Меню


?????? ????????? ???????Kural olarak, düzenli kabızlık meydana geldiğinde insanlar, barsak temizliği için ihtiyaç düşünüyorsun, ama gerekli olabilir ve dışkılama olanlar düzenli oluşur ve herhangi bir sorun olmadan. Uyuşukluk, uyku hali, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği ve sık sık baş ağrısı da bağırsakları temizleme harcamak gerektiğini söyleyebiliriz. İnsan sağlığı sindirim sistemi durumuna bağlıdır ve onun çalışmalarının iyileştirilmesi - bu sağlık Chisobschego geliştirmeye yönelik ilk ve çok önemli bir adımdır. TKA bağırsak lavman veya hidro, antik dünyanın bilinen; sonra bunun üzerinde neredeyse birkaç yüzyıl boyunca unutuldu, ve yine sadece yirminci yüzyılda popüler oldu.

alt

Klizmoterapiya

Klizmoterapiyu evde veya modern ekipman kullanan klinikte, yapılabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, donanım, en derin hidro bağırsak lavaj sağlar, ancak ciddi sağlık şikayetleri yok insanlar, lavman da iyi sonuçlar verir.

Evde, en sık bağırsak temizleme gerçekleştirilen Bağırsak temizliği: yan yatan enkaz?????? ?????????: ????????? ?????? su. Bunu yapmak için, mineral ya da sadece kaynamış su kullanın. Aynı zamanda, farklı çözüm kullanılabilir içeren vitaminler Herkes için Vitaminler???????? ??? ???? ? ???????Probiyotikler ve enzimler, otlar ve çaylar ve kahve. Müshil Çözümleri de lavman tarafından idare edilebilir - böylece bağırsak hızlı ve etkili temizlik var, ama bu reçete harcamak en iyisidir.

Geliştirilmiş genel refahı sonuçlanan, uyuşukluk ve uyuşukluk, fekal taşların barsak temizliği kurtulmak kronik kabızlık tedavisinde, ve birçok hastalığın daha az belirgin semptomlar haline: Klizmoterapii dahil olmak üzere birçok kullanışlı özellikleri ile yatırıldı. Ama gerçekten yararlı klizmoterapiya güvenle söyleyebilirim hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Elektrolit dengesizliği ve kolon perforasyon - Ama böyle gibi temizlik neden komplikasyonları, bağırsak durumlar vardır. Ancak, anket sonuçları ilk temizlik işlemleri düzenli olarak yapmaya başlıyor sonra çoğu kişi sonuçları klizmoterapii ile mutlu ve birçok olduğunu göstermektedir.

alt

Evde lavman ile bağırsak temizlemek için nasıl

Prosedürü için, en az 1500 ml kupa Esmarch kapasiteye ihtiyacınız olacak; genellikle diğer gerekli lavman cihazları ile bir dizi satılmaktadır. Artık 40 derece santigrat daha su ısıtın, ve onun kupa Esmarch doldurun. Suda biraz limon suyu (1.5 litre 2-3 yemek kaşığı) ekleyin. Bağırsak lavaj iki kez tekrar edilmelidir: Toplamda iki kez bir kupa Esmarch hacmi su hacmi gerekir.

Bir kural olarak, banyoda harcamak klizmoterapiyu, ama evinizdeki herhangi bir uygun yer yapmak için seçebilirsiniz. Yerden 60-90 cm kupa bir kanca asmak; Bu asılı daha yüksek, daha güçlü su basıncı olur ve bu çok güçlü olmamalıdır. Genel olarak, klizmoterapii sırasında rahatsızlık başlıca nedenleri aşırı güçlü su basıncı, çok yüksek ya da düşük sıcaklık, su vardır.

Su bardağı dışarı akacaktır hangi aracılığıyla tüp yağ veya vazelin uygulayın ucu. Sol tarafta banyo havlusu ve yalan alt yayılır. Dikkatle anüs içine tüpün ucu yerleştirin; genellikle 5-7 cm girmek için yeterli - kit lavman ayarlanması için talimatlar tanıtılacak nasıl derin, yazılmalıdır. Sonra hortum üzerindeki vanayı açın ve su bağırsak içine yavaşça masaj karın akar iken. Kupa yaklaşık üçte bir oranında boşaldığında, sırt açın ve karın masaj devam. Henüz üçüncü boşaldığında, sağ tarafta açın ve ardından karın masaj. Daire tamamen boş olduğunda, sol tarafta sonra tekrar yavaş yavaş sırtında devrilmesi, masaj devam ve. 10-15 dakika su iç tutmaya çalışın. Genellikle güçlü bir dürtü bile bağırsak içine kupa Esmarch tüm içeriği önce başlamak arınmak için: Bu ilk defa klizmoterapiyu yapmak, özellikle zor olabilir. Eğer dürtü geri tutamaz ise, tuvalete gitmek. Bir kural olarak, aşağıdaki işlemleri daha kolay ve çok daha kolay alır gibi su tutma. Eğer suyun ilk bölümünden tuvalet kurtulmak sonra, yukarıdaki talimatları hareket, başka bir lavman koymak için tavsiye edilir.


İlgili Makaleler
?????? ????????? � ????? ?? ??? ? ? ????? ?????Bağırsak temizliği - ne formda gerekli ve olup olmadığını?
??????? ????????? � ?????? ?? ??? ???????????Bağırsak temizleme - bu her zaman gerekli olup olmadığını?
????? ??? ?????? ????????? � ?????????? ???????Bağırsak temizliği için Diyet - Doğru beslenme
????????? ??? ?????? ????????? � ??? ????????Yardım - kolon temizliği için hazırlıklar?
Makalenin Etiketler:
 • bağırsak temizliği
 • Bağırsak temizleme halk ilaçları - parmaklarınızın ucunda tüm
 • Kolesistit - safra kesesi sorunu

 • Yardım - kolon temizliği için hazırlıklar?
 • Araç

????????? ??? ?????? ?????????Genellikle bağırsaklarda toksin birikimi neden olur - bağırsak temizleme yanı sıra belirgin bir nedeni vardır, toplam akciğer rahatsızlıkları, muzdarip olanlar gibi, sık sık kabızlık olan insanlar için gerekli olabilir. Reçetesiz barsak temizliği için birçok ilaç onları alarak başlamadan önce olmasına rağmen, bir doktora danışmanız önerilir.

alt

Bağırsak temizliği için Laksatif

Kolon temizliği için kullanılan olabilir müshil çeşitli türleri vardır:

 • Laksatif, bağırsak içeriği kabarma. Bu tip kolon temizliği için müshil suyu emer ve dışkı yumuşatır bir lif içerir. Bu örnek için müshil türü içerir, ve metamutsil tsitrutsel için. Bu ilaçlar aksi halde bağırsak tıkanıklığı bir ihlaline neden olabilir, su ile liberal ödünç gerekir;
 • Sinameki ve bizakodil dahil peristaltizm teşvik ilaçlar. Kanserojen bir madde - onlar fenolftalein içerdiği Birkaç yıl önce bu kategoride bazı ilaçlar yasaklandı. Günümüzde, çoğu üretici değiştirilmesi veya güvenli madde fenolftalein, yakın gelecekte yerini planlıyoruz;
 • Sorbitol gibi ozmotik laksatifler, hızlı gastrik boşalma olarak ortaya çıkan, bağırsak ve dışkı içinde basınçlı likid. Bu tip ilaçlar diyabet olan kişiler için tavsiye edilmez;
 • Gres yağları fazla yağlı dışkı yapmak ve genellikle alımından sonra sekiz saat içinde dışkılama teşvik;
 • Tuzlu laksatifler. Bu tip ilaçlar, bir sünger gibi suyu emer ve hızlı bağırsak teşvik. Bu ilaçlar, örneğin, magnezyum (genellikle magnezyum sülfat olarak anılacaktır) içerir. Ayakkabı bağırsak magnezya, kolonoskopi önce, aynı zamanda kabızlık ve detoksifikasyon tedavisi için, örneğin, (genellikle diğer ilaçlar ile kombinasyon halinde) bir usul ve işlemler için kullanılabilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, kabızlık hafif müshil alınması tavsiye edilir (örneğin, bağırsak hareketlerini uyarıcı ilaçlar). Bağırsak hareketi genellikle birinci dozdan sonra üç saat için yarım saatlik bir süre içinde başlar. Bağırsak temizliği için magnezyum neden olabilir En sık görülen yan etkiler zayıf rahatsızlık ve karın ağrısı, şişkinlik, bulantı. Bu yan etkiler birkaç gün devam ya da daha belirgin hale gelirse, bir doktora danışmalısınız. Ciddi yan etkiler nadirdir ve sadece durumlarda ilaç uzun bir süre için, ya çok büyük dozlarda nerede. Bu yan etkiler ve / veya düzensiz kalp hızı, konfüzyon, uyuşukluk, kas güçsüzlüğü, ishal, şiddetli ve inatçı karın ağrısı, dışkıda kan, rektal kanama yavaş. Bu işaretler bir doktor görmek için en kısa sürede ihtiyaç gördüğünüzde. Şiddetli alerjik reaksiyonlar nadir manyezi. Ancak, bu tür deri döküntüsü gibi alerji belirtileri fark ederseniz Döküntü: Sınıflandırma - Birincil ve ikincil elemanlar????: ????????????? - ????????? ? ????????? ????????Mahkeme, baş dönmesi ve nefes darlığı (özellikle yüz, dil veya boğazda) şişme, acil tıbbi yardım isteyin. Şu anda, birçok uzman bağırsak temizliği konusunda hemfikir Bağırsak temizliği: yan yatan enkaz?????? ?????????: ????????? ?????? magnezyum sülfat bir doktor gözetiminde yapılmalıdır ve bu ilaç gereksiz yere alınmamalıdır. Bir çok durumda, bu daha güvenli bir alternatif bulmak mümkündür;
 • Gibi Klorür kanal aktivatörleri, bağırsakta bağırsak hareket kabiliyeti üzerinde yararlı bir etkiye salgılanmasını uyarır ve dışkı maddesi yumuşak hale lubiproston. Bu tip ilaçlar 6-12 aylık bir süreyi almak için sağlıklı bir yol olabilir.

alt

Bağırsak temizleme Fortrans ve Lavacolla'daki

ozmotik laksatifler grubundan ilaç - hem bu ilaçların etken madde macrogol olduğunu. Her iki ilaç da, su içinde kolaylıkla çözünür olduğu bir toz formunda serbest bırakılır. Bir paket makrogol ve çeşitli yardımcı maddelerden Fortrans 64 g içerir. Kolon temizliği için Lavacolla'daki 12 gr makrogol içerir.

Hazırlık göre makrogol, kronik kabızlık, bağırsak temizliğini tedavi etmek için ve belirli bir tanı yöntemleri ve işlemler için hazırlamak için de kullanılabilir. Bağırsak temizliğine ilişkin Fortrans daha konsantre bir terkip olduğu için, genellikle kabızlık çok ciddi bir tedavi olarak kullanılır. Makrogoldur ile İlaçlar gebelik ve emzirme sırasında alınabilir Emzirme: notlar??????? ?????????????: ?????? ???????Ama sadece sonra doktorunuza danışmadan. Bu ilaçların yan etkileri karın ağrısı, ishal, bulantı, kusma, şişkinlik, artan gaz, baş ağrısı, kan elektrolitlerin (özellikle potasyum) bir seviyeye düşmüştür.

Devamını oku Araç

İlgili Makaleler
?????? ????????? � ????? ?? ??? ? ? ????? ?????Bağırsak temizliği - ne formda gerekli ve olup olmadığını?
??????? ????????? � ?????? ?? ??? ???????????Bağırsak temizleme - bu her zaman gerekli olup olmadığını?
????? ??? ?????? ????????? � ?????????? ???????Bağırsak temizliği için Diyet - Doğru beslenme
?????? ????????? ????????? ?????????? � ??? ??? ?????Bağırsak temizleme halk ilaçları - parmaklarınızın ucunda tüm
Makalenin Etiketler:
 • bağırsak temizliği
 • Kendi kendine yardım - ev de Bağırsak temizliği
 • Bağırsak temizleme halk ilaçları - parmaklarınızın ucunda tüm

 • Kendi kendine yardım - ev de Bağırsak temizliği
 • Yöntemler

?????? ????????? ? ???????? ????????Evde bağırsak temizliği engel olmaz İşaretler, olabilir: kas ve eklemlerde, sık sık soğuk algınlığı, vizyon, sık sık mantar enfeksiyonları, kilo artışı ile ilgili sorunlar güçsüzlük, hormonal dengesizlik, sık sık kabızlık veya ishal, uykusuzluk, ağrı.

Her kişi düzenli barsak temizliği yapması gerektiğini nedenleri:

 • İnsan bağırsağında, ortalama, günlük dışkılama meydana gelse bile, 3 ila 4.5 kg dışkı eski olduğunu;
 • Bağırsak dışkı biriken parazitler, mantar mikroorganizmalar ve zararlı bakteriler için mükemmel bir zemin ıslahı;
 • Vücut sadece insan ortamda bulunan tüm toksinler ile baş edemez, çünkü vücudun doğal detoksifikasyon modern insan sayısının fazlalığı, yeterince hızlı gerçekleşir. Bu insanlar, ortalama her gün 123 toksinlere maruz tahmin ve nedenleri gıda, su, hava, stres ve kendileri için bakım para vardır edilir. Bazı uzmanlar diş fırçalama gibi bugün sistematik temizleme neredeyse gerekli inanıyorum - bu toksinler yavaş yavaş ve zamanla kuracaksınız olmadan bu tehlikeli hastalıklara yol açabilir.

alt

Evde kolon temizliği için araçlar

 • Tuzlu su. Tuz bir veya iki çorba kaşığı su 1-1.5 litre karıştırın ve bir sabah aç karnına bu çözüm içecek. Bundan sonra, hafif bulantı ve baş ağrısı hissedebilirsiniz Baş ağrısı???????? ????Ama genellikle çabuk geçer. Bir kural olarak, ilk dürtü sizi tuzlu içtikten sonra birkaç saat içinde başlayacak arınmak için. O hafta sonu bu yordamı gerçekleştirmek için en iyi bu yüzden bol dışkılama, bir kaç saat içinde ortaya çıkabilir.
 • Aloe etkili bir müshil olan ve iyi vücuttan toksinlerin atılmasını uyarır. aloe ile kolon temizliği için araçlar için reçete basittir: suyu aynı miktarda herhangi bir narenciye ile bir blender aloe vera jel yaklaşık 400 gr karıştırın. İki ya da üç gün üst üste için aç karnına bu karışımdan günde iki defa yarım bardak su içiniz. Bu günlerde bol su içilmesi tavsiye edilir Neden çok su içmek gerekiyor - nedenleri?????? ????? ???? ????? ???? � ??????????? ??????Ve yapay katkı çok sayıda içerir rafine, kızarmış gıdalar ve yiyecekler terk.
 • Zencefil kabızlık ve şişkinlik ile yardımcı olur, peristaltizm artırır. Zencefil dilimleri çay eklenebilir, öğütülmüş zencefil veya zencefil suyu vb taze meyve ve sebze suları ile karıştırılarak, ve olabilir.
 • Sebze suyu bağırsak temizliği için çok etkilidir. Örneğin, sindirim sistemi temizlemek için bu kokteyl deneyin: marul, brokoli, kereviz ve havuç suyunu karıştırın ve bir hafta boyunca her sabah aç karnına içki. Bu bitkisel gıdalar hakim olduğu bir temizlik ile dengeli bir diyet birleştirmek için arzu edilir.
 • Bitkisel çay - Evde barsak temizliği için en popüler araçlarından biri. Sen (kalori yakmak yardımcı olmuyor, bir kural olarak, örneğin, kilo kaybı için çaylar, çeşitli ama sadece kilo biraz azalır, böylece hem hızlandırılmış metabolizma gibi, eski dışkı vücut getirmek için yardımcı) özel mağazalarda hazır çay satın veya pişirir bağımsız. Sen sinameki, ısırgan otu, akdiken kabuğu, eczane papatya, civanperçemi kullanabilirsiniz. Ayrıca kuşburnu meyveleri eklenebilir kolon temizliği için çay veya elma, nane kurutulmuş. Kabaca eşit miktarlarda çay maddeler çeşitli kullanın; Kaynak sayısı kaynar su bardağı başına bir çorba kaşığı olmalıdır. Çay 10-15 dakika verilen, ve şekersiz, aç karnına içki olmalıdır. Hamile ve emzikli kadınlar ve bitkisel çay kullanarak Purgation harcama önce kronik hastalıkları olan kişiler, doktorunuza danışmalısınız. Sağlıklı insanlar bir uzman ile önceden istişare olmadan temizlik yapabilirsiniz, ama onlar çay kötüye gerekir: Bir gün çay bir veya iki bardak içmek yeterli, ve tüm temizleme işlemi arka arkaya en fazla üç gün sürmemelidir. Birçok otlar onları aşırı kullanımı ile güvenli eczane ilaçları olsa bile, onlar da ciddi yan etkilere neden olabilir unutmayın.
 • Maden suyu - Evde barsak temizliği için belki de en güvenli araçlar. Farklı olarak, örneğin, otlar ve laksatif için, bu herhangi bir kontrendikasyon vardır ve herhangi bir yan etkiye neden olmaz. O dışkı yıkar ve böylece mikroflora sadece hafif bir etkisi vardır (en azından bağırsak temizlerken Bağırsak temizliği: yan yatan enkaz?????? ?????????: ????????? ?????? maden suyu) çok sık değil yapılır. Bir Purgation yürütmek için, üretim lavmanlar, vazelin veya herhangi bir bitkisel yağ ve maden suyu bir kaç şişe ayarlamak gerekir. Vazelin yağı yağlı veya anüs prosedürü sırasında rahatsızlığı azaltmak için. Tam lavman ayarlamak için kit kutusunun üzerinde olmalıdır talimatları takip. Maden suyu lavman 36 ısınmak gerekir.6-40.5 santigrat derece. Kullanmadan önce, çok sıcak olmadığından emin olun. Çoğu durumda bu kez her altı ayda bir ya da bir yıl bir lavman koymak için yeterlidir. Maden suyu ile lavman fark sonuç vermezse, su onlarla baş edemez bağırsak çok toksinler birikmiş olabilir, ve biz daha güçlü araçlara ihtiyaç. Soda veya yoğurt ile otlar çok etkili lavman kaynatma, olabilir, ama bir doktora danışmalısınız kullanmadan önce.
Devamını oku Yöntemler

İlgili Makaleler
?????? ????????? � ????? ?? ??? ? ? ????? ?????Bağırsak temizliği - ne formda gerekli ve olup olmadığını?
??????? ????????? � ?????? ?? ??? ???????????Bağırsak temizleme - bu her zaman gerekli olup olmadığını?
????? ??? ?????? ????????? � ?????????? ???????Bağırsak temizliği için Diyet - Doğru beslenme
????????? ??? ?????? ????????? � ??? ????????Yardım - kolon temizliği için hazırlıklar?
Makalenin Etiketler:
 • bağırsak temizliği
 • Bağırsak tuzlu su temizliği - özellikle prosedürleri
 • Yardım - kolon temizliği için hazırlıklar?

 • Bağırsak temizliği - ne formda gerekli ve olup olmadığını?
 • Araç
 • Operasyon öncesi

?????? ?????????Bağırsak temizliği birçok şifacıların bir favori tema. Çok egzotik yollardan günlük lavmanları gelen kolon, temizlik farklı yolları vardır. Bu kendilerini arındırmak mümkün yani ama bizim bağırsak tasarlanmıştır. Ama kendi kendine temizlik için bir ön koşul doğru dengeli bir diyettir.

alt

Ne amaçla bağırsak temizlemek için tavsiye edilir

Bağırsak temizliği sık sık kabızlık ile geçirmek için tavsiye ederiz. Nitekim, kabızlık - tüm vücut zehirlenmeye neden olabilir ve bir çok tatsız bir şey iç organların durumunu etkiler. Özellikle ciddi kabızlık, kronik enfeksiyon ve enflamatuvar ve alerjik hastalıklardan mustarip hastaların durumunu etkilemektedir.

Kilitlere dışkılar normal bağırsak çıkarılmalıdır tüm zehirli maddelerin bir baş ağrısı neden kana yeniden emilebilir Baş ağrısı???????? ????, Kırgınlık, herhangi bir kronik işlemlerin performansını, sinirlilik, uykusuzluk gibi alevlenme azalmıştır.

Bir lavman kullanılarak bağırsak kaldırmak ve onunla yapılabilir gibi görünüyor. Ama her şey çok daha karmaşıktır. Birlikte lavman düzenli kullanımı ile dışkı ile yemek sindirimi ve vitaminler bazı türlü üretmek yardımcı yararlı bakteriler kaldırıldı. Bağırsak kurşun çıkardıktan bozuklukları sindirim ve iltihaba neden olabilir fırsatçı ve patojen mikroorganizmaların aktif gelişme için. Bu işlem, dysbiosis olarak adlandırılır. Bu da dysbacteriosis kabızlık, alerji ve kronik yorgunluk sendromu da dahil olmak üzere bir çok hastalık, yol açabilir.

Lavman sık kullanımı ile ilave tog, daha fazla kabızlık güçlendirmek için katkıda bağırsak, motor aktivitesini rahatsız.

alt

Kabızlık ortadan kaldırılması onun nedenlerinin belirlenmesi ile başlar

Her şeyden önce, sen kendi kendine ilaç unutun ve gastroenterolog bir doktora danışmak gerekir. Bu kabızlık nedenini belirlemek ve daha sonra tedaviyi sağlamak için gereklidir. Karmaşık tedavi kabızlık nedenleri doğruladıktan sonra atanan ve lavman olacak mümkündür, ama bu gerçekten yarar sağlayacak bilinçli bir amaç olacak.

Neden sonra kabızlık gelişebilir? nedenleri farklı olabilir. Bu kanser, polip, konjenital anomaliler, yapışıklıklar ameliyat sonrası oluşan, mide ülseri ve duodenum ülseri, karaciğer hastalığı dahil, farklı bir bağırsak hastalıkları, bir Karaciğer hastalığı: Doğal filtre bocalıyor??????????? ??????: ????? ????????? ?????? ???? ????, Safra yolu, pankreas, bazı ilaçlar sinir ve endokrin sistemleri, iç organların herhangi bir kronik hastalıkların bozukluğu.

Ama daha sık iki faktörün bir arada neden kabızlık daha - malnütrisyon ve hareketsiz yaşam tarzları. Neredeyse nüfusun yarısı artık yüksek nöro-psikiyatrik ve duygusal stres ile ofislerde çalışıyor, hareket halindeyken fiziksel aktivite ve beslenme tam bir eksikliği, soğuk yemek yemek - Bu kabızlığa neden olur.

alt

Bağırsakları temizlemek için nasıl

Gazetede veya internette okumak bağırsakları olmamalıdır önerileri, temizleyin ve bireysel önerileri gastroenterolog dayalı anket geliştirilmiştir. Böyle bir "temizlik" lavman içerecektir gerçeği değil mi, çoğu gastroenterolog onlarsız. Eğer hala temizlik gerekiyorsa, bu bir fizyoterapi klinik veya sanatoryum koşullarında harcamak için daha iyidir.

Bu durumda, rektum gelen, aynı zamanda kolonun üst kısımlarından sadece dışkı taşları kaldırmak, özel ekipman yardımı ile bağırsak lavaj maden suyu atandı. onların geçim katkıda bağırsak bakteri ve maddeler için yararlı koloniler içeren ilaçlar - Tedavi ders ek olarak, hastalar eş zamanlı probiyotikler ve prebiyotik uygulanan, belirli bir süre için tasarlanmıştır.

Temizleme bağırsak ve bağışıklık sisteminin motor aktivitesinin aktivasyonuna yol, duvar fekal taşlardan onu özgür (bağırsak duvarlarında birçok immün doku içerir), ve bu kabızlık kurtulmak için yardımcı ve hastanın genel durumunu iyileştirmek olacak - Böyle bir tedavi gerçekten yararlanabilir.

Bir gastroenterolog tarafından reçete Tedavi, bağırsak temizliği olmadan çok farklı olabilir - bu tür temizlik için kontrendikedir hastalar vardır. Bu bağırsak ülseratif işlemler muzdarip öncelikle hastalardır.

Yani kendi kendine ilaç mantıklı değil yapar ve tam bir soruşturma ve öneriler takip etmek bir uzmana danışın.

alt

Bağırsak temizliği için Egzersizler

 • Yürüyüş ve koşu. Egzersizleri Bu tip spor salonu gezileri herhangi bir özel donanım veya zaman ve para gerekmez: sadece dışarı çıkmak ve mümkün olduğunca hızlı hareket etmek gerekiyor. Bu sindirim sistemi de dahil olmak üzere, vücutta kan dolaşımını uyarır. Yürüyerek bir çok yürümek ve düzenli çalışan insanlar daha az sedanter yaşam tarzı şişkinlik ve gaz, kabızlık muzdarip. neredeyse eklemleri zarar vermez, ve bir kişinin yeterince yüksek hızda yürürken çok etkilidir: iki yüklerin yumuşak ve güvenli bir şekilde yürüyen, elbette,. Koşu eklemler için tehlikeli olabilir, ama nedeniyle onun diğer faydaları da bu kontrendikasyon (Eğer koşu başlamadan önce, örneğin, şiddetli varis, kalp hastalığı ve omurilik ile insanların doktorunuza danışmalısınız) yoksa herkes ile mücadele etmesi. Ayrıca, yaralanma riskini azaltmak için, yumuşak yüzeylerde çalıştırmak için tavsiye edilir - çim, örneğin, ve rahat ayakkabılar.
 • Ağız kavgası ve büküm. Bu egzersizler karın kasları için iyi bir egzersiz sağlar ve muhtemelen toksinlerin atılmasını hızlandırır ve sindirim sürecini uyarır.
 • Halat kalp hızını artırmak ve kan dolaşımını uyarır Atlama; Ayrıca, egzersiz, bu tür bağırsak dahil olmak üzere birçok iç organların saflaştırılması katkıda bulunduğu düşünülmektedir.
 • Trambolin üzerinde alıştırmalar da bağırsak peristaltizmi iyileştirilmesi aynı zamanda karın kasları ve tüm vücudu güçlendirir. Buna ek olarak, bir trambolin üzerinde eğitim pozitif duygular bir sürü getirmek ve eğitim rejimi çeşitlendirmek için harika bir yoldur.

Bu egzersizleri yaparken düzenli bağırsak temizleme Bağırsak temizleme - yapılmalı ne zaman???????? ????????? - ????? ??? ????? ?????????? doğal olarak oluşur ve kişi nadiren özel temizleme prosedürlerini gerekir.

alt

Akne için bağırsak temizliği

Şimdiye kadar, uzmanlar bu akne için bağırsak temizliği yardımcı olup olmadığı hakkında ayrılır. Bazıları çok küçük bir ölçüde, hormon üretimini etkiler ise akne ana nedeni hormonal dengesizlik ve temizleme olduğuna inanıyoruz. Ancak, bağırsak, tüm vücudu etkileyen toksinler onlar cildin bozulmasına yol açabilir, dahil olmak üzere, birikir olduğuna inanılmaktadır. Bu teoriye göre, toksinleri liç sivilce ve siyah nokta kurtulmak için yardımcı olur.

Bağırsak temizliği için cilt sorunları olan kişiler bir diyet dahil önerilir bağırsak yukarıda belirtilen ürünlerin yanı sıra, normal lavmanlar için yararlıdır. Bu kahve lavman için özellikle yararlıdır - her zamanki lavman gibi teşkil ancak su yerine bir çekilmiş kahve bir ya da iki çorba kaşığı ve su yarım litre oldukça zayıf kahvesi. Bu doktorunuza danıştıktan sonra bu işlemi gerçekleştirmek için en iyisidir. Ayrıca, biz bağırsak temizleyici akne şiddetli formlarında yardım etmek olası değildir akılda tutmak gerekir - bu gibi durumlarda hormonal sistem üzerinde hareket güçlü ilaçlar ihtiyacımız var.

Devamını oku Araç

İlgili Makaleler
??????? ????????? � ?????? ?? ??? ???????????Bağırsak temizleme - bu her zaman gerekli olup olmadığını?
????? ??? ?????? ????????? � ?????????? ???????Bağırsak temizliği için Diyet - Doğru beslenme
????????? ??? ?????? ????????? � ??? ????????Yardım - kolon temizliği için hazırlıklar?
?????? ????????? ????????? ?????????? � ??? ??? ?????Bağırsak temizleme halk ilaçları - parmaklarınızın ucunda tüm
Makalenin Etiketler:
 • bağırsak temizliği
 • Artan diyastolik basınç: Nedenleri ve belirtileri
 • Bağırsak tuzlu su temizliği - özellikle prosedürleri

 • Artan diyastolik basınç: Nedenleri ve belirtileri
 • Tedavi

?????????? ?????????????? ????????Diastolik basınç - kalp atışları arasındaki arter içindeki basınç, ekran sfigmomanometre dibini, küçük bir sayısını gösterir. Normal sistolik basınçta Artan diyastolik kan basıncı daha az sıklıkla meydana zamanki hipertansiyon (sistolik ve diyastolik kan basıncı artışı, devlet poi) ve izole sistolik hipertansiyon daha - sadece sistolik kan basıncı arttığı bir bozukluk. Yüksek diastolik basınç hastalar Diastolik kan basıncı sağlığı önemli bir göstergesi olan?????????????? ????????: ?????? ?????????? ???????? % 6 dan yüksek kan basıncı olan hastalarda toplam sayısının% 9 arasında değişmektedir Yüksek kan basıncı - en sık patolojilerin biri??????? ???????????? ???????? � ???? ?? ????? ?????? ?????????.

Hasta diyastolik basınç 90 mmHg ve 140 mm Hg altında sistolik kan basıncını aştığında İzole Diyastolik Hipertansiyon tanısı konur.

Gün boyunca sık sistolik basınç değişiklikleri gibi Diastolik. Bir kişinin istirahat olduğunda, özellikle, en düşük seviyesine ulaşır - o uyurken; diyastolik kan basıncında geçici artış sırasında ve hemen yoğun egzersiz, yanı sıra stres sonucu sonrasında ortaya çıkabilir, ancak sağlıklı insanlar için tehlikeli değildir. Böyle kafein, alkol, nikotin ve diğer faktörler olarak - Diastolik basınç da duruş, bazı maddelerin kullanımını etkilemektedir. Izole diyastolik hipertansiyon düşük basınçlı İnsanlar istirahatte bile zaman yüksektir.

Şu anda, diyastolik basınç artışı, yüksek sistolik kan basıncı daha az tehlikeli olarak kabul edilir; Bu kapsamlı bilimsel delillerle gösterilir. Örneğin, bir çalışmada, bilim adamları birkaç yıl için aralarında izole diyastolik basınç, izole sistolik kan basıncı ve artmış üst ve alt basınç insanlardı, 1560 kişi altmış yaşın altında görülmüştür var. Hastalıkların son iki türde bireyler ortalama, erkeklerde eski yüksek diastolik basınç üzerine, vardır Yüksek diyastolik kan basıncı - ciddi bir sorun??????? ?????????????? ???????? - ???????? ?????????Aralarında daha fazla sigara içen ve kandaki kolesterol düzeyleri yüksek olanlar vardı. Gözlem dört buçuk yıldır miyokard infarktüsü yirmi dört olgu vardı ve hepsi sistolik hipertansiyon veya yüksek diyastolik ve sistolik kan basıncı olan kişilerde vardı.

Tüm bu yüksek diastolik basınç tamamen güvenli olduğunu ve endişelenmenize gerek yoktur anlamına gelmez. Eğer tedavi edilmezse, yavaş ama emin adımlarla kalp kası dokusu hasarının arter duvarlarının esnekliğini ve tehlikeli hastalıkların gelişimini azaltabilir. Ayrıca, genellikle nispeten genç yaşta, orta ve yaşlılık diyastolik basınç artışı oldu olan hastalarda, bu azalmaya başlar, ve sistolik kan basıncı artar.

alt

Diyastolik kan basıncı artışına sebep

Bu artan diyastolik basınç, normal hipertansiyon aynı nedeni olduğuna inanılmaktadır. Bir çok önemli bir rol genetik yatkınlık ile oynanır: olan yakın akrabaları izole diyastolik hipertansiyon uğramış, genellikle bir ihlali olarak teşhis edilir insanlar. Hastalığın gelişimi kötü alışkanlıkları (sigara, alkol, aşırı yemek), sedanter yaşam tarzı, sık ve şiddetli stres, kronik böbrek hastalığı, adrenal ve tiroid bezlerinin bozuklukları, aşırı tuz alımı, aşırı kilo ve obeziteye katkıda bulunabilir. Ancak, izole sistolik hipertansiyon, hipertansiyon diyastolik olasılık aksine yaşla birlikte artış değil.

alt

Diyastolik kan basıncı yüksek belirtileri

Çok sık izole diyastolik hipertansiyon herhangi bir belirti neden ve genel tıbbi muayene sırasında, örneğin, kaza ile bulmuyor. Pregipertenizey denilen bir durum - diastolik basınç 80 ile 89 mmHg arasında olduğunda Tipik belirtiler yoktur. Basınç fazla 90-100 mm Hg ise, böyle bir burun kanaması, bulanık görme, sık ve uzun süreli baş ağrısı, nefes darlığı gibi belirtiler olabilir. Bu belirtiler birkaç hafta devam sahip kişiler, doktorunuza danışmalısınız. Ancak, hatta iyi hissediyorum ve sağlıklı bir yaşam tarzı neden olanlar, en az beş yılda kan basıncını ölçmek için gerekir.

Devamını oku Tedavi

İlgili Makaleler
?????????????? ????????: ?????? ?????????? ????????Diastolik kan basıncı sağlığı önemli bir göstergesi olan
??????? ???????? � ??????????? ????????? ???????Yüksek kan basıncı - mutlaka tedavi gerektirir
???????? ???????? ?? ???????? ???????? � ??????????????? ???????Yüksek kan basıncı için halk ilaçları - kendi kendine tedavi
??????? ?????? ???????? � ??????? ??????????? ????????????Yüksek basınç düşüktür - Dikkatli muayene gerektirir
Makalenin Etiketler:
 • basınç
 • Ergenlerde Yüksek kan basıncı: Nedenleri ve Tanı
 • Bağırsak temizliği - ne formda gerekli ve olup olmadığını?