtiyacını belirler sıklıkta başvurmak gerekir cilt vakum cihazı temizlemek için Komedon????????Bazen sadece bir iki ayda.

Tipik olarak, vakumlu temizleme çalışması gerektiğinde genellikle ölü hücrelerin pul pul dökülme sonra yapılır gibi, diğer prosedürlere ile birleştirmek için tercih "temizleyici." vakumlu temizleme kişinin dezavantajı uygulanabilirliği yağlı cilt kuru olarak yaygın değildir ve alternatif bir yöntem gerektirmez ifade problemleri (rozasea, inflamasyon, akne) olmadan göreceli olarak sağlıklı yüz cilt, için.

Vakum ünitesi temizlenmesi güzellik salonunda bir zam olmadan artık kullanılabilir Güzellik salonu, saç gelen krioliftinga için????? ???????: ?? ???????? ?? ???????????? - Evde kullanılabilecek küçük bir el aleti, satın alabilirsiniz. Kullanımı yeni güzellik onların deri durumu bir ayık değerlendirilmesi ve bir kişi müşteri için hazırlamak mümkün olduğu kadar dikkatli olmalıdır önce Doğal olarak, zaten bir güzellik salonunda ele kendine yaralanmalar, değil.

Eugene Zhirkina


İlgili Makaleler
??????????? ???? ?? ???? � ???????? ????????Yüzünde Genişletilmiş gözenekler - sorunu çözmek için
?????????????? ?????? ????: ?????????? ???????Yüz Ultrasonik temizleme: narin saflık
?????? ????: ??? ??????? ???? ???????? ??????Yüz temizleme: nasıl cilde sağlıklı bir ışıltı dönmek için
Makalenin Etiketler:
 • Yüz Temizleme
 • Akne izleri: bazı hatalar tedavi
 • Kuru eller cilt: doğumsal ve edinsel özellik

 • Kuru eller cilt: doğumsal ve edinsel özellik
 • Bakım

??????? ???? ??? ????

Elleriniz için doğru bakım

Ellerin cilt Durumu yakından kuralları manicuring ile genel vücut, beslenme durumu, yaşam koşulları, uyum ile ilgilidir. Eğer bu durumlardan birini bile ihlal varsa cildiniz kuru, pürüzlü, hızla yaşlanan olur. Eller - Bu, yüksek yükler ve olumsuz etkilerine maruz çünkü, kadının yaşını veren ilk.

alt

Ellerin kuru ve pullu cilt Neden

Eller, ince, yüzey tabakasının (epidermis) Deri dorsa az su içerir ve iç katmanları (dermis) daha az korunan vücudun diğer bölgelerine oranla yağ bezlerinin yetersiz sayıda, bu nedenle el derisinde.

Herhangi bir dış etkiler (çeşitli deterjanlar, güneş ışınları, soğuk ve benzeri) kuru, pullu ve çatlaklar ile kaplı hale neden daha susuz ve yağsız cilt.

Cildinizi yavaş yavaş ince ve gevşek olduğunda bu süreç, kırk yıl sonra özellikle belirgindir.

Çeşitli kronik hastalıkların (özellikle gastrointestinal sistem, hayati maddelerin rahatsız emilimi gibi) ve yeme bozuklukları: ellerin ciltte daha az zararlı etkisi iç nedenleri olabilir. Bu kuruluk ve cildin yaşlanmasına neden olur vücutta metabolik süreçlerde, kalıcı bir rahatsızlığa neden olabilir, ve ilk etapta, bu süreç ellerin cilt etkileyecektir.

alt

İyi beslenme ilkeleri, normal cilt durumu geri

Kuru, pullu cilt vücut uygun metabolizması için bazı maddeler yoksun olduğunu söylüyor. Proteinler (et, balık, süt ürünleri, soya fasulyesi, fasulye, soya fasulyesi) - Cilt hücreleri de dahil olmak üzere vücudun hücrelerini oluşturan amino asitler, bir kaynak. Yeterli protein deri olmadan gevşek ve soluk olur. Daha az önemli metabolizma her türlü yer "yararlı" kolesterol elde edilen katı (bitkisel yağlar ve yağlı balık türleri) vardır. Ve karbonhidratlar (sebze, meyve, tahıl) Tüm bu biyokimyasal süreçlerin izin veren bir enerji kaynağıdır.

Cilt vitaminler gibi devleti olması için çok önemli (özellikle yağda çözünen - A, E, D, K), ve mineraller - onlar da biyokimyasal süreçlerde aktif katılımcılar bulunmaktadır. Vitamin ve mineral kaynağı olarak vitamin ve minerallerin bir ders almak için bir yılda en az iki kez tavsiye edilir.

alt

Düzgün eller için bakım nasıl

Aşağıdaki gibi eller için muhafaza edilmelidir:

 • Eller ılık su, soğuk su bitirme kısa pozlama işlemi ile yıkanmalıdır (bu dokulara vasküler eğitimi, ve böylece daha iyi kan akışını yardımcı olur); daha iyi kompozisyon besleyici krem ​​olan sabun, kullanmak için; Ellerinizi yıkadıktan sonra silin gerekir;
 • yandan sabah ve akşam hafifçe aynı anda masaj, besleyici krem ​​sürülmelidir; Ellerin kuru ciltler için besleyici krem ​​hyaluronik asit veya gliserin içermelidir - onlar cildi nemlendirmek yardımcı; Eğer onları iyi sarın ve yarım saat tutun, plastik eldiven giyebilir ellerinize krem ​​uygulandıktan sonra akşam;
 • Eğer ıslak ellerle ve eldiven olmadan soğuk dışarı çıkamazsın;
 • Güneşin yoğunluğu kontrol krem ​​SPF, uygulanmalıdır ellerinize evi terk etmeden önce sıcak sezonda - güneş ışığına cilt üzerinde olumsuz etkileri uyarır;
 • Ev (o ev kimyasalları ile ilgilidir özellikle) de iş kauçuk eldiven yapılmalıdır, daha sonra eller sabun ve yağ besleyici krem ​​ile iyice yıkanmalıdır; yerine eldiven koruyucu film dayanıklı derinliği ile cilt nüfuz etmeden cilt oluşturur koruyucu el kremi içeren silikon, yağlanmış olabilir;
 • Ellerin haftalık cilt eller için fırçalayın ele alınmalıdır - cilt daha hassas ve taze hale ölü cilt hücrelerinin kurtulur; fırçalayın kapalı yıkamadan sonra, cilt temas besleyici maske veya krem ​​empoze edebilirsiniz.

alt

Kozmetik el bakımı

Birçok kozmetik doğrultusunda böyle bir yağda çözünen vitaminler (A, E, D), bitkilerin yağ özleri gibi bileşenleri içeren ellerin kuru ciltler için kremler içeren (örneğin, buğday tohumu), gliserin - bu araçlar derinin yüzey tabakalarında nem korumak yardımcı olur. Güzellik de bitkisel yağ kullanmak tavsiye ellerin kuru cilt kaldırmak için: buğday tohumu, zeytinyağı yağı ekstresi, vitamin A ve E Birçok el kremleri ile zenginleştirilmiş, aynı zamanda ultraviyole ışınlarına karşı cildi korumak için güneş kremleri sayılabilir.

Böyle bir kozmetik çizgiler - eller (- koku ve koku ile iki versiyonu mevcuttur) kuru ciltler için krem ​​içeren Neutrogena Norveç Formülü firması Johnson & Johnson,. krem zararlı etkilerden cilt hücrelerini korur, papatya ve nergis özleri (onlar antimikrobiyal ve anti-enflamatuar var) su tutucu nem gliserin, bitkisel yağlar (jojoba yağı dahil, cildi yumuşatır), biodyne aloe ve E vitamini içerir. krem hafif bir yapıya sahiptir, hızla yok yağlı kalıntı bırakarak, emilir.

alt

Halk ilaçları el bakımı

Kuru cilt eller için bakım birçok halk ilaçları vardır. yatmadan temizlik yapmak ve önce akşam cilt banyoları, örneğin, patates suyu, kereviz suyu veya meyve suyu lahana turşusu yumuşatır Lahana turşusu - C vitamini kaynağı???????? ??????? - ??????? ???????? ???????? ? 15-20 dakika karıştırıldı. Banyodan sonra ellerin cilt besleyici krem ​​ile yağlanmalıdır.

Ellerinize, sen ekşi krema ile karışık peynir den (15-20 dakika bir kez iki haftada bir) bir maske uygulayabilirsiniz Smetana: Rus mutfağının anlatılmamış servet???????: ????????? ????????? ??????? ?????Yumurta sarısı ve bal bal faydaları: lezzetli kurtarma? ?????? ????: ??????? ????????????Zeytin yağı ile yulaf ezmesi kaynatma. Maske sonra sabun olmadan ılık suyla ellerinizi yıkayın ve besleyici krem ​​yağlayın.

Ellerinizi İzle - onlar bir kişi hakkında çok şey söyleyebilir.

Galina Romanenko


İlgili Makaleler
???? ?? ??????: ?????? ? ?????? ????El bakımı: hassas cilt bakımı
???? ?????? ?????? ???: ????????? ??????? ? ???????????Olası nedenleri ve sonuçları: uyuşmuş parmaklar ise
Makalenin Etiketler:
 • El bakımı
 • Vakum temizlik kişi: Deri, nefes sağlık
 • Ultrasonik liposuction - izleri olmadan uyum