Меню


????????? ???????????? ??????Modern bikini ortaya çıkışı 1946 yılında Paris'te Fransız mühendis Louis Reard ve moda tasarımcısı Jacques Heim nedeniyle oldu. Reard otomotiv mühendisi oldu, ama 1946 yılında annesi tarafından sahip olunan iç çamaşırı butik, yol açtı. Heim plaj elbisesi yeni bir tür üzerinde çalışıyordu. Bu kostüm, iki bölümden oluşuyordu, ancak alt kısmı hala göbek kapsayacak kadar büyük oldu. Mayıs 1949 yılında, o da onun Mayo reklamı "Dünyanın en küçük" ve onun adını "Atom" verdi.

alt

moda dünyasında patlama

????????? ???????????? ??????Pasifik'teki Bikini Atoll 1949 yazında atom bombası yeni bir test düzenledi. Tarihçiler onun dürüst tarzı insanlar arasında bir tepki üretecek düşündüm çünkü Reard onun mayo "bikini" adını sonucuna varmışlardır, benzer bir önceki yaz Japonya'daki ABD atom bombasının patlaması üretti.

Reard o olduğunu söyleyerek, mayo alt alt kısmını yapılmış ve onun takım reklamı "küçük mayo daha küçük." Sonunda, o bir modeli Micheline Bernardini, genellikle çıplak dans edilir Paris Casino, bir dansçı olarak kiraladı. O koymak Bikini, bir gazete yazı şeklinde bir desen halatlar ile kumaş küçük bir parça vardır. Bu mayo o Paris Piscine Molitor bir kamu havuzda 5 Temmuz'da sundu.

Rearda iş çıkardı. O bir alyans geçmek yoksa o ayrı bir mayo bikini olmadığını söyledi. Fransız gazetesi Le Figaro yazdı: "kadın bikini ikinci kurtuluş gibi bir şey demek için. Bu da cinsel bir şey değildi. Bu özgürlük bir kutlama ve yaşam sevinçlerini bir dönüş oldu. "

Ama dünya çapında satış kadınların geleneksel ayrı mayo sadık kalmıştır, çünkü bikini değildir yükseldi. Reard mağaza anne bunları satmak için geleneksel külot tasarımı döndü. "Favori Brunette" (1947) gibi filmlerde aktris ve 1948 yılında YAŞAM dergisinin kapağında model bikini değildi, ama sıradan ayrı banyo takım elbiseli.

alt

Sadece cesur için

????????? ???????????? ?????? ???????? ?????
Brigitte Bardot

Onlar zayıf Galya kadınlar için tasarlanmış çünkü 1950 yılında, TIME ile bir röportajda, Amerikan işadamı Fred Cole, mayo üreten California Cole, sahibi, ünlü Fransız bikini bazı küçümseme dedi.

"Fransız kızlar kısa bacaklar" - Cole açıklıyor. "Kendi ayakları daha uzun görünmesini Mayo tarafta artırılmalıdır." Bir yazar olarak bikini açıklanan "bir kız tüm ama annesinin kızlık soyadı açılır iki parça bir mayo."

Kevin Jones, bir moda tarihçisi, 15 ya da 20 yıl onun zamanında bu Reard ahead inanıyordu. Sadece gelişmiş kadınlar, üst sınıf, çoğunlukla Avrupalı ​​kadınlar, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra korse terk üst sınıf Avrupa kadınlar, yanı sıra, aldı.

Brigitte Bardot bir bikini festivalin ilk yıldızı olma, 1953 yılında Cannes Film Festivali'nde bir bikini giydi. Bu mayonun tutarsızlık rağmen, Fransa'da bazı "Bizim güneş sırılsıklam plajları süslemekte yaramaz kız." Hayran

Ayrıca filmi "Ve Tanrı düzenlendi Kadın" (1956) bir bikini çıktı Bardot, Saint Tropez bikini dünya başkenti yapma, Avrupa'da bikini popülerleşmesinde katkıda bulunmuştur.

????????? ???????????? ?????? ??????? ?????
Marilyn Monroe

Esther Williams, Betty Grable, Marilyn Monroe ve Brigitte Bardot cinsel çekiciliğini gösteren bir aracı olarak kariyerine mayo kullanılan. Cannes, sırayla, festivalde ilk görünüşte bir bikini esas olarak fotoğraf, festivale teşvik önemli bir rol oynadı Bard, kariyerinde önemli bir rol oynadı.

Ancak, 1959 yılında, Anne Cole mayo tasarımcısı ve Fred Cole kızı, Brigitte Bardot bikini söyledi: "Bu uygunsuzluk eşiğinde." American Girl Dergisi dergisi 1957 yılında, "o incelik ve yerindelik sahip herhangi bir kız, böyle bir şey koymak düşünülemez sözde bikini sözleri beri rüzgara atmak için pek gereklidir." Diye yazdı

Bikini iyi böyle 1950'lerin Brigitte Bardot, Anita Ekberg ve Sophia Loren gibi film yıldızları tarafından giyilen Avrupa bölgelerinde almak için. Doğu Avrupa, hangi ateist komünizmin kuralları da, bir bikini aldı. Ama üç komşu ülkeler Fransa - İspanya, Portekiz ve İtalya - Birçok Amerikalı devletler gibi, bikini yasaklandı. Temmuz 1959 yılında New York Post New York'ta bir bikini aramaya karar, sadece bir çift buldu. Yazar Meredith Hall 1965 yılına kadar New Hampshire plaj Hampton Beach, bir bikini çıkması için, bir mahkeme celbi alabilir anılarında yazdı.

On yılın sonunda orada bir tohum veya drawstrings kullanarak meme destekleyen straples stilleri moda oldu, ve iki bölümden oluşan popüler mayo oldu denir çıplak omuzları, koydu "küçük günahkar." Onlar çok açıldı ama en büyük tartışma, boynuna bir kayış ile bir bikini neden oldu. Hatta moda kovulan Benzer bikini indiscretion Sydney gösterir.


İlgili Makaleler
??????: ??????? ????????Bikini: Tarih günaha
???? ?????? � ??????? ????????? ???????Türleri bikini - modellerin ortaya çıkması öyküsü
???????????? ????? � ??????????? ??????Egzotik dans - tarihöncesi bikini
???????? ?????? - ??????????? ????????????Evrim bikini - İtalyan buluş?
Makalenin Etiketler:
  • bikini
  • Egzotik dans - tarihöncesi bikini
  • Evrim bikini - İtalyan buluş?